ליליה שובוקובה רוצה לעשות הסטוריה

| שתף |

במרתון שיקאגו 2011 מתכננת ליליה שובוקובה לעשות הסטוריה בכך שתהיה האשה הראשונה שאי פעם ניצחה שלוש פעמים ברציפות במרתון זה.

תאריך: 19/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

מרתון שיקאגו הינו המרתון היחיד מבין "חמשת הגדולים" שטרם זכתה בו אשה שלוש פעמים רצוף. אם ליליה שובוקובה תקטוף את התואר בשנה השלישית שלה ברציפות היא גם תזכה לעונה זו בסדרת "חמשת הגדולים".

שובוקובה הודיעה השבוע על חזרתה למסלול המהיר בשיקאגו. האתלטית האולמפית הרוסייה ומחזיקת השיא הלאומי בריצת מרתון גילתה בשנתיים האחרונות שיפור מדהים בריצת המרתון בשיקאגו וסיפקה תחרות מעניינת במיוחד.

בהסטוריה של המרתון כבר נראו מספר אלופים שחזרו על עצמם אולם אף פעם לא שלוש פעמים ברציפות.
מי שהתקרבה לכך היתה הקנייתית קתרינה נדרבה שבשנת 2002 סיימה שנייה לאחר שב-2000 ו-2001 ניצחה. בקרב הגברים, הקנייתי איוונס רוטו ניצח ב-2003 ו-2004 אולם בשנת 2005 נפל למקום הרביעי. חאליד קנאוצ'י הרץ האגדי, ניצח בשיקאגו במהלך 6 שנים 4 פעמים  וגם כן לא הצליח לנצח בשיקאגו יותר מפעמיים רצוף (1999-2000).

"אני רוצה להודות למארגני מרתון שיקאגו על ההזדמנות לרוץ פה בפעם השלישית ברציפות", אמרה שובוקובה. "השנה יש לחץ שנוסף כיוון שניצחתי פעמיים ברציפות ואף אחד אף פעם לא הצליח להשלים ניצחון שלישי. בכל שנה שאני חוזרת לשיקאגו אני מרגישה יותר פופולרית, הקהל מזהה אותי, אני מכירה יותר טוב את המסלול. זה יעזור לי לרוץ מהר יותר ובשאיפה לקבוע גם שיא חדש. זה חשוב לי מאד בגלל ההכנות למשחקים בלונדון 2012."

שיאה האישי של שובוקובה עומד על 2:20:15 שע', וניצחון שלה בשיקאגו בהחלט יכול לסמן אותה כמועמדת למדליית זהבה אולימפית. מלבד זאת, ניצחון בשיקאגו יעניק לה גם את הניצחון בסדרת "חמשת הגדולים", עליו היא תתחלק במיליון דולר עם המנצח בין הגברים.

  

סגור