לונדון 2012 - "המבצע הגדול נגד סמים אסורים"

| שתף |

המשחקים האולימפיים בלונדון יראו את המבצע הגדול ביותר שנעשה בשנים האחרונות נגד סמים אסורים

תאריך: 17/07/12, מאת: SPORTWEB

חצי מהספורטאים יבצעו בדיקות תחת ידיהם של 150 מדענים המתוכננים לאסוף 6000 דגימות מעתה ועד סיום המשחקים הפאראולמפיים. כמו כן כל המדליסטים האולמפיים יעברו בדיקות.

"אני משוכנע שיעשו הכל כדי לתפוס ספורטאים המשתמשים בסמים אסורים בלונדון 2012 וזה מה שהופך את המשחקים הנוכחיים למאד מיוחדים", אמר אחד מהשחיינים הפאראולמפיים גרהאם אדמונדס לכתב הבי.בי.סי. גם חברו לנבחרת הבריטית, הספרינטר דבוניש מרלון (מדליסט זהב בריצות השליחים באתונה 2004) אמר לנוכח המבצע הגדול המתוכנן: "לזכות במדליה אולימפית זו ההרגשה הכי טובה בעולם ועבור אתלט זה כל כך חשוב לדעת שמי שעומד לצידך על הפודיום עבדו לא פחות קשה ממך, תוך התמדה ועבודה קשה ולא דרך סמים".

מעל 1000 אנשי צוות יהיו במעבדה למציאת חומרים אסורים ויאספו מעל 400 דגימות בכל יום ויחפשו עקבות ל-240 חומרים אסורים. אדמונדס, שזכה פעמיים במדליית זהב אמר: "לזכות במדליה אולימפית זה כמו התמכרות, ברגע שהשגת אחת, אתה רוצה עוד אחת. זו המוטיבציה הכי גדולה. לדעת שהשגת את המדליה דרך תשעת אימוני השחייה בשבוע שעתיים כל יום, שלושה אימוני כושר בשבוע, במשך ארבע שנים - זו ההרגשה הנפלאה ביותר". 

הדגימות ילקחו במעבדה בלונדון בהארלוו, אסקס והמדען שיוביל את כל המבצע יהיה פרופסור דיוויד קוואן מאוניבסיטת לונדון.

  • © ibajars - Fotolia.com

סגור