לקראת אליפות ישראל באתלטיקה 2013

| שתף |

8 מ-11 האתלטים שנכחו במסיבת העיתונאים המסורתית של לפני אליפות ישראל הצהירו כי שבירת שיאם האישי הוא המטרה הגדולה באליפות. שני האחרים היו ריאליים לאור תוצאותיהם השנה

תאריך: 20/06/13, מאת: SPORTWEB

שבועיים לפתיחת אליפות ישראל, קיים איגוד האתלטיקה את מסיבת העיתונאים המסורתית שלפני האליפות. הפעם, חוץ מהעיתונאים, השתתפו באירוע, מטעם הנהלת האיגוד, היו"ר רו"ח דורון קופמן, חבר ההנהלה עו"ד אריק קוקס והמזכ"ל ז'ק כהן. בצד המקצועי נכחו 11 אתלטים ואתלטיות, ולצדם 4 מאמנים. בדברי הפתיחה שלו ציין יו"ר האיגוד, רו"ח קופמן: "האליפות מהווה את חלון הראווה של הענף. אנחנו נעשה הכל כדי שהאירוע יהיה ברמה הכי גבוהה שיש, וכל שנותר הוא לקוות שהאתלטים יתעלו ויעלו לגבהים שטרם הגיעו אליהם".

לאחר סקירה של מוקדי התחרות, עלו לשולחן הנואמים האתלטים לפי קבוצות (ריצה, קפיצה וזריקה). ראשונים עלו הרצים. כמו יתר האתלטים, הרצים דיברו על אליפות ישראל, אולם הזכירו כי גם בסוף שבוע זה ממתינה להם תחרות חשובה במסגרת אליפות אירופה לאומות. אסף מלכה (אס. רמה"ש), אולגה לנסקי (מכבי ראשל"צ), שני לנדן (רמה"ש), מאור טיורי (אתלטי השרון) ומאור סגד (כיוונים ב"ש) היו תמימי דעים בנוגע לרצונם לשפר את שיאם האישי. לנסקי הוסיפה כי אחת המטרות היא נגיעה בקריטריון ה-200 מ' לאליפות העולם במוסקבה, הטוב ב-3 עשיריות משיאה הנוכחי. דונלד סנפורד (מכבי ת"א) לא דבר אמנם על שיא אישי, אבל כמובן ציין את האליפות במוסקבה כמטרה. "אני חי בתחרויות גדולות. שם אני מתעלה על עצמי. אני מקווה שגם הפעם יהיה כך", סיכם סנפורד.

שלושת נציגי הקפיצה היו יוחאי הלוי (ת"א), ניקי פאלי ומעין שחף (מכבי חיפה). "אליפויות ישראל תמיד היו עבורי במה לקביעת תוצאות איכותיות. גם אם האיצטדיון לא מלא, עדיין האווירה אחרת ואותי זה מכניס למוד תחרותי מאוד", הסביר הלוי שמטרתו העיקרית היא קביעת הקריטריון למוסקבה. כשנשאל על ההבדל בין סגנונות האימון של מאמנו הנוכחי, רוגל נחום, למאמנו הקודם, אלכס מרמן, השיב הלוי בבדיחות: "אצל מרמן זה היה ברוסית ואצל רוגל בעברית."

שחף שהייתה קרובה מאוד בתחילת השבוע לקביעת הקריטריון (1.92) בגראנד פרי נעורים, ציינה: "1.92 הוא גובה שנמצא ממש בהישג יד וברור לי שבאחת התחרויות הקרובות אשיג אותו. אני מקווה בשביל הצופים הרבים שמגיעים שזה יקרה באליפות ישראל, כך תהיה לי שמחה גדולה ומכופלת: גם לקבוע קריטריון וגם לשמח את הקהל הגדול שמגיע לראות אותי, בין היתר".
לפאלי אין כרגע אספירציות לשיא אישי (2.30), אולם בכוונתו להתמודד לפחות עם גובה של 2.20 מ', ולהוות פקטור משמעותי בתחרות, גם נגד דמיטרי קרויטר שנמצא במסגרת תחרויות בחו"ל ולא נכח במסיבת העיתונאים.

אחרונים היו צמד הודפי כדור הברזל וזורקי הדיסקוס מכיוונים ב"ש: איתמר לוי ואנסטסיה מוצ'קייב. עבור לוי שקבע לא מכבר את שיאיו האישיים בהדיפת כדור ברזל, המהווים אף את שיאי ישראל הבלתי רשמיים לגילאי 22, האליפות, אליה הוא מגיע אחרי מחנה אימון משמעותי באוקראינה, מהווה אחת משתי תחרויות המטרה של העונה בהן ינסה לשפר את הישגו. ההודף שציין שהתמקדותו העיקרית היא בהדיפת כדור ברזל ולא בדיסקוס, לא מתבייש אף לדבר על פריצת גבול 19 המטרים ונגיעה בשיאו הישראלי של איגור אברונין (19.09 מ').

בשונה ממנו, מוצ'קייב, שזה עתה שבה מלימודיה ואימוניה בארה"ב, סובלת מעונה קשה בה הייתה פצועה ברובה, וכעת, אחרי מנוחה ארוכה במיוחד, היא שבה לאימונים. "אני רוצה להיות ריאלית ולא להכריז סתם על ניסיון לשבירת שיאי האישי והישראלי. אני לא שם כרגע. אני מקווה לעשות תחרות טובה ככל האפשר, אבל את הקריטריון למוסקבה כנראה כבר לא אקבע. זה לא נורא. יהיו עוד תחרויות בינלאומיות רבות, והכי חשוב זה שאבריא סופית מהפציעה במפרק כף היד ממנה סבלתי כמעט שנה שלמה".

מסיבת העיתונאים הועברה בשידור ישיר בערוץ הספורט אשר ישדר את האליפות בשני ימיה באופן מלא, ועל נתונה תודתו הגדולה של איגוד האתלטיקה לערוץ הספורט.
עוד יצוין כי הכניסה לתחרויות האליפות תתבצענה תמורת רכישת כרטיסים במחירים סמליים, אותם ניתן לרכוש במזכירות האיגוד בטלפון 03-6486256.

 

  • צילום: איגוד האתלטיקה

סגור