ליגת היהלום: בולט, ג'סטין גאטלין לפניך

| שתף |

שיאן העולם לשעבר ממשיך להראות קאמבק חלומי אחרי השעייה של 4 שנים, והפעם הוא ניצח ב-100 מטרים ברומא את הגדול מכולם. לא רק בולט, גם אליסון פליקס ראתה גב של יריבה ב-200

תאריך: 07/06/13, מאת: דני בורשבסקי

ג'סטין גאטלין לא מפסיק לשבור שיאים. פעם זה היה שיא האכזבה, כשמעריציו גילו שהוא השתמש בחומרים אסורים והוא הושעה לארבע שנים. פעם זה היה שיא הקאמבק, כשבתוך שנה אחת הוא הגיע מתחרויות זניחות בצפון אירופה למדליית הארד במשחקים האולימפיים בלונדון. בתחרות ליגת היהלום שהתקיימה ברומא, גאטלין שבר גם את שיא יוסאין בולט, הוא פשוט ניצח אותו בריצת ה-100 מטרים למרות שזינק חלש יותר (זמן תגובה של 0.163 לעומת 0.143 של בולט). גאטלין עצר את השעונים על המסלול באולימפיקו שברומא בזמן של 9.94 שניות (עם רוח גבית של 0.8) והקדים במאית השניה את שיאן העולם הג'מייקני, שירד לראשונה העונה מעשר השניות. כעת השאלה הנשאלת היא האם גאטלין שכבר ירד העונה מ-9.90 שניות שימש כמעין משחק מקדים לבולט לקראת התחרויות הבאות, או שאולי אפשר לדבר על יריב ראוי לבולט לקראת אליפות העולם במוסקבה, כשגם טייסון גיי חזק בתמונה ומחזיק בתוצאת השנה בעולם (9.86 שניות). גאטלין שמר על מאזן מושלם בליגת היהלום והוא מוביל בביטחה את הדירוג בריצה ל-100 מטרים.


גאטלין  Victah Sailer / photorun.net

לפי ההסבר של בולט בסיום הריצה, כנראה שהתחלות טובות מדי לא ממש מתאימות לו. "הזינוק שלי היה טוב וזה היה ממש מגוחך שדווקא הזינוק היה טוב וההמשך היה גרוע. כנראה שאני צריך להתחזק יותר כדי שדברים יתחברו אחד לשני. לא הוצאתי מספיק אנרגיה מהרגליים, אבל העונה הזאת בשלבים מאוד מוקדמים שלה", אמר בולט. ג'סטין גאטלין סיכם: "אני לא יודע כמה אנשים הצליחו לנצח עד היום את בולט אבל זה כבוד גדול. הוא נותן השראה גדולה והוא זה שהשפיע עליי להשתפר יותר ויותר".

הפתעה נוספת נרשמה בריצת ה-200 מטרים לנשים, כשאליסון פליקס הפסידה בהפרש משמעותי למוריאל אהורה מחוף השנהב, שחצתה את קו הסיום בזמן של 22.36 שניות, שיא לאומי שהיה רחוק בחמש מאיות מתוצאת השנה בעולם. פליקס סיימה שניה בזמן של 22.64 שניות כשאיבט לאלובה הבולגריה סיימה שלישית (22.78 שניות).


מוריאל אהורה / Victah Sailer / photorun.net

עם כל הכבוד לרצות האלה, מי שסיפקה את תוצאת השנה על המסלול בריצה קצרה הייתה האלופה האולימפית ב-400, אמנטל מונטשו מבוצוואנה, שממש אוהבת את ליגת היהלום. הפעם היא השיגה ניצחון שלישי עם 49.87 שניות והקדימה את פרנסנה מקורורי האמריקאית (50.05 שניות). תוצאת שנה בעולם שניה הגיעה בריצת ה-5,000 מטרים לגברים, שם חמישה רצים היו מהירים יותר מתוצאת השנה הקודמת של אדווין סוי הקנייתי, שסיים הפעם חמישי. מי שניצח היה האתיופי בן ה-23 ינאו אלמיירו, שקבע 12:54.95 דקות. בריצת ה-800 מטרים, מוחמד אמאן האתיופי ניצל את חסרונו של שיאן העולם דייויד רודישה כדי לנצח ועוד לשפר את תוצאת השנה בעולם ל-1:43.61 דקה. פייר אמבריו בוסה הצרפתי הצליח לרדת מ-1:44 דקה וסיים שני עם 1:43.91 דקה.


 ינאו אלמיירו / Victah Sailer / photorun.net

כריסטיאן טיילור, האלוף האולימפי בקפיצה משולשת, רשם ניצחון נוסף בליגת היהלום עם 17.08 מטרים והקדים את דניאלה גרקו האיטלקי (17.04 מטרים). טדי טאמגו הצרפתי, אחד הקופצים הטובים בכל הזמנים שחזר מפציעה קשה, סיים שלישי עם 17.01 מטרים. בריטני ריס האמריקאית, שכבר הדהימה העונה עם קפיצה לרוחק של 7.25 מטרים, הסתפקה הפעם בתוצאה של 6.99 מטרים כדי לרשום ניצחון שני העונה בסבב. ג'נאי דלואץ' סיימה שניה עם 6.97 מטרים ושרה פרוקטור הבריטית סיימה שלישית עם 6.91 מטרים. בקפיצה במוט לגברים, רפאל הולצדפה הגרמני, מדליסט הארד מלונדון 2012, השווה את שיאו האישי וניצח עם 5.91 מטרים. האלוף האולימפי רנו לאבילני סיים שני עם 5.86 מטרים ושני הקופצים מובילים יחד בדירוג היהלום. אנה צ'יצ'רובה הרוסיה, האלופה האולימפית בקפיצה לגובה, עברה 1.98 מטר וניצחה בתחרות את בלנקה ולאסיץ', שסיימה שלישית עם 1.95 מטר. ולאסיץ' הקרואטית ממשיכה להוביל את דירוג היהלום לפני צ'יצ'רובה. בזריקת הדיסקוס לנשים, סנדרה פרקוביץ' הקרואטית הייתה קרובה לתצאת השנה שלה בעולם וניצחה עם 68.25 מטרים. זה היה ניצחון שלישי שלה העונה בסבב והיא שמרה בעצם על מאזן מושלם.

 


Victah Sailer / photorun.net
 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור