לקראת אליפות ישראל בשחייה במים פתוחים

| שתף |

מאמן הנבחרת במים פתוחים מתכונן לאליפות ישראל ולסבב גביע העולם שיתקיים באילת בסופ"ש הקרוב. "מקווה שכולם יגיעו ברמת מוכנות גבוהה" וגם ממליץ למאמנים: "להכין את השחיינים טוב, רמה כזו טרם ראינו בארץ"

תאריך: 27/03/12, מאת: SPORTWEB

ביום שישי הקרוב תצא לדרך אליפות ישראל בשחייה במים פתוחים שתתקיים בחוף הרויאל ביץ' באילת. כמאה שחיינים נרשמו לתחרות היוקרתית שתכלול משחים למרחקי 5 ק"מ ו-1.5 ק"מ בקטגוריות גברים, נשים, מאסטרס ועממי. יומיים לאחר אליפות ישראל ייפתח סבב גביע העולם בדיוק באותו חוף ומי שאמור להוביל את השחיינים הישראלים המובילים אל שתי התחרויות הוא מאמן נבחרת ישראל, אנדריי טוט. טוט, שמאמן את הנבחרת בשלוש השנים האחרונות סיפר היום על ההכנות לקראת שתי התחרויות: "אני מסתכל על אליפות ישראל כמאמן הנבחרת ותפקידי הוא לבחון את הופעת כל השחיינים. אני מקווה שכולם יגיעו ברמת מוכנות גבוהה וישיגו את הקריטריון לסגלים השונים של הנבחרת בעיקר לסגלים של גביע קומן שתתקיים בישראל, אליפות אירופה לנוער ואליפות אירופה לבוגרים. אני מאמין שיש שחיינים כישרוניים מאד שיצליחו להשיג את הקריטריונים השונים".

כידוע, המשחה ל-10 ק"מ של אליפות ישראל ייערך בתוך משחה הסבב העולמי ביום ראשון הבא כאשר השחיין הישראלי שידורג במקום הגבוה ביותר במשחה העולמי, יזכה באליפות ישראל. לדעתו של מאמן הנבחרת, אין שום מניעה ששחיין יתחרה גם במקצה ה-5 ק"מ ויומיים לאחר מכן במקצה ה-10 ק"מ. "יש הרבה שחיינים ומאמנים שחוששים להשתתף בשני המשחים אבל כבר הוכחנו בעבר שניתן לעשות זאת ולהתאושש כי יש יומיים בין התחרויות. העוצמות לעומת המהירות אינן גבוהות אך מצד שני יש איזה קושי מנטלי. כמאמן לאומי אני מעודד את כולם להשתתף בכל המשחים. אני בטוח שהטובים בין הבנים והבנות למדו להתאושש, להכין את עצמם, לשמור כוחות ולבנות טקטיקות. יכול להיות שלא נראה את כל החמש הטובים שלנו באליפות ישראל כי הסבב העולמי יהיה אחד החזקים בהיסטוריה".

על הסיכויים לזכייה ישראלית בסבב העולמי אמר טוט: "עשינו בדיקת שטח אחרי התחרות של הסבב העולמי בדרום אמריקה והשחיינים יובל ספרא ושחר רסמן השתלבו בעשירייה השלישית. בתחרות הקרובה הם ינסו לשפר תוצאות ולהגיע לעשירייה השנייה. השחיין המוביל שלנו, מיכאל דימטרייב, מתאמן באופן אינטנסיבי מאד לקראת תחרות הקריטריון לאולימפיאדה בפורטוגל באמצע יוני בה יתחרה גם יובל ספרא. מיכאל הוריד עומס בתקופה האחרונה ואסור לשכוח שהוא כבר ניצח סבב בעבר. הקרב יהיה מאד קשה אך אם מיכאל יוכל להתמודד איתם זה יהיה מאד מעודד. מיכאל צריך להגיע בהכנה מלאה ואי אפשר לשלול את העובדה שהוא ייקח את הסבב. חשוב להזכיר שהוא בא לכאן כהכנה ולא כמטרה. יש לכבד את הופעתו במשחה ה-5 ק"מ של אליפות ישראל בו הוא משתתף כדי לכבד את מתחריו מהארץ".

בינתיים, כל עוד לדימטרייב אין יותר מדי מתחרים ישראלים ברמתו, טוט מנסה לבנות את הדור הצעיר של השחיינים בארץ בתקווה שביום מן הימים יקום לדימטרייב יורש: "חוץ מיובל ספרא יש מספר צעירים שמקדישים עצמם למים פתוחים" אמר המאמן, "יש ביניהם פער גילאים גדול מאד. אני מאמין ומקווה שתהיה קבוצה של שחיינים שתחליף את מיכאל בעתיד אבל אני מקווה שמיכאל לא רואה את השנה הזו כאחרונה שלו בענף כי יש מבוגרים ממנו בעולם. אני מנסה להעביר לו מסר שימשיך להוביל כי הצעירים עדיין לא כשירים".

  • דמיטרייב, ללא יורש.

    צילום באדיבות איגוד השחייה

סגור