לפתוח יומנים

| שתף |

לוח הזמנים של המשחקים האולימפיים בלונדון בקיץ 2012 פורסמו באופן רשמי

תאריך: 16/02/11, מאת: מערכת עולם הריצה

לוח הזמנים של המשחקים האולימפיים שיערכו בלונדון 2012 בפעם ה-30 פורסמו באופן רשמי. הלו"ז שאושר על-ידי נציגי התאחדות האתלטיקה העולמית מטרתו להתאים לרוח השולטת בעולם הספורט והיא המטרה להגדיל את הצופים בתחרויות דרך מסכי הטלויזיה ובייחוד את הצופים הצעירים.

הבסיס שעומד מאחורי לוח הזמנים הוא לשפר את עיתוי השידורים על מנת לסקר את התחרויות בצורה ממצה. בשנה שעברה אליפות העולם לאולמות בדוחא, היתה הראשונה שהציעה יום וחצי של שידורי מוקדמות, לאחריהן הגיעו שני ערבים מעניינים ומתומצתים במיוחד של חצאי גמר וגמר. בקיץ הקרוב יערכו תשעה ימים של אליפות העולם בקוריאה שבהם יוכלו לספק ערבים קצרים יותר  שיתמקדו בשידורי גמר.

לצפייה בלו"ז של המשחקים האולימפיים בלונדון 2012

ההשלכות של לוח הזמנים:

לרצי הספרינט יהיו פחות סיבובים באליפות העולם ובמשחקים בלונדון

בריצות 100 ו-200 מ' בתחרויות בינלאומיות התרגלנו לראות את הספרינטרים משתתפים ביום אחד בשני סיבובים וביום הבא בחצי גמר וגמר. באליפות העולם 2011 בקוריאה ובמשחקים האולימפיים בלונדון ייערכו רק שני סבבים לפני הגמר. עבור אוסיין בולט וורוניקה קמבל בראון המשמעות היא שישה במקום שמונה תחרויות אישיות ואף יותר. בהצהרת איגוד האתלטיקה העולמי "שיטה חדשה ומודרנית  הובילה לחידוש ולמהפכה בזמני התחרויות וזו מעוצבת כך על מנת להשיג את ההשפעה הגדולה ביותר". אולי התכוונו שהכוכבים הגדולים לא ירוצו לצד "הרצים הפשוטים"? (מתוך ה-runnerws world)

 גם שאיפותיה של ג'סיקה אניס נפגעו בעקבות לוח הזמנים החדש

אחת מהתקוות הגדולות של בריטניה בלונדון 2012 היא ג'סיקה אניס, אלופת העולם בקרב 7 וגם מי שהתפתחה באופן משמעותי השנה בריצת 100 מ' משוכות. בלו"ז החדש למשחקים המוקדמות ל100 מ' משוכות יחלו כ-36 שעות לאחר התחרות הקשה של ההפתטלון (קרב 7) שתימשך כיומיים. מאמנה של אניס טוני מיניצ'יליו קיווה לשלושה עד ארבעה ימים של מנוחה בין שני הענפים, זאת בעקבות שאיפתה של אניס להשיג שתי מדליות זהב. "אני מקווה שהם יוכלו למשוך בכמה חוטים על מנת שזה יוכל לקרות", אמרה אניס על השגת שאיפותיה,"אם הזמנים ירשו זאת אני אמשיך להשתפר עד אז, ואז אשמח לעשות זאת".

 

הידיעות באדיבות IAA ו- Runner's world.com

 

סגור