לקראת אליפות ישראל בריצות שדה 2012

| שתף |

מחר תתקיים אליפות ישראל במרוצי שדה בפארק גני יהושוע בתל אביב. מאות רצים יכבשו את גבעת המופעים ויתמודדו עם המסלול המאתגר.

תאריך: 23/02/12, מאת: אורן בוקשטיין

במסורת השנים האחרונות, גם יום שישי הקרוב, 24.2.2012, פארק גני יהושע בתל-אביב ילבש חג לרגל אליפות ישראל ה-51 במרוצי שדה. בתחרות שמחולקת ל-6 קטגוריות גיל (11, 13, 15, 17, 19 ובוגרים) גברים ונשים, תהיה תחרות מעניינת בין הרצים הבכירים, בעיקר בקטגוריות הנוער והבוגרים בשני המינים.


גברים

בקטגוריית גברים בוגרים הנציג האולימפי של מלכת הספורט הישראלית, זוהר זימרו, ינסה לקטוף את התואר השני השנה אחרי שזכה לפני למעלה מחודש בתואר בריצת המרתון ואת תואר מרוצי השדה הראשון שלו. זימרו שיחזור השבוע ממחנה אימון באתיופיה מגדיר אליפות זו גם כהכנה לחצי מרתון ליסבון (פורטוגל) שיתקיים כעבור חודש. רץ נוסף שיחזור ממחנה אימון בגבהים של מזרח אפריקה הוא אינדלאו טקלה. הכישרון של הרץ בן ה-21 אובחן כבר לפני מספר שנים, אולם שנת 2011 הייתה שנת פריצה מבחינתו, כאשר זכה בשלושה תארים לאומיים (1500, 5000 מסלול ו-10 ק"מ כביש). טקלה זכה בעבר פעמיים בתואר הישראלי, אולם לא בקטגוריית גילאי הבוגרים (2009 נוער ו-2008 קדטים). ימר גטהון, אלוף ישראל ב-800 מ' נחשב אומנם לרץ בקטגוריית הריצות הבינוניות, אולם עם יכולותיו, אין ספק שגם הוא גורם חשוב בריצה שיש להתחשב בו. גטהון זכה בשלוש השנים האחרונות בתואר מרוצי השדה. בשנתיים האחרונות הוא עשה זאת בנוער, ושנה קודם לכן בקדטים. רצים בכירים נוספים ישתתפו באליפות וגם הם יכולים לאיים על התואר. דבר אחד ידוע כבר בוודאות עוד לפני הזינוק, תארי האליפות לבוגרים ונוער יחליפו ידיים השנה בעקבות מחנה האימון באתיופיה בו נמצא טסמה מוגס, האלוף המכהן, והמעבר של גטהון לקטגוריית הבוגרים. עומר אלמוג, אלוף השנתיים האחרונות בגילאי הקדטים ינסה לקטוף לראשונה את התואר בקטגוריה העליונה יותר.

 

נשים

כ-17 נשים תתמודדנה על התואר אלופת ישראל במסגרת אליפות ישראל ה-51 במרוצי שדה. אם בקטגוריית הגברים נראה שיש בין שלושה לארבעה מועמדים בכירים יותר לזכייה בתואר האליפות במרוצי שדה, הרי שבין הנשים התחרות צפויה להתנהל בין שתיע מועמדות בכירות, בין השאר בגלל היעדרותן של אתלטיות בכירות רבות שמחלימות ו/או מתאוששות מפציעות טורדניות. בהיעדרן של רצות כמו סבטלנה בחמנד, לוריס מנדלוביץ', אורנה בלאו (שלישיית הזוכות במרתון ווינר טבריה), מיגל אטיאס ומאור טיורי (לומדת, מתאמנת ומתחרה בארה"ב), שתי האתלטיות הבכירות למאבק על התואר הישראלי תהיינה מארי אליאס מאתלטי אורן השרון וטקה אזאוונאט ממכבי תל-אביב שסיימה כסגנית האלופה בשנה שעברה ותנסה לשדרג את מעמדה על דוכן המנצחות השנה.

שתי המועמדות מעולם לא זכו בתואר, אותו השיגה חנה צדיק שזיפי 12 פעמים בתולדות המירוץ (שנים 62-3, 65-9, 71-2 ו 74-6) והיא אלופת האלופות. נילי אברמסקי שזכתה 6 פעמים בתואר במאה ה-21, עד פרישתה, היא סגנית אלופת האלופות עם 11 תארים (94, 96-02, 04-6), לפני זהבה שמואלי עם 8 (79-84, 88, 90) ואחותה, מזל שלום עם 5 (85-7, 89, 92). סבטלנה בחמנד מחזיקה בתואר 3 פעמים (07-9).
קורלימה צ'מטאיי לורנה שחצתה בשנה שעברה ראשונה את קו הגמר בריצת הנשים, צפויה לעשות זאת גם השנה, אולם היא נמצאת מחוץ לתחרות משום שאינה מחזיקה באזרחות ישראלית.
 

  • אינדלאו טקאלה

    צילום: דניאל קמחי

סגור