לב סקוריש עלה לגמר אליפות אירופה במוט

| שתף |

מדליסט הארד הטרי מאליפות העולם לקדטים, לב סקוריש, עלה לגמר אליפות אירופה במוט אחרי שעבר 5.05 מ'. צור ליברמן הסתפק ב-1.98

תאריך: 19/07/13, מאת: SPORTWEB

קופץ המוט לב סקוריש מאתלטי מיזונו נתניה ממשיך במסע הקיץ המוצלח שלו, אחרי שהערב עלה לגמר תחרות הקפיצה במוט באליפות אירופה לנוער. צעיר המשתתפים בתחרות, אשר רק בתחילת השבוע זכה במדליית ארד באליפות העולם לקדטים, חזר ארצה, המריא שוב, הפעם לאליפות אירופה לנוער באיטליה, עבר 5.05 בניסיון השלישי שלו כדי לעלות מהמקום השמיני לגמר שיתקיים בשבת ב-16:30 (שעון ישראל). סקוריש שנכנס לתחרות כמדורג עשירי, עבר את גובה הכניסה (4.60) בניסיון השני, אבל אחרי החימום הוא כבר עבר 4.80 ו-4.95 בניסיון הראשון. כשהרף עלה ל-5.05, גובה אותו הוא עבר עד כה פעם אחת בלבד בחייו, הוא נזקק לשלושה ניסיונות, אבל עשה את זה כמו ווינר אמיתי. למרות שגובה הכניסה האוטומטי לגמר הוגדר מראש כ-5.15 מ', עשרה קופצים בלבד עברו 5.05 והם עלו לגמר יחד עם שני קופצים נוספים ש-4.95 הספיק להם לגמר.

ראשון הישראלים שנכנס למעגל התחרויות באליפות אירופה לנוער בריאטי היה חברו של סקוריש לאגודה, הקופץ לגובה הצעיר, צור ליברמן. האתלט שהחל לקפוץ לגובה לפני שנה בלבד, וקבע לפני כחודש את שיאו האישי (2.12) שהווה גם קריטריון כניסה לאליפות, עבר חלק את שני הגבהים הראשונים (1.93 ו-1.98), אולם לא הצליח לעבור 2.03, גובה אותו עבר השנה פעמים רבות כל כך, אבל לא הפעם. ליברמן סיים במקום ה-24 ולא עלה לגמר.
בני קטלה אלהין ממכבי ת"א שהשתתף בריצת הגמר ל-10,000 מ' היה בין תשעת הרצים שלא סיימו את הריצה. ‏

 

 

 

 

 

 

 

  • צילום: טיבור יגר

סגור