לקראת אליפות העולם בחצי מרתון

| שתף |

לאחר שהוחלט בהתאחדות האתלטיקה העולמית על קיום אליפות העולם בחצי מרתון כאליפות דו שנתית, השנה האליפות היוקרתית חוזרת ותתקיים בקברנה, בולגריה ב-6 באוקטובר.

תאריך: 24/09/12, מאת: SPORTWEB

אליפות העולם בחצי מרתון תתקיים במהדורה ה-20 שלה, בקברנה שבבולגריה ביום ראשון, ה-6 באוקטובר. 

קברנה הינה עיירה ציורית שנוסדה במאה החמישית לפני הספירה והחלה את דרכה כעיר יוונית. בכך מהווה קברנה יעד מעניין במיוחד לרצים שיגיעו לרוץ בה. 
זינוק הגברים יהיה בשעה 11:00 (שעון מקומי) וזינוק הנשים יהיה בשעה 9:00 במרכז העיר. המסלול יכלול שלוש הקפות של 5 ק"מ והקפה אחת של 6.097 ק"מ ובכך יוכל קהל רב לצפות במרוץ.

זו תהיה הפעם השנייה שבולגריה מארחת אליפות בסדר גודל כזה של התאחדות האתלטיקה העולמית לאחר שב-1990 התארחה במדינה אליפות העולם לנוער.

אוכלסיית קברנה מונה רק 12 אלף תושבים אולם לעיר יש נסיון בארוח ארוע גדול, זאת לאחר שמאז 2009 מתקיים בעיר מרתון והשנה נערך חצי מרתון ב-1 בספטמבר והיווה הכנה לאליפות העולם הקרובה.

שיא העולם לנשים בריצת חצי מרתון כזכור שייך למארי קיטני מקניה ועומד על 65:50 דק' ואילו שיא העולם לגברים שייך לזרסנאי טדסה מאריתראה ועומד על 58:23 דק'. בשנת 2011 לא התקיימה אליפות העולם בחצי מרתון כיוון שהוחלט בהתאחדות העולמית להפוך את הארוע לדו שנתי.

באליפות שהתקיימה ב-2010 בנאנינג שבסין ניצחו מארי קייטני (1:06.36 שע') וזרסנאי טדסה (59:35 דק') ונצחונם מהווה שיא אליפות. מעניין יהיה לראות את הרצים הבכירים בעולם על המסלול בקברנה, שכן חלקם יבדקו את יכולתיהם בחצי המרחק לקראת מרתוני הסתיו. יחד עם זאת מעניין לציין כי בשנים האחרונות ירד מספר המשתתפים באליפות העולם בחצי מרתון, זאת עקב סמיכות למרוצי כביש נוספים עתירי פרסים כספיים המושכים אליהם רצים רבים.

 

 

  • מארי קייטני, אלופת העולם הנוכחית ושיאנית העולם

    Victah Sailer / photorun.net

סגור