לקראת טור אילת 2012

| שתף |

נבחרת רוכבים מצרפת תגיע להתחרות בטור אילת שיתקיים בסוף השבוע. בראש הקבוצה הצרפתית המונה שמונה רוכבים עומד הרוכב הפאראולימפי סבסטיאן שירראר. קבוצת מיקאלה פניני מאיטליה נחתה היום בארץ.

תאריך: 20/02/12, מאת: SPORTWEB

באילת הולכות ונשלמות ההכנות לקראת מרוץ האופניים טור אילת הבינלאומי שיתקיים בסוף השבוע, תגיע מחר לישראל קבוצת רוכבים ממחוז לוריין בצרפת, זאת בנוסף לקבוצה המקצוענית מאיטליה, מיקאלה פניני, שנחתה כאן היום יחד עם הרוכבת הישראלית מיכל אלה.

בראש הקבוצה הצרפתית המונה שמונה רוכבים עומד סבסטיאן שירראר. מדובר ברוכב קטוע רגל שמאל, זכר לתאונת דרכים קשה שעבר ב-1997. למרות הפציעה הקשה הוא מתאמן ורוכב עם בריאים ומשתתף בתחרויות רבות באירופה, כמו גם בתחרויות לנכים. ב-2001 זכה בתואר אלוף אירופה , ב-2007 דורג שלישי באליפות העולם, בתווך ייצג את צרפת במשחקים הפאר אולימפיים בסידני 2000 ובאתונה 2004.

ראש הקבוצה הצרפתית הוא אנדרה ווילמות', רוכב בעברו וכיום יו"ר איגוד האופניים במחוז לוריין בצרפת. ווילמות' היה מדורג בעבר בצמרת הרוכבים באירופה והיה זמן רב מדורג שני בדרוג הצרפתי. הוא רכב במדי הקבוצה המקצוענית מבלגיה Laurent Jalabert.

טור אילת יתפרש על פני שני ימי סוף שבוע הקרוב, ביום שישי יתחרו הרוכבים בשתי קטגוריות, מלך ההר – בה יטפסו אל הרי אילת במסלול שאורכו הוא בסך הכול שבעה ק"מ, אך כולו בעליה תלולה. אחרי מנוחה קצרה הרוכבים יתחרו בקריטריום, תחרות מעגלית במסלול של 42 ק"מ באזור בתי המלון של אילת.
ביום השני של התחרות, בשבת, יצאו הרוכבים לתחרות מנקודה לנקודה של 150 ק"מ בכביש הערבה.

לצד המקצוענים שייקחו חלק בתחרות, החליטו המארגנים - קבוצת בן דרור בשיתוף עיריית אילת ואיגוד האופניים, לפתוח את התחרות גם לרוכבי מאסטרס וחובבים, כאלה הרשומים באיגוד האופניים וכאלה שלא רשומים, אשר יוכלו להירשם לתחרות באילת, זאת בתנאי שיציגו בדיקות רפואיות מתאימות.

בנוסף טור אילת מציע לרוכבים מסלולים באורכים שונים לאורך כביש הערבה מ-15 ק"מ ועד 150 ק"מ, כל אחד על פי יכולתו. לצד הרכיבה על הכביש בפעם הראשונה הטור מציע גם מסלולי הרים לרוכבי השטח בדרגות קושי שונות וסינגלים מודרכים בהרי אילת.

הטור באילת הוא גם אירוע לכל המשפחה כאשר בנוסף לאירועי הרכיבה יתקיים הפנניג שלם עם שיעורי ספינינג, פילטיס ויוגה, טיול רכוב לפארק הצפרות בהדרכת מדריכי רשות הטבע והגנים. ביום שישי יתקיים ברחבי העיר לראשונה גם מסלול עממי משפחתי לתושבי אילת.

פרטים נוספים והרשמה באתר האינטרנט של הטור :
http://toureilat.co.il/

  • © Dominique LUZY - Fotolia.com

סגור