לקראת הכרעת מנצחי ליגת היהלום

| שתף |

ביום חמישי יתקיים המפגש הלפני אחרון של ליגת היהלום בציריך. חלק מהמנצחים יוכרעו כבר בציריך, ומספר תחרויות מעניינות צפויות

תאריך: 28/08/13, מאת: SPORTWEB

מדליסט הכסף מאליפות העולם, הקנייתי קיפרוטו קונסנסלוס, הוא היחידי שכנראה הבטיח את זכייתו בליגת היהלום בריצת 3000 מ' מכשולים עוד לפני שנפתחו תחרויות המפגש בציריך שיתקיים ביום חמישי הקרוב. רוב האתלטים יצטרכו להתחרות במפגש כדי להשיג עוד נקודות ואפשר לומר ששום דבר לא סגור. אולם קיפרוטו, שזכה במדליית הכסף במוסקבה בריצת 3000 מ' מכשולים, מוביל בדירוג ליגת היהלום עם 13 נקודות. אחריו נמצאים הקנייתים אזקיאל קמבוי והילארי יגו (שניהם עם 6 נק') ופול קיפסיליי קואץ' במקום השלישי עם 5 נק'.


קיפרוטו / Victah Sailer / photorun.net

 

סיום בין שלושת המקומות הראשונים בציריך יבטיח נצחונות לבודן בונדרנקו בקפיצה לגובה, לקיפרוטו בריצת 3000 מ' מכשולים ולג'סטין גטלן בריצת 100 מ'.

עבור ארבעה אתלטים - איינלש סוליימאן (1500 מ'), אלכסנדר מנקוב (ריצה לרוחק) זוזנאה היינובה (400 מ' משוכות), וכריסטין אוברגפול (הטלת כידון), רק התייצבות בתחרות יבטיחו להם זכייה בתואר ובפרס הכספי. כמו תמיד, על פי חוקי ליגת היהלום, עבור האתלטים שכבר הובטח נצחונם, על מנת לקבל את הבונוס על סך 40 אלף דולרים יש חובת התייצבות לאחד משני המפגשים האחרונים.

אחד המרוצים המעניינים יהיה ריצת 800 מ' נשים. פרנסין ניונסאדה מבורונדי שמובילה בדירוג מושבתת כרגע מכל פעילות, מה שאומר שמי שתנצח בציריך סביר להניח שתבטיח לעצמה את הניצחון בליגה. הדבר אפשרי כיוון שלניונסאדה יש 8 נקודות, וניצחון בגמר מזכה בניקוד כפול.

עוד מרוץ מעניין יהיה קפיצת מוט נשים. בלסינג אוקגברה, בריטני רייס ושרה פרוקטור - שלושתן מתתמודדות על הנצחון בציריך.

אלוף העולם בריצת 110 משוכות ומי שמוביל כעת בליגת היהלום בריצה זו, דויד אוליבר יבטיח את נצחונו אם יסיים גם "רק" במקום השני, וכך ישמור על הובלה בדירוג. אם שלי אן פרייזר-פרייס, אלופת העולם ב-200 מ' תנצח גם בציריך, התואר של הסבב יהיה גם כן שלה.

רק שני אתלטים, קיראני ג'יימס האלוף האולימפי ולשון מריט אלוף העולם, נותרו במאבק ממשי לתואר ליגת היהלום בריצת 400 מ'. ניצחון בציריך עבור כל אחד מהם פירושו זכייה בליגה. אותו מקרה יתרחש בריצת 5000 מ' נשים, מה שבוודאי יגרור ריצה מותחת בין מסרט דפאר לטירונש דיבבה, שתי ענקיות ריצה. באליפות העולם כזכור החליטה התאחדות האתלטיקה באתיופיה כי כל אחת מהן תתחרה במקצה אחר. דפאר התחרתה בריצת 5000 מ' וניצחה, ודיבבה ב-10,000 מ' וניצחה גם היא. 


דויד אוליבר /  / Victah Sailer / photorun.net

בזריקות, ואלרי אדמס מועמדת לניצחון בהדיפת כדור ברזל בליגה ועל מנת להשיג זאת היא צריכה להתברג בשני המקומות הראשונים. הפולני פיוטר מלחובסקי גם כן צריך לנסות להתברג בין שני המקומות הראשונים כדי לזכות בתואר אך אם רוברט הרטינג ינצח ומלחובסקי יסיים נמוך יותר מהמקום השני, הרטינג הגרמני יגרוף את הפרס.

 

 

  • דפאר ודיבבה תתמודדנה בציריך

    / Victah Sailer / photorun.net

סגור