ליגת היהלום: הצהרת כוונות רצינית של פראח בבירמינגהאם

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • ליגת היהלום: הצהרת כוונות רצינית של פראח בבירמינגהאם

האלוף האולימפי גבר על שני הרצים המהירים בעולם השנה ב-5,000 מטר, בתחרות השביעית בסבב בבירמינגהאם.

תאריך: 01/07/13, מאת: דני בורשבסקי

מו פראח לא מתקרב לשיא העולם בריצת ה-5,000 מטרים, את זה הבנו כבר במשחקים האולימפיים בלונדון בקיץ שעבר. אבל דבר נוסף שמו פראח הוכיח אז זה שהוא ככל הנראה הטקטיקן הטוב בעולם כיום בריצות מסלול למרחקים ארוכים. הוא עוד ירצה להוכיח את עצמו באליפות העולם במוסקבה, אבל ביום ראשון הוא נתן פתיח מצוין בתחרות השביעית בסבב ליגת היהלום שהתקיימה בבירמינגהאם. פראח, שכמו בלונדון נהנה מעידוד הקהל הביתי, מצא את עצמו בהקפה האחרונה אחרי ינאו אלמיירו, אבל את יכולות הספרינט המדהימות שלו הוא שמר ליישורת האחרונה, שבה הוא השאיר אבק ליריביו. ולא מדובר סתם ביריבים כי אם בשני הרצים המהירים ביותר השנה ל-5,000 מטרים, אלמיירו והאגוס גברהיווט האתיופים. פראח סיים בזמן של 13:14.24 דקות והיה מהיר ב-47 מאיות מאלמיירו.

האתיופים יכלו להתנחם ביכולתו של מוחמד אמאן, שכל עוד דייויד רודישה לא נמצא בשטח נראה שהוא רץ ה-800 הטוב בעולם. אמאן שמר על מקומו הראשון בדירוג היהלום אחרי שניצח בזמן של 1:45.18 דקה. האתיופית לשעבר, אבבה ארגאווי שמייצגת את שבדיה, שמרה על מקומה הראשון בדירוג בריצת ה-1,500 מטרים אחרי שניצחה בזמן של 4:03.70 דקות. זה היה ניצחונה הרביעי העונה של ארגאווי בארבע תחרויות בסבב.

שיאן העולם ב-110 משוכות, אריאס מריט, חזר לאחרונה מפציעה כדי לתפוס מקום בין 3 הראשונים באליפות ארצות הברית ולהבטיח את מקומו באליפות העולם. מצד שני, מריט עדיין נראה רחוק מהיכולת שהפגין בקיץ שעבר שבסיומו שבר את שיא העולם. בריצה שנערכה מחוץ לתחרויות ליגת היהלום, מריט סיים שני בלבד בזמן של 13.22 שניות כשמי שניצח בצורה משכנעת היה אלוף העולם לשעבר, ריאן ברפוויט מברבדוס, שנעזר ברוח גבית גבוהה מהמותר כדי לקבוע 13.13 שניות.


אריאס מריט Victah Sailer / photorun.net
 

בריצת ה-100 מטרים לגברים היו חסרים הרבה שמות גדולים, והיחיד שירד מ-10 שניות כדי לנצח היה נסטה קרטר הג'מייקני, שקבע 9.99 שניות. ג'יימס דסאולו הבריטי סיים שני בשיא אישי של 10.03 שניות ואלוף העולם לשעבר קים קולינס סיים שלישי עם 10.06 שניות. בלסינג אוקגברה הניגרית, אחת הספרינטריות הבולטות של הקיץ הנוכחי, ניצחה בריצת ה-200 מטרים לנשים בזמן של 22.55 שניות כשהיא מותירה מאחור האלופה האולימפית ב-100, שלי אן פרייזר הג'מייקנית, שקבעה 22.72 שניות. כרמליטה ג'טר האמריקאית, שחזרה מפציעה, סיימה שביעית בלבד בזמן של 23.36 שניות.

בריצת ה-400 מטרים לנשים התפתח קרב מעניין מאוד בין סגנית האלופה האולימפית כריסטין אורוגו הבריטית לאלופת העולם והמובילה בליגת היהלום, אמנטל מונטשו מבוצוואנה. בסופו של דבר המנצחת הייתה אורוגו שקבעה 50.63 שניות והקדימה את יריבתה במאית השניה בלבד.
אחת המאכזבות הגדולות של התחרות הייתה סאלי פירסון האוסטרלית, שעד לא מזמן נראתה בלתי מנוצחת בריצת ה-100 משוכות. בינתיים צמחה לה יריבה חדשה בדמותה של בריאנה רולינס האמריקאית, שהדהימה לאחרונה עם תוצאה של 12.26 שניות. פירסון עדיין לא התחרתה נגדה, אבל מול יריבות אחרות היא סיימה בבירמינגהאם במקום הרביעי בלבד עם 12.73 שניות. דון הארפר האמריקאית ניצחה בזמן של 12.64 שניות.
 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור