לנסקי באליפות העולם

| שתף |

אירינה לנסקי קבעה את הקריטריון לאליפות העולם בקוריאה שתהיה השישית בקריירה של אלופת ישראל

תאריך: 18/02/11, מאת: אורן בוקשטיין

מקצה ה-100 משוכות לנשים פתח אתמול (חמישי) את התחרות ההזמנה שהתקיימה בנווה שאנן שבחיפה. לפתיחה כזו פיללו כולם. אירינה לנסקי ממכבי ראשל"צ שתחגוג בקיץ 40 שרפה את המסלול בזמן של 13.06 שנ' (ברוח 1.1+ מ'/שנ'), הישג שמהווה את תוצאת השנה, אבל יותר מזה, הקנה לה את הכרטיס לאליפות העולם בדאגו שבקוריאה. לנסקי היא הישראלית השנייה, אחרי דמיטרי קרויטר, שקבעה את הקריטריון החשוב ביותר לעונה זו.

מיד לאחר מכן ניסתה בתה אולגה לקבוע את הקריטריון לאליפות אירופה באולמות בפאריז בריצת 60 מ'. אירינה רצה שוב, הפעם כדי למשוך את בתה. אירינה שקבעה 7.67 שנ' הקדימה את בתה במאית השנייה. אחרי שקבעה את השיא הישראלי לנערות לפני כשבועיים עם 7.65 שנ' וקיוותה לשפר ב-10 מאיות כדי לקבוע את הקריטריון, הבינה לאחר מכן כי בכל מקרה התוצאה לא הייתה מוכרת בגלל מהירות הרוח בריצה שהייתה 2.5+ מ'/שנ'.

לאחר התחרות אמרה אירינה לנסקי: "אני מודה לאלוהים ולאצטדיון בחיפה. כשאני חושבת על הפעם הראשונה שלי באליפות העולם ב-95', לא חשבתי שכעבור 16 שנה אהיה שוב באותו מעמד". לנסקי שהחלה להתאמן השנה עם פאבל אלתרמן סיפרה ש"הוא שיפר לי את הטכניקה באופן משמעותי", ואכן ריצתה של לנסקי הייתה חלקה מבלי שפגעה בשום משוכה. לגבי בתה הוסיפה אירינה "יש לה זמן. היא עוד צעירה. אני לא מתלהבת שהיא תהיה בפאריז בגלל שהיא לא ברמה של הרצות שיהיו שם. כרגע היא צריכה להתרכז בקביעת קריטריונים לתחרויות הבינלאומיות לקטגוריות הגיל שלה".

לאחר שקבעה בגביע החורף לאגודות את הקריטריון בהדיפת כדור ברזל לאליפות אירופה עד גיל 22 שתתקיים בחודש יולי בצ'כיה, אנסטסיה מוצ'קייב ממכבי בני הנגב ב"ש השלימה את המשימה כשקבעה גם את הקריטריון בזריקת דיסקוס (49.00) לאליפות הזו. מוצ'קייב בת ה-19 זרקה את הדיסקוס למרחק של 49.52 מ', שיפרה את שיאה האישי ב-74 ס"מ והפכה לזורקת הדיסקוס השלישית בטיבה בכל הזמנים בישראל. כעבור שעה, בתחרות הדיפת כדור הברזל ניצחה מוצ'קייב עם 15.52 מ', שיפור של 4 ס"מ לשיאה האישי אותו קבעה בגביע החורף לאגודות – תוצאה שהיקנתה לה, כאמור, את כרטיס הכניסה לאליפות אירופה עד גיל 22.

קופץ הגובה ממכבי חיפה, ניקי פאלי, קיווה לשפר בתחרות את תוצאת השנה שלו שעומדת על 2.20 מ'. אחרי שחברו לאגודה קוסטנטין קריניצקי פסל ב-2.10 מ', גובה אותו פאלי עבר בניסיון הראשון, הרף הועלה ל-2.21 מ', אולם נפל בכל קפיצה של פאלי שנראה מאוכזב מאוד בסיום התחרות. אסף מלכה, האצן מא.ס. רמת השרון עצר את השעון על 6.97 שנ' ב-60 מ', התוצאה השנייה בטיבה שלו השנה, והקדים את אמיר חמידולין שרץ במסלולו הביתי וסיים עם 7.04 שנ'.

יתר מנצחי התחרות:
300 מ' גברים: פלורנץ גרמן (מכבי חיפה) – 34.75 שנ'
זריקת דיסקוס גברים: פליקס גרומדסקי (מכבי ת"א) – 53.25 מ'
הדיפת כדור ברזל גברים: איתמר לוי (בני הנגב ב"ש) – 15.06 מ'
קפיצה לרוחק גברים: אלכס טרמביץ' (מכבי ראשל"צ) – 6.80 מ'
300 מ' נשים: כריסטינה וונושבה (מכבי ראשל"צ) – 43.68 שנ'
קפיצה לרוחק נשים: רותם בטאט-גולן (מכבי ראשל"צ) – 5.81 מ'
 

סגור