לקראת אליפות אירופה בטריאתלון

| שתף |

כתבה ראשונה בסדרה: הצמרת העולמית מגיעה לעיר המדברית

תאריך: 03/04/12, מאת: נווה כהן

הנה לכם גילוי נאות. כשאני נכנס לרשימת אירועי האיגוד העולמי ורואה את הכתובית:
2012 – ETU Triathlon European Championships
אני תמיד מתרגש. אבל הפעם, השורה התחתונה הוסיפה בתוכי עוד קצת אש:
Event Location: Eilat, ISR 

אכן כך- את אליפות אירופה בטריאתלון לשנת 2012 תארח לא אחרת מעירנו הדרומית - אילת. אם נשווה את סדר גודל חשיבות האירוע לענף כמו הכדורסל, זה דומה לאירוח של טורניר ה"יורוליג" או ה"יורו" בכדורגל. אז נשאלת השאלה- איפה ההד התקשורתי? או תנופה אדירה במודעות הציבור לענף? נדמה שזאת עדיין לא הגיעה, אך אולי מוקדם מכדי לקבוע.
נשאיר רגע את יחסי הציבור בצד, ונעסוק בעניין שבאמת מעניין את כולנו- הטריאתלון עצמו, התחרות. רשימת כוכבים ארוכה ונוצצת תנחת באילת בעוד פחות מחודש ימים. רמת מתחרים יותר איכותית מכל אירוע טריאתלון אחר שהיה פה בשנים האחרונות, שלא נאמר- בכל הזמנים.

נתחיל מחאבייר גומז שנחשב לאחד משלושת הטריאתלטים הטובים בתבל שיגיע בשביל לנסות ולהחזיר לעצמו את התואר בו החזיק בשנים 2007 ו-2009. הספרדי ניצח אליפויות עולם בשנים האחרונות, כבש פודיומים רבים בסבב גביעי העולם והרשימה עוד ארוכה ומכובדת עם ניצחונות והישגים למכביר. שמו של דניאל אונגר הגרמני אולי פחות מוכר, אבל בארון הגביעים שלו נמצא גביע אחד ממש לא מבוטל- אלוף העולם בטריאתלון שנת 2007. סרטון הניצחון בספרינט פיניש מדהים לצד אחד מרשימה זו, אני מאוד ממליץ לראות.
 

בנוסף, ישנו את פרדריק בלוברה שאמנם לא נוטה לבלוט יתר על המידה במשך העונה הסדירה, אך בגיל 32 הוא כבר הוכיח שהוא יודע להתעורר בזמן החשוב: שני ניצחונות באליפויות אירופה לצרפתי ב 2006 ו-2008 ומקום 5 באולימפיאדת אתונה. האם יצליח להפתיע גם כאן?

איוון ראנה הוותיק, צמד האחים פוליאנסקי ודימיטרי בורקנקוב הרוסי יעמדו גם הם על קו הזינוק, לצד אלוף אירופה הטרי ל-U23 (מתחת לגיל 23) ג'או סילבה מפורטוגל.
הקרב יהיה מרתק, סוער ואפילו אכזרי במידה לא מועטה, על אחת כמה וכמה בשל העובדה שזוהי ההזדמנות האחרונה לקבוע קריטריון לאולימפיאדה הקרובה.
בכתבה הבאה נתמקד בישראלים שייצגו אותנו באליפות זו: האחים אלתרמן, רון דרמון ועמית פיין בגברים, פאני בייסרון וחלי רוזנשטיין בנשים. בנוסף, ייכלל סיקור מלא לתחרויות הנשים עלית והנוער. אז יש למה לחכות...
 

  • חאבייר גומז באליפות העולם בביג'ינג

    צילום באדיבות http://www.triathlon.org

סגור