לונדון 2012 - קרב 5 מודרני נשים

| שתף |

היום האחרון במשחקים האולימפיים הגיע ונגמר. נועה ברקמן, חותמת את סיקורי החדשות ב- SPORTWEB עם סיקור קרב 5 מודרני נשים, כאמור נועה היחידה בארץ כרגע שמתאמנת במקצוע זה.

תאריך: 13/08/12, מאת: נועה ברקמן

בריצה מהירה נכנסת ראשונה לאצטדיון יאן מרקס, מדריכת כושר קרבי בצבא ברזיל. זהו החלק האחרון ביום התחרות הארוך הזה, מדליית הזהב במרחק נגיעה ממנה. אך שני סיבובים של ירי+ריצה עוד לפניה. בעורפה כבר נושפה לאורה אסאדקטה הליטאית...

אבל הבה נתחיל מההתחלה.

היום התחיל באולם הסיף שנשמע כמו כלוב לביאות, נראה שהאתלטיות מוכשרות בשאגות ניצחון לא פחות מבסיף. בתום הקרבות הובילה את התחרות עם 25 ניצחונות ו-ו10 הפסדים, המתחרה מלטביה אלנה רובלבסקה בת ה-36 ואם לילדה. אחריה היפהפייה ההונגרית אדריאן טות' ושלישית הליטאית אסאדקטה, גם היא אם לילדה. הברזילאית דורגה אז רק במקום ה-6. אמילי קאייז הצרפתיה, שרק במאי האחרון קבעה שיא עולם של 29 ניצחונות ו-6 הפסדים סיימה הפעם רק עם 19 ניצחונות ו-16 הפסדים.

אחר-כך זינקו האתלטיות לבריכת השחייה למשחה של 200 מ' חופשי, בו הפתיעה סארולטה קובאקס ההונגרייה עם שיא אולימפי חדש - 2:08:11 דק' שזיכה אותה ב-1264 נק'. 11 מאיות אחריה הגיעה סמנתה מוראיי לקול תשואות הקהל הבריטי. אגב, כשהבנות עלו לשחייה, רבים חיכו לראות באיזה לבוש תגיע איה מדני המצריה שמאז ביג'ין התקרבה לדת והתעקשה לשחות הפעם בבגד-ים ארוך וצנוע. אולם בקשתה נדחתה (בגדי ים ארוכים נאסרו ע"י החוקה האולימפית) והיא נאלצה לשחות כמו כולן בבגד ים קצר.

כרגיל, הן סיימו את השחייה ורצו להחליף לבגדי הרכיבה ולעלות על הסוסים. כאן ראינו אקשן אמיתי!
ארבע בנות נפלו ארצה מהסוסים אותם הגרילו דקות לפני תחילת התחרות, ארבעת הרוכבות האמיצות עלו חזרה על הסוסים והמשיכו במסלול המכשולים.
רוכבת אחת נפסלה כאשר לא הצליחה כלל לשכנע את הסוס שקיבלה לקפוץ איתה את המכשולים, וגולת הכותרת הייתה הרוכבת שהחליקה מגב הסוס וקפצה איתו מכשול נוסף שהיא תלויה על חזהו (בעולם הרכיבה לא נראתה מעולם כזאת טכניקה). צדיקה אחת הייתה בסדום, אירינה חוחלובה , היחידה שעשתה מסלול נקי - ללא הפלות, סירובים, נפילות ובמסגרת הזמן המותר של 75 שניות.

סוף התחרות, השלב האחרון - ירי + ריצה שיקבע מי תזכה בתואר האלופה האולימפית.
חוזרים למרקס הברזילאית שנכנסה ראשונה לאצטדיון לאחר סיבוב הריצה הראשון כשאסאדקטה נושפת בעורפה. השתיים הגיעו לעמדות הירי והרימו את האקדחים באותו הזמן וגם יצאו יחדיו לסיבוב הריצה השני אחרי שפגעו חמש פעמים במטרה. אלא שבסיבוב הריצה השני אסאדקטה הליטאית, נמוכה אך זריזה, פתחה פער על מרקס הברזילאית.

מוראיי הבריטית צמצמה בסיבוב הריצה את המרחק לברזילאית ולאחר שגם ירתה מהר ומדויק, יצאו שתיהן ביחד מעמדות הירי לסיבוב השלישי והאחרון.
שתיהן כעת יתחרו על המקום השני והשלישי, כי אסאדקטה כבר שעטה קדימה, מסתכלת מידי פעם לוודא שאף אחת מהן לא עוקפת אותה, אך הן היו רחוקות. וכך אסאדקטה הגיעה ראשונה לקו הסיום מאושרת לקבל את מדליית הזהב.
אחריה מוראיי שזכתה במדליית הכסף. ומרקס שהגיעה שלישית לקו הסיום נשכבה על החול ופרצה בבכי תמרורים.
איך אפשר להיות כל-כך מאוכזבים כשיש לך מדליית ארד אולימפית? נראה שהכל תלוי בצפיות.

לסיכום - תוצאות מפתיעות נרשמו היום, כאשר המועמדת לכתר לנה שונבורן הגרמנייה הגיעה רק למקום ה-15, ובמדליית הזהב זכתה אסאדקטה מליטא שהתחילה את הקריירה הספורטיבית שלה רק בגיל 18 ודורגה במקום ה-15 במשחקים האולימפיים בבייג'ין.

ומנקודת מבט אישית, במשך כל התחרות החזקתי אצבעות קלואי אספוסיטו האוסטרלית המקסימה בת ה-20, אותה אני הולכת לפגוש שבוע הבא במחנה אימונים בפולין, היא סיימה במקום 7 המכובד.
אני מקווה שהיא מרוצה מהתוצאה.

 

  • הנשים בשלב הירי

    צילום באדיבות האתר האולימפי הרישמי

סגור