לקראת טריאתלון אילת 2011

| שתף |

בסוף השבוע הקרוב ייערך באילת אירוע טריאתלון הגדול ביותר שידעה ישראל. יומיים של תחרויות- משישי בבוקר ועד מוצאי שבת שבמהלכם ייתקיימו שלושה אירועים שונים ומכובדים בפני עצמם.

תאריך: 25/10/11, מאת: נווה כהן

שלושת האירועים הם:

*אליפות ישראל לילדים, נוער וקבוצות גיל

*אליפות אירופה בטריאתלון מתחת לגילאי 23

*תחרות עלית בסבב האירופאי - European Cup

שריקת הפתיחה, או ליתר דיוק תרועת הצופר המיתולוגי של מייקי כץ מנהל התחרות, תינתן ב-6:40 בבוקר יום שישי. 200 ילדים וילדות בני 7 עד 13 ייתחרו על המסלול, ומיד אחריהם יזנקו כמעט 100 נערים נוספים בגילאי 14-15 למקצה המכונה "מיני ספרינט". בסיס רחב של טריאתלטים בגילאים צעירים זהו סימן מעודד מאוד לעתיד הטריאתלון בישראל.

ככל שתעלה השמש בשמי העיר אילת, המתח, המרחק והמקצועיות רק עולים. בשעה 7:40 ייצא לדרך מקצה הנוער כשהרבה מונח על הכף. ספורטאים בגילאים 16-19 ייתחרו זה לצד זה כשהתואר היוקרתי "אלוף ישראל בנוער" לנגד עיניהם. אך אולי יותר חשוב מהכל- בתחרות זו ייקבע הקריטריון המעניק מעמד של ספורטאי מצטיין בצה"ל, מה שיאפשר לספורטאי או הספורטאית להמשיך להתאמן ולהתחרות ברמות הגבוהות לצד שירות בצבא שאופיו ייקבע לפי שעות האימונים והתחרויות ושאר זכויות מיוחדות. וגילוי נאות ממקור ראשון - התחרותיות במקצה זה קשה עד מאוד והפרס לא יסולא מפז.

היום ימשיך עם מקצי קבוצות הגיל במרחקי הספרינט והאולימפי, שם מרוכזת המסה המשמעותית ביותר של מתחרים באליפות. המנצחים בקבוצות הגיל השונות יחשבו כאלופי ישראל לקטגורית גילם, כשהפרס האמיתי הוא יש היגידו- לחייך ולשמוח על קו הסיום.

כשהשמש תהיה גבוה מאוד בשמיים, יוזנקו הגברים במקצה U23 למים. 38 טריאתלטים מהטובים באירופה ובעולם הגיעו לאילת לתחרות אחת שקובעת המון. אם תהיתם מה פשר האות "U", הכוונה היא האות הראשונה במילה under , משמע שהמתחרים הם בין הגילאים 20-23 והמרחק בתחרות הוא אולימפי. הישראלים שיזנקו למקצה זה: עמית פיין, נווה כהן, אביעד כהן, יונתן אולשנסקי, וגל שחורי.

בבוקר שבת, היום השני לתחרויות באילת, יצאו לדרך הבנות במקצה U23. התחרות צפויה להיות מעיינית ואטרקטיבית מאוד למרות שלישראל אין נציגה המשתתפת במקצה זה.
בהמשך היום ייתקיימו תחרויות העלית בנשים ובגברים. שם צפוי אקשן צרוף כשאיכות המתחרים במקצי העלית השנה גבוהה ביותר ואנחנו נזכה לראות כמה מהשמות הגדולים בעולם! כן כן, אלה ששמענו עליהם באתר העולמי או בכתבותינו באתר עולם הריצה יגיעו גם הם לעיר הדרומית: אלכסנדר בורקנקוב, דימיטרי פוליאנסקי ואיוון טוטוקין מהנבחרת הרוסית ובמקצה ה-U23 יישתתף ג'או סילבה הפורטוגלי שניצח בצורה משכנעת מאוד תחרות בסדרת Dextro Energy היוקרתית בחודש שעבר.

נבחרת ישראל שולחת את מיטב נציגיה לתחרות זו: התאומים דן ורן אלתרמן אלופי ישראל שנים רבות, רון דרמון הצעיר והמבטיח ואור ברגר בעונת 'הקאמבק' שלו בטריאתלון.
בנשים תתחרה פני בייסרון שהפתיעה את כולנו בתחרות העלית בשנה שעברה כשסיימה במקום השמיני שהיא בת 19 בלבד.

נזכיר שבעוד כחצי שנה תארח אילת אירוע שצפוי להיות גדול אף יותר מהשבוע- אליפות אירופה לבוגרים מגיעה לישראל בפעם הראשונה בהיסטוריה! ללא ספק הישג חסר תקדים ומכובד מאוד לאיגוד הטריאתלון בישראל, ובכלל לכל אחד ממשפחת הענף בארץ.
צפוי לנו סוף שבוע עמוס בטריאתלון איכותי, מרגש וסוחף עם לא מעט חום; שיגיע ברובו דווקא ממסלול המתחרים. חוויה בלתי נשכחת וחסרת תקדים תהיה באילת. בהצלחה רבה לכל המשתתפים! נסיעה בטוחה, מתחילים ממש עוד מעט...

 

לפרטים מלאים כולל זמני זינוקים סופיים
 

 

נווה כהן - טריאתלט בכיר

סגור