לקראת אליפות ישראל באתלטיקה 2016

| שתף |

הקמע החדש של איגוד האתלטיקה – בובה בדמות עופר שזכתה לשם צ'מפי שנבחר ע"י הציבור הרחב. שבעה אתלטים ואתלטיות ענו לתקשורת על השאלות לקראת אליפות ישראל, אליפות אירופה והמשחקים האולימפיים

תאריך: 14/06/16, מאת: SPORTWEB

איגוד האתלטיקה כינס תדרוך עיתונאים לקראת אליפות ישראל בחדר הישיבות של הוועד האולימפי שהעמיד את המקום לרשות איגוד האתלטיקה בהתראה קצרה. העיתונאים ניצלו את התאספותם של איימרו עלמיה, מעין שחף, מרגריטה דורוז'ון, מאור טיורי, אמרי פרסיאדו, גירמה אמרה ויפעת זליקוביץ' על מנת לשאול על ההכנות לאליפות ישראל ולאליפויות הנוספות שעומדות בפתחיהם. כבר בתחילת התדרוך הוצג לעיתונאים, בהופעת בכורה עולמית – צ'מפי – הקמע (מאסקוט) החדש, בדמותו של עופר, שהושק ע"י איגוד האתלטיקה לציון חגיגות 80 שנות אליפות ישראל.

את תדרוך העיתונאים פתח רפי פלד, יו"ר איגוד האתלטיקה: "אנחנו רוצים שאנשים יזכרו את אליפות ה-80. כל הנכנסים יעברו דרך מיצג עם סרטים ותמונות שיפארו את העבר, כי בלי עבר אין עתיד. נמצאים אתנו כאן אתלטי ההווה והעתיד. אני מקווה שחלק מהאתלטים שנמצאים כאן וטרם הבטיחו את מקומם באליפות אירופה או במשחקים האולימפיים, יעשו זאת באליפות ישראל, אבל מנגד אנחנו מציאותיים, ואין ספק שלשנים הקרובות יש לנו סגל מצוין. אין מקום טוב מארץ הקודש להשלים ולהשיג קריטריונים על מנת שרבים יוכלו לצפות בהם עושים זאת. השנה, לאור העובדה שההתאחדות הרוסית מושהית, קשה יותר להביא ספורטאים בכירים, מכיוון שרוסיה תמיד הייתה מקור מצוין לאתלטים בכירים וטובים לאליפות ישראל".

רוגל נחום, המנהל המקצועי באיגוד האתלטיקה פירט על הצפוי בימי התחרות באליפות ישראל, והדגיש: "האליפות תשמש גם את האתלטים שכבר קבעו קריטריון אולימפי להוכיח יכולת על מנת להבטיח מעל לכל ספק את השתתפותם בריו".

מעין שחף סיפרה כי רק בתקופה הזו היא נכנסת לתקופת ההכנה המשמעותית. "אם לא הייתי מאמינה בעצמי לא הייתי כאן. עכשיו עובדים על עניינים טכניים. אני מאמינה שאם אפתור מעט בעיות בנושא ההרצה, אני מאמינה שגובה של 1.93 מ' הוא בהחלט בהישג ידי".

מאור טיורי: "זה עדיין תלוש מהמציאות עבורי. אני לא ממש מרגישה שעשיתי את זה. אני עדיין מתאוששת מהמרתון ורק בעוד שבוע שבועיים כנראה שאעקל את הנושא. החל מהשבוע הבא נחדש את תוכנית האימונים לקראת המרתון האולימפי". טיורי הוסיפה מעט ותיארה את שהתרחש במרתון אוטאווה בו היא קבעה את הקריטריון: "כיוונתי ל-2:37, אבל הריצה התפתחה לאט יותר. בכל קילומטר עקבתי אחרי הקצב וברגע שזה הסתדר וידעתי שאעמוד בקריטריון, השלמתי עם זה ואני חושבת ש-2:42 זה לא רע למרתון בכורה. קשה לי להגדיר את עצמי עדיין כמרתוני סטית. אני רצה את כל המקצועות הארוכים וכרגע לא משנה לי איך אני מוגדרת, מרתוניסטית או לא".

איימרו עלמיה: "בזמן הקצר שהיה לי – 30 יום – טסתי למחנה אימון באתיופיה. ההכנה הייתה מצוינת והגעתי לתחרות במצב פיזי ומנטאלי מצוין ועם מוטיבציה גבוהה. למעשה עד הסיבוב ה-22 (מתוך 25) הייתי בטווח הקריטריון, ואז איבדתי לרגע את הריכוז שלי ולא השלמתי את התכנית המתוכננת. באליפות אירופה אלך על כל הקופה. לא אוותר כל כך בקלות על החלום. אתן שם את כל מה שיש לי".

מרגריטה דורוז'ון: "התכנית שלי היא להוסיף השנה מספר מטרים לשיא האישי שלי. קצרתי את העונה שלי בכוונה כדי להגיע בכושר שיא לאליפות ישראל, אליפות אירופה ולמשחקים האולימפיים. אני מרגישה מצוין ובכושר טוב. ויתרתי על תחרויות ליגת היהלום אליהן הוזמנתי. בין היתר כדי לטפל על פציעות קטנות שמשכתי עדיין מהשנה שעברה".
 

  • צילום באדיבות איגוד האתלטיקה

סגור