לקראת אולטרה עוטף עזה 2017

| שתף |

"האנשים, הלב, האירגון, סימון המסלול, הכל באהבה ועד הפרט האחרון". עמרי אלמוג, שנולד בקיבוץ גבים שבצפון הנגב, ממליץ על מרוץ הבית שלו: אולטרה עוטף עזה.

תאריך: 11/01/17, מאת: עמרי אלמוג

שמי עמרי אלמוג אני בן קיבוץ גבים כמעט נוגע בגיל 45 מתגורר בגליל העליון היום בנאות מרדכי ובין 1996 -2012 התגוררתי בבולטימור מרילנד ארה"ב. בתקופה זאת התחברתי לריצה בכלל ואולטרה מרתון בפרט רוב האנשים מ"נולדנו לרוץ" של מקדוגל מוכרים לי באופן אישי. רצתי קרוב לעשרים וכמה מרתונים ו-12 אולטרה מרתונים.

בתקופה הקצרה שלפני אולטרה עוטף עזה אנסה לשתף אתכם בחווית האימונים ובאהבה שלי לצפון הנגב המקסים. אני אוהב לרוץ - אני רץ לאט 8.5 קילומטר לשעה אבל אני יכול לרוץ הרבה שעות ללא הפסקה וללא מטרה.
ריצת אולטרה מרתון היא למעשה מאבק מתמשך שלך עם עצמך כשהמטרה העיקרית היא לסיים. היא משולה בעייני לרכבת הרים, פעם אתה למעלה ופעם אתה למטה. אם אתה מרגיש טוב אל תתלהב עוד מעט תרגיש לא טוב...
להתאמן לריצה כזאת לא משנה מה המרחק, 50 ק"מ 80 ק"מ 100 ק"מ או יותר, זאת חוויה והנאה ומיליון שאלות מה לאכול כמה לרוץ מה הקצב מה לאכול כמה לשתות מתי לרוץ מתי לנוח ועוד ועוד לרוץ בעליות או שטוח.

רוב הרצים ואני ביניהם רצים בין 4 ל - 6 פעמים בשבוע רגיל כאשר שתי ריצות רצופות הן למרחקים גדולים יותר מה שנקרא "באק טו באק" - חודשיים לפני המירוץ מוסיפים את הקילומטראז' (אני מדגיש שוב, אני לא מאמן, דבריי הן בגדר המלצה בלבד) 30 ק"מ ולמחרת 35 ק"מ וכך ניתן להוסיף בהדרגה.

למצוא תירוץ או סיבה לא לצאת לרוץ זה קל ופשוט - אדם מסופק, רגוע ושליו שהוא עושה משהו לא רגיל שהוא בתנועה, שהוא מתאמץ, מנסה ויוצא לרוח, למרחב, ללא נודע .... - לשבת בבית להרים רגליים עם בקבוק בירה זה קצת משעמם, תודו.

יש אסכולה אדירה של רצי אולטרה מרתון שטוענים שאין צורך לעשות מתיחות חימום ושחרור - אני ביניהם. יוצא, הולך, מתחיל לרוץ .עם שעון, בלי שעון, התנועה משחררת, הקצב פחות חשוב. אם הייתי קל ומהיר לא הייתי אומר את זה... האסכולה הזאת הוכיחה בוודאות שהיא גם נמנעת מפציעות זאת אומרת לא למתוח את השרירים מונע פציעות.

למה אני ממליץ על עוטף עזה - ראשית, בגלל מזג האוויר. נוח רוב השנה. שנית, בגלל המרחק - מעל 100 ק"מ זה הישג ומרחק מדהים ועגול, והמירוץ מתנהל מנקודה לנקודה (קל יותר !!) והדרך מקסימה ומסתיימת בחוף זיקים, ים שקיעה, חלום. והסיבה האחרונה החשובה - האנשים, הלב, האירגון, סימון המסלול, הכל באהבה ועד הפרט האחרון. אם לא הייתם אז נסו ותהנו.

ובקשר לניסיון-

"אם אתה מתכוון לנסות לך עד הסוף
אין עוד תחושה כזאת
תישאר לבד עם האלים
והלילות יתלקחו באש...אתה תרכב על החיים היישר אל הצחוק המושלם
זה הקרב היחיד שקיים
(צ'ארלס בוקובסקי)

שלכם עמרי.  

 

הרשמה לאולטרה עוטף עזה

  • עמרי אלמוג

  • נופי צפון הנגב במרוץ אולטרה עוטף עזה

סגור