לקראת אליפות ישראל במרוצי שדה

| שתף |

ביום שישי הקרוב תיערך אליפות ישראל ה-50 במרוצי שדה בפארק גני יהושוע בתל אביב. רוב הרצים הבכירים יעדרו מהמירוץ.

תאריך: 22/02/11, מאת: מערכת עולם הריצה

אליפות ישראל במרוצי שדה שתיערך ביום שישי בפארק גני יהושוע תתקיים השנה במתכונת חסרה. הסיבה לכך היא העובדה שרוב הרצים הבכירים שוהים במחנות אימונים בחו"ל או בתחרויות. אלופת ישראל בריצת שדה לשנת 2010 מאור טיורי לא תגיע להגן על תוארה עקב שהייתה בקולג' בארה"ב. יחד עם זאת צפויה תחרות מעניינת מאד.

זוהר זמירו, וובה בהירון והיילה סטאין כבר נסעו למחנה האימונים באפריקה לקראת הנסיון להשיג קריטריון בריצת מרתון לאליפות העולם שתיערך בקיץ בקוריאה. גם אסף בימרו מתכונן למרתון פריז ואין בכוונתו להתנסות השנה בריצת שדה. המועמדים העיקריים לניצחון השנה הם מוגס טסמה, אלוף השנה שעברה וכן זבדיה וודג' המנוסה מאד על המסלול בגבעות בגני יהושוע.

בין הנשים, נכון לכתיבת שורות אלו הקרב העיקרי יהיה בין שתי חניכותיה של זהבה שמואלי ריקי סלם ונועה ברקמן. ברקמן אלופת ישראל בריצת 10 ק"מ כביש ובהחלט תנסה להשיג תואר אליפות נוסף. כמו כן אליפות ישראל בריצות שדה תכלול את תחרות הילדים והנוער עד גיל 19 (בקטגוריות השונות) שם נוכל לצפות בכשרונות הצעירים של האגודות השונות.

מסלול ריצת השדה הינו מסלול ייחודי. הגברים ירוצו מסלול של 10,690 מ' ואילו הנשים יעברו קצת יותר מ-5 ק"מ. הילדים והנוער יעברו מרחקים בין 1000-3900 מ' בהתאם לגיל. המסלול הנערך על המדשאות בגני יהושוע יכלול עליות וירידות ויהיה אתגרי במיוחד.

סגור