להפוך את ירושלים לבירת האתלטיקה

| שתף |

אגודות אתלטי מיזונו נתניה ועירוני ירושלים הודיעו על איחוד ויציאה לדרך משותפת חדשה

תאריך: 26/12/13, מאת: SPORTWEB

במסיבת עיתונאים שכינסו אתמול (רביעי) הודיעו מנהלי אגודות מיזונו נתניה ועירוני ירושלים על איחוד. האגודה החדשה שתיקרא אתלטי מיזונו ירושלים, בניהולם של אלכס אברבוך ומולי מלכא מנתניה, ובעזרתם של אבי שפושניק וינאי מוריאל מירושלים. המנהלים הציגו מספר יעדים. המטרה מאחורי האיחוד היא הפיכתה של ירושלים לבירת האתלטיקה בישראל, והיעד הנו הצעדת שני אתלטים מהאגודה למשחקים האולימפיים ב-2020.

אחת הסיבות שהביאו את שתי האגודות להודיע על איחוד הנה כלכלית. בשיטת התקצוב של הטוטו יש יתרון משמעותי בחלוקה התקציבית לאגודות עם כמות גדולה של אתלטים פעילים. ב-2013 באתלטי מיזונו נתניה היו 52 אתלטים פעילים, ואילו בעירוני ירושלים 27. על מנת לסבר את האוזן, במכבי ת"א הנחשבת לאחת האגודות הגדולות בארץ, נרשמו השנה 98 אתלטים פעילים. האיחוד יגדיל, כאמור, משמעותית את כמות הספורטאים הפעילים באגודה המאוחדת, והמשמעות התקציבית הנה תוספת של 100 אלף ₪.
יחד עם זאת הציג אלכס אברבוך, שבנוסף לתפקידו כמאמן יהיה מאמן העל של האגודה, מספר יעדים נוספים: בשנת 2014 המטרה תהיה להציב את האגודה בין 5-6 האגודות החזקות בישראל ולהגיע לכמות של 100 אתלטים ואתלטיות פעילים; ב-2015 המטרה תהיה להתקדם למקומות 4-3, וב-2016 להפוך לאגודה הטובה בארץ הן בגברים והן בנשים.
את הפרויקט כולו מוביל מותג ההלבשה היפני – "מיזונו" שיתמוך בספורטאים ובמאמנים בשלוש השנים הבאות בסכום מצטבר של 200 אלף ₪.

 

  • מולי מלכא, אלכס אברבוך, של אבי שפושניק וינאי מוריאל

    צילום: יח"צ, איגוד האתלטיקה

סגור