ליגת השטח החדשה - Trail Run

| שתף |

ליגת השטח של אתר Sportweb יוצאת לדרך! אחת לחודש ניפגש במסלול מאתגר אחר. האם אתם בנויים לזה...?

תאריך: 09/11/11, מאת: מערכת עולם הריצה

ליגת השטח של אתר sportweb תיפתח ב-16/12 במסלול ריצה מאתגר למרחק של 15 ק"מ בהרי ירושלים. המסלול המעגלי יעבור ביער אשתאול ויהיה מסומן היטב. הכינוס בחנות "על דרך בורמה" בדרך לירושלים.
לשלושת המנצחים הכללים (גברים ונשים) יחולקו פרסים. במתחם הכינוס והסיום המשתתפים יהנו מכיבוד ושתייה, מוזיקה באדיבות די. ג'יי מצויין. כמו כן המשתתפים יהנו מהנחות בקניית מוצרי החנות.

 

למה לרוץ בשטח...?

הריצה בשטח שונה מאד מריצה על כביש, ויש שיאמרו גם הרבה יותר בריאה. כבר הוכיחו בעבר שלריצה על אספלט יש השפעה על המפרקים ועל עמוד השדרה בגלל הזעזועים הרבים הנוצרים מרגע המגע של הרגל עם האספלט. ריצה על שטח רך יותר ממזערת את הזעזועים הללו.
אחד הדברים הבולטים בריצה בשטח הוא הקושי - הקושי נובע ממספר מאיפיינים:
*השטח יכול להיות שטח משתנה. ריצה בשטח מצריכה ריכוז כדי לדעת היכן יהיה הצעד הבאה. ריצת השטח מצריכה ריכוז, זריזות ומהירות תגובה הרבה מעבר למה שנדרש בריצת כביש.
*שינויי קצב - השטח תמיד יכלול עליות, ירידות ולעיתים מעברים בדרכים קשות למעבר - צמחייה, סלעים וכו'. לכן ריצה בשטח מתאפיינת בקצב לא קבוע, אם זה בעליות הגורמות לנו להאט או הירידות שגורמות לנו להגביר, וכן מעברים שונים שמצריכים האטה ואף לעבור להליכה.
*חיזוק - הריצה בשטח היא דרך מצויינת לחזק שרירים שבדרך כלל אנחנו נוטים להזניח. בריצה על משטחים משתנים שרירים רבים "עוברים" להיות שרירים מייצבים המגנים עלינו מפני מעידות ועוזרים לנו לשמור על שיווי משקל.
 

הנאה צרופה 
ישראל מלאה בשמורות טבע שבהן שבילים יפיפיים לריצה. לא צריך לסגור את הכביש (או לדאוג מפני מכוניות), פשוט לצאת לשם ולהנות. 
 

 

עוד פרטים על המירוץ:


לוח זמנים

כינוס                  7:00                         
15 ק"מ 8:30
טקס סיום

11:00

 

 

להרשמה ישירה

 
סגור