לקראת הופעת הישראלים באליפות העולם בבייג'ין

| שתף |

לקראת אליפות העולם באתלטיקה שתיפתח ב-22 באוגוסט, חברי המשלחת חשפו את ציפיותיהם לקראת הנסיעה לסין

תאריך: 10/08/15, מאת: SPORTWEB

אחרי שנים רבות מאוד בהם צעד איגוד האתלטיקה הישראלי עם סמליל זהה, חשף האיגוד את הסמליל החדש והסיסמה שתלווה אותו בשנים הבאות: "אתלטיקה – ספורט, הישגים והנאה". כל זאת במהלך תדרוך עיתונאים לקראת יציאת המשלחת הישראלית לאליפות העולם שתיפתח ב-22.8 בבייג'ין שבסין. בתדרוך השתתפו יו"ר איגוד האתלטיקה רפי פלד והאתלטים חנה קנייזבה-מיננקו (מכבי ת"א), אולגה לנסקי (מכבי ראשל"צ), דונלד בלייר-סנפורד (מכבי ת"א) ודמיטרי קרויטר (מכבי ת"א). האתלטית החמישית שתייצג את ישראל בבייג'ין – מרגריטה דורוז'ון (הפועל עמק חפר) – שוהה במחנה אימון באוקראינה ותשוב ארצה זמן קצר לפני המראתה לסין.

פלד פתח את התדרוך: "אנו יושבים כאן עם סגל היהלום של האתלטיקה הישראלית. אני מאמין ביכולותיהם של כל היושבים כאן. יחד עם זאת קשה להתנבא לתוצאות באליפות העולם. יש ענפים, כמו זה שלנו, שבו עלייה לגמר היא הישג בפני עצמו. כולם מצויים בכושר טוב ומוכנים כבר לתחר. נותר לנו לקוות שגם המזל יאיר פניו על מנת שנחזור אפילו עם משקל עודף מסוים". היו"ר התייחס גם לעובדת השתייכותה של אולגה לנסקי למשלחת. "אנו ממתינים לאישור הסופי של התאחדות האתלטיקה הבין-לאומית. אם אולגה תיכלל ברשימה הסופית שלהם לאליפות, היא תקבל אור ירוק וגיבוי מלא מאתנו, שהרי אם ההתאחדות הבין-לאומית תקבע שמקומה בין כל האצניות שזכאיות לקחת חלק באליפות, אנחנו האחרונים שנמנע זאת ממנה. יגיע האישור, היא תיסע! לא יגיע? כפי שהיא עצמה אמרה – היא תעשה הכל כדי לשחזר את התוצאה ולהגיע אתה בשנה הבאה למשחקים האולימפיים בריו".

לנסקי עצמה תיארה את התקופה האחרונה: "עברתי תקופה לא קלה, אבל התמיכה של האגודה ושל האיגוד עזרו לי מאוד. מבחינתי אעשה את כל ההכנות השנה כדי לקבוע שוב את התוצאה בשנה הבאה".

קרויטר הנמיך ציפיות: "אני בא לבייג'ין ליהנות! המטרה שלנו לשנה זו הושגה, ואליפות העולם לא הייתה כלולה בה. ההגעה לשם היא צ'ופר מצוין ולכן אין עליי שום לחץ. בתחילת השנה רציתי סך הכול להיות בריא. להצליח להתרומם לגבהים, אבל יחד עם זאת לשמור על הגוף שיעמוד בעומסים. כשהיריבים שלי התחילו לחוש סוג של יראת כבוד כלפיי בתחרויות, זה לא רק עשה טוב, אלא גם העניק לי שוב את אותה תחושה שהייתה לי פעם. תחושה של הרתעה. זה עושה טוב. לפני כחודש ישבתי בדיוק באותו מקום, מולכם, יחד עם עוד מספר אתלטים וקינאתי בהם שהקריטריון כבר הושג. עכשיו אני מבין את גודל האחריות, ובעיקר גודל הציפיות שיש ממני מעתה והלאה וזה לא קל".

קנייזבה-מיננקו שהייתה אמורה להתחרות החודש שעבר בשתי תחרויות ליגת היהלום בלונדון ובשטוקהולם, אולם ביטלה את השתתפותה בשל עומס יתר. "אני מרגישה טוב מאוד. אחרי מספר תחרויות ברציפות חשתי עומס יתר והחלטתי לחזור ארצה ולטפל בעצמי על מנת להגיע לאליפות העולם במצב אופטימלי. כמובן שאני מצפה מעצמי לעלות לגמר, ושם כבר תלוי בהרבה דברים. אני מקווה שדברים יתחברו יחד ביום הנתון".

גם בלייר-סנפורד לא מרים את רף הציפיות: "אני צריך לרוץ טוב. כל עוד אתן את כולי, ארוץ כמו שאני יודע ואדע שנתתי הכל, מבחינתי זה יהיה טוב". כשנשאל לגבי התוצאה אותה הוא מקווה להשיג ולגבי ירידה מגבול ה-45 שניות, השיב: "כמובן שאני מכוון לזה. כל דבר שאני עושה בחיים מלווה במספרים 44 ו-45. זה בטוח יגיע, אבל אני לא רוצה להתחייב מתי".
 

  • צילום: יח"צ, איגוד האתלטיקה

סגור