לונדון מחכה לטריאתלטים!

| שתף |

בימים אלו מתחילה הספירה לאחור, כששנה נותרה לאירוע הספורט הגדול בעולם, תהיה לטריאתלטים הזדמנות אחרונה להרגיש את המסלול בלונדון לפני האולימפיאדה. הפודיום הופך לנחשק מתמיד כששלושת הראשונים מבטיחים את מקומם באולימפיאדת לונדון. כתבה לקראת התחרות החמישית בסדרת הגמר.

תאריך: 29/07/11, מאת: נווה כהן

העיר שתארח את המשחקים האולימפיים בשנה הבאה מלאה ב-4,500 טריאתלטים חובבנים שיתחרו באירוע טריאתלון מהגדולים בעולם. הביקוש האדיר למסלול התחרות העובר דרך 'ארמון בקינגהם' גרם למכירת כל הכרטיסים תוך 72 שעות בלבד. האירוע יתפרס על פני ארבעה ימים שלמים ויכלול בין היתר מקצה לנכים, תחרות אקוותלון, מקצי נוער וגולת הכותרת- תחרויות העלית.

בתחרות הגברים מצפה קרב שאסור לפספס! עומק מתחרים מדהים שלא נראה בענף מעולם. הפרשנים, הצופים והספורטאים עצמם לא יודעים איך תתפתח התחרות.
הפוקוס המרכזי יהיה על שני מחנות עיקריים: אנגליה מול ספרד. בראונלי מול גומז. אליסטר מול חבייר. בשנים האחרונות נוצרה יריבות נפלאה אך גם אכזרית בין השניים. מהשנה שעברה נוספה צלע שלישית- ג'ונתן, האח הצעיר של אליסטר שמתחרה כעת לצידו. בדיוק לפני שנה הוא הדהים את הקהל בסיום סוחף ומרגש שם הוא מוכיח שוב: בטריאתלון - זה לא נגמר עד שזה נגמר. 


 

מתמודדים נוספים הטוענים לפודיום:
בראד קולפלט אלוף טריאתלון המבורג הטרי מראה סימני חזרה לטופ. וויל קלארק שכרגע ממוקם 2 בדירוג הסבב גם הוא פוטנציאל למדליה, ביחד עם חברו לנבחרת טים דון. האלופים האולימפיים סיימון וויטפילד ויאן פרודינו (שנת 2000, שנת 2008) הראו בעבר שהם יודעים לנצח מתי שצריך. דה-סילבה הצעיר מברזיל יוכל להתברג אף הוא אם יצליח לברוח במסלול האופניים.

במקצה הנשים מצפה תחרות איכותית לא פחות. ראינו בגרמניה שהאוסטרליות מופת, סנווסיל וג'קסון (זכרתם נכון, שמן הפרטי הוא אמה) נמצאות בכושר פנומנאלי שיקשה מאוד על רווירז המדורגת נכון להיום ראשונה בסדרת הגמר. האנגלייה הלן ג'נקינס תחפש אנרגיות חזקות מהקהל הביתי האוהד שלה. השוויצריות דניאלה ריף וניקולה ספירינג ילחמו עם אנריאה יואיט מניו זילנד. נעקוב בתחרות אחר דור חדש ורחב מאוד של טריאתלטיות צעירות, מגמה שהולכת וגדלה. הרבה בזכות פרויקט ה ITU Development שמאתר ספורטאים מוכשרים בגילאי הנוער ומלווה אותם עד לרמות הגבוהות. בהזדמנות זאת נאחל בהצלחה לספורטאינו הישראלים שנמצאים כרגע במחנה של פרויקט זה: אביטל גז,הדר אהרוני,אמיתי יונה,שחר שגיב ומאמן הפנימייה בוינגייט אורי זילברמן.
אז כמו שאמרנו- לונדון מחכה. מחכה לרבבות של מעודדים נלהבים, לשמות הגדולים ביותר של הטריאתלון המודרני ולסיקור חי של ה- BBC לעיניי 12 מילון צופים ברחבי העולם... עוד 10 ימים זה קורה. אז מי אמר שבאנגליה קר??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נווה כהן, טריאתלט בכיר
 

סגור