לנסקי השיגה קריטריון לאליפות אירופה באולם

| שתף |

האשה המהירה בישראל שיפרה במאית את ההישג הטוב ביותר בריצה ל-60 מ'. דניאל פרנקל חזרה אחרי היעדרות בת כשנתיים למעגל התחרויות. אתלטים נוספים קבעו שיאים אישיים משמעותיים

תאריך: 25/01/15, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

אחרי ש"חיממה מנועים" בשבוע שעבר, היום (שבת) שברה אולגה לנסקי ממכבי ראשל"צ את שיאה הישראלי ב-60 מ' במסגרת תחרות הזמנה שאורגנה ע"י אגודת מכבי ראשל"צ ואשר התקיימה באצטדיון האתלטיקה העירוני. בריצת המוקדמות קבעה לנסקי 7.57, אולם היא השאירה את הכל לריצת הגמר, בה עצרה את השעון על 7.48 שנ', תוצאה המהווה שיפור של מאית השנייה להישג הטוב ביותר במקצוע בו לא מוכר שיא רשמי בריצה באצטדיון, אלא באולם בלבד. תוצאה זו מהווה אף את הקריטריון לאליפות אירופה באולם שתתקיים בתחילת חודש מרץ בפראג שבצ'כיה. בסיום ציינה לנסקי: "היה חשוב לי מאוד לקבוע את הקריטריון לאליפות אירופה באולמות. כרגע זו תהיה תחרות המטרה שלי. אני שמחה שאוכל להתכונן ביסודיות לאליפות אירופה באולם. אצא למספר תחרויות אולם באירופה בתקופה הקרובה על מנת להגיע מוכנה לאליפות בפראג. תמיד כיף לשפר את השיא הישראלי, והכי כיף לעשות את זה באצטדיון הביתי".

ראוי לציין שיפעת זליקוביץ', גם היא ממכבי ראשל"צ, הפתיעה כשסיימה שנייה בגמר בתוצאה 7.73 ושיפרה ב-6 מאיות את שיאה מהמוקדמות ובכ-4 עשיריות וחצי את שיאה האישי ערב התחרות. דיאנה ויסמן ממכבי ראשל"צ, אלופת ישראל ב-200 מ' קבעה 7.75 ושיפרה אף היא את שיאה האישי ב-8 מאיות מהמוקדמות וב-2 עשיריות משיאה ערב תחרות.

בין הגברים קבע אמרי פרסיאדו ממכבי ת"א 6.85 שנ', הישג המהווה שיפור של 13 מאיות לשיאו מהשבוע שעבר, וכעת הוא במרחק של עשירית אחת מהקריטריון לאליפות אירופה באולם. ההפתעה הנעימה בתחרות היה אמיר חמידולין ממכבי חיפה שסיים שני בתוצאה 6.88 שנ'.
דונלד בלייר-סנפורד ממכבי ת"א ניסה לשפר גם היום את שיאו ב-300 מ', אולם הפעם, עם 33.17, הוא היה קרוב 3 מאיות בלבד מהשוואת שיאו.

בקפיצה לגובה נשים עיני כולם היו נעוצות בדניאל פרנקל ממכבי ת"א שחזרה לתחר, לראשונה אחרי כשנתיים היעדרות אחרי פציעה קשה. דניאל עברה בקלילות 1.68 מ', אולם פסלה בגובה של 1.71 מ'. ברור שהיא צריכה עוד זמן מה על מנת להסיר מעליה את כל מה שהצטבר בתקופה של שנתיים נטולת תחרויות. בכל מקרה פרנקל נראית מצוין, והנחישות בעיניה נותרה כשהייתה. ירדן דליהו ממכבי ת"א ניצחה בתחרות עם 1.71 מ' ושיפור של 1 ס"מ לשיאה.


תענוג לראותשוב את דניאל פרנקל קופצת לגובה (צילום: טיבור יגר)


בגברים רשם צור ליברמן תחרות איכותית ביותר, אם כי הוא הצליח לבלבל מעט את הצופים. אחרי שעבר 2.11 מ', העלה ליברמן את הרף ל-2.14 (1 ס"מ מעל שיאו האישי), אולם אחרי הפסילה הראשונה הוא החליט להעלות את הרף ל-2.16 כשנותרו לו שני ניסיונות בלבד. בניסיון השלישי הוא עשה זאת. הוא שיפר את שיאו, נכנס למקום העשירי ברשימת קופצי הגובה כל הזמנים בישראל, ואף קבע בכך את הקריטריון לאליפות אירופה עד גיל 23.


צור ליברמן נכנס לעשיריה הראשונה בקופצי הגובה של כל הזמנים בישראל (צילום: טיבור יגר)

 

  • צילום: טיבור יגר

סגור