לקראת מחזור א' - ליגת ניו-בלאנס 2011

| שתף |

בצהרי יום שבת (30.4) תצא לדרכה ליגת האתלטיקה של ישראל לשנת 2011. הליגה הכוללת שלושה מחזורים, תיערך שלוש שבתות רצופות ובה צפויים תחרויות מרתקות ורגעי שיא. במפגש הראשון שייערך מחר - שבת (30.4) תיערך גם אליפות ישראל בריצות שליחים 4X400 מ'.

תאריך: 29/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה

כשבוע וחצי אחרי אליפות ישראל ב - 10,000 מטרים, תצא לדרך ליגת האתלטיקה של ישראל או בשמה ליגת ניו-בלאנס. הליגה תיערך במשך שלוש שבתות רצופות ותספק רגעים תחרויות אתלטיקה ברמה הגבוהה בישראל. תחרות ה - 1500 מטרים כוללת בתוכה כחמישה מקצים. מיטב רצי הארץ ינסו לקבוע שיאים אישיים איכותיים במטרה לתת לאגודתם את מירב הניקוד שישוקללו לכדי הכרזת האגודה האלופה באתלטיקה קלה לשנת 2011.

1500 מטרים - תחרות הגברים:
מקצה ה - 1500 מטרים שיוזנק לפני מקצי אליפות ישראל בריצות שליחים 4X400 מ' יספק עניין רב. לתחרות יוזנקו כ - 4 מקצים (3 מקצים ועוד מקצה לשומרי שבת) כשהמקצה המהיר מרכז את בכירי רצי הבינוניות במדינת ישראל. בין השמות ניתן למצוא את - יובל כרמי (מכ. ת"א) ששבר את שיאו האישי לאחרונה ב-10,000 מ', עומר אלמוג הצעיר ממכ. ת"א שקבע את המינימום לאליפות העולם לקדטים, גטהון ימר גם הוא ממכ. ת"א שהשתתף לפני כחודשים באליפות העולם לנוער במרוצי שדה, ממו אסרט מהסוללים י-ם שאומנם לא סיים את תחרות ה-10,000 מטרים על המסלול, אך בהחלט יכול להפתיע בתוצאה איכותית. אמרה גירמה מאתלטי אורן השרון, סגן אלוף ישראל ב-10,000 מ' ששבר את שיאו ב-41 שנ' וקבע את המינימום לאליפות אירופה עד גיל 22. דן סלפטר מאתלטי אורן השרון ונועם נאמן מהפועל חולון בעלי שיאים אישיים איכותיים. טאקלה אינדילאו ונעים מוהנד שניהם ממכ. ת"א שהוכיחו בעבר את מהירותם ויכולים להוות מתחרים שיצברו ניקוד נאה לאגודתם. שני שמות שחייבים לציין לאחר אליפות ישראל ב-10,000 מ' שנערכה שבוע שעבר הם איתי גלזר ודרור מנור מרצי רמת השרון שהפגינו כושר גבוה באליפות, מה שיגרום לעניין במקצה השני. המקצה השני כולל גם את אמיר רמון מעירוני אחי נצרת שמפגין השתפרות משמעותית השנה ואת רץ המרתון הותיק זבדיה וודג' מהפ. חולון.
לרשימת המקצים ושמות הרצים - לחץ כאן


1500 מטרים - תחרות הנשים:
תחרות הנשים כוללת מקצה אחד של כמעט 20 נשים. השמות הבולטים במקצה הם כמובן אלופת ישראל הטרייה ב-10,000 מטרים - ריקי סלם מרצי רמת השרון, שהפגינה כושר נהדר באליפות ה-10,000 מטרים לפני כשבוע. מיגל אטיאס ממכ. ת"א - אלופת ישראל במרוצי שדה. אטיאס שיפרה את שיאה האישי באליפות והפגינה כושר טוב. נועה ברקמן גם היא מרצי רמת השרון ואלופת ישראל ב-10 ק"מ כביש. רצת המכשולים - דנה לוין מאתלטי אורן השרון. שירה מנגן ממכ. י.ג. ריאלי ראשל"צ. שם נוסף שבולט לאחרונה במרוצי הכביש הוא צ'מטאי קורלימה (Chemtai Lonah Korlima), הרצה הקנייתית המייצגת את אתלטי אורן השרון ולבטח תמשוך את המקצה לתוצאות איכותיות.
לרשימת המקצים ושמות הרצות - לחץ כאן   


תחרות הקפיצה במוט
בשעות הצהרים (15:15) תפתח תחרות הקפיצה במוט כשבמרכזה ג'יליאן שוורץ ממכבי ת"א שעלתה לאחרונה לישראל מארה"ב ומטרתה אחת - קביעת מינימום B לאליפות העולם שתיערך בקיץ הקרוב - בדאגו, דרום קוריאה. קריטריון B לאחר הפרסום האחרון של IAAF עומד על 4.40 מ', מה שבהחלט יספיק לשוורץ לקבל את כרטיס הטיסה וההישתתפות באליפות העולם. אתלטית נוספת שתיקח חלק בתחרות היא מורן עזיזי ממכ. י.ג. ריאלי ראשל"צ בעלת שיא אישי של 3.94 מ'. במקצה ישתתפו כשש קופצות סה"כ.
לרשימת הקופצות - לחץ כאן   
 
200 מטרים - תחרות הגברים
במקצה ה - 200 מטרים יוזנקו תשעה מקצים של גברים וכן מקצה לשומרי שבת. השמות הבולטים במקצה המהיר של הגברים ראובן מג'ולה ממכ. ת"א שניצח לאחרונה באליפות מכבי עם 34.74 שנ' בריצת 300 מ'. האצן הותיק מיקי בר יהושע מא"ס טכניון חיפה שממשיך לשמור על רמה גבוהה. אלוף ישראל ב - 100 מטרים - אסף מלכה מאס. רמת השרון, אלוף ישראל ב-200 מ' גלושנקו דימטרי ממכ. ת"א, אלוף ישראל ב-400 מ' - יורי שפסאי מעירוני ירושלים, עמית כהן מהפ. חולון ועמרי הרוש מאתלטי אורן השרון. כל אלו יציבו מקצה חזק במיוחד במטרה לקבוע את הישג השנה בריצת ה - 200 מטרים. 
לרשימת המקצים ושמות הרצים - לחץ כאן

 

200 מטרים - תחרות הנשים
בנשים יוזנקו כשמונה מקצים ועוד מקצה נוסף לשומרות שבת. במקצה החזק תוזנק אלופת ישראל ב - 100 מטרים משוכות - אירנה לנסקי שכבר קבעה את הקריטריון לאליפות העולם. אולגה לנסקי ביתה הכישרונית של אירנה ואלופת ישראל ב-100 מטרים וב-200 מטרים גם תיקח חלק במקצה המהיר ומעניין יהיה לראות את גרף ההתקדמות שלה. ליאת ענו אלופת ישראל ב - 400 מ' משוכות מהפ. חולון, רותם בטאט ממכ. י.ג. ריאלי ראשל"צ, טל בן ארצי ממכ. חיפה כרמל, ג'ובראן ג'ומאן מעירוני אחי נצרת, גולדנטל דיקלה ממכ. ת"א וקירילוב אנסטסיה ממכ. בני הנגב ב"ש. גם הן ינסו לקבוע את תוצאת השנה בישראל. אלופה ושיאנית ישראל בקפיצה לגובה דניאל פרנקל ממכ. ת"א תיקח חלק במקצה השני במטרה לחזק את אגודתה מכבי ת"א. במהלך המחזור הראשון לא תיערך תחרות קפיצה לגובה לנשים כך שפרנקל תסתפק בהשתתפות בתחרות ה-200 מ'. לפרנקל יש כבר כרטיס לקוריאה לאחר שסיימה במיקום שיא (4) באליפות אירופה באולמות שנערכה במרץ האחרון בפריז.
לרשימת המקצים ושמות הרצות - לחץ כאן

 

תחרות הקפיצה לגובה - תחרות הגברים
את מוקד העניין ימשיכו שני הקופצים הבכירים של ישראל. האחד דימה קרוייטר החיפאי שקבע במהלך החורף תוצאה מצויינת - 2.28 מ', תוצאה שהקנתה לו את הכרטיס לאליפות העולם בקוריאה מעמידה אותו עד היום רביעי בעולם. והקופץ ניקי פאלי שמנסה כבר מספר שנים לחזור לכושרו ולשחזר את הישגו מבעבר (ש.א. 2.30 משנת 2006). בתחילת פברואר האחרון פאלי החל להראות סימני חזרה לכושר כשקבע 2.20 מ'. עדיין רחוק משיאו אך בהחלט מעודד ונותן לפאלי כיוון חיובי. מטרתם של השניים היא כמובן להשיג את קריטריון A כי להשתתף באולימפיאדה הקרובה. הקריטריון עומד כיום על 2.31 מ'. אם ברצונו של פאלי לטוס לקוריאה עליו לקבוע את קריטריון A מכיוון שקרוייטר כבר קבע את קריטריון B. החל משעה 16:55 יהיה ניתן לצפות בקופצים הבכירים האלו מתחרים בניהם, מה שלבטח יוסיף דרמה והתרגשות למחזור הראשון בליגת האתלטיקה הישראלית.

לרשימת שמות הקופצים בתחרות - לחץ כאן
 

אליפות ישראל ריצות שליחים 4X400 מ':
את האליפות תסגור ריצת השליחים - 4X400 מטרים לגברים ונשים. הפועל חולון בגברים ומכבי חיפה כרמל בנשים ינסו להגן על תוארם מהשנה שעברה. שיא ישראל בגברים במרחק זה שייך לרביעיית נבחרת ישראל (פלורנץ - שפסאי - שצ'רנקו - שלג) בתחרות שנערכה בסרייבו בתאריך ה - 21.06.09. השיא עומד על 3:10.34 דק'. בשנה שעברה לרביעיית הפועל חולון הספיק 3:17.67 דק' כדי לנצח באליפות. 
אשתקד הספיק לנבחרת אגודת מכבי חיפה כרמל לנצח עם 3:56.59 דק'. השיא הישראלי לנשים שייך גם הוא לנבחרת ישראל (לנסקי - גנזדילוב - מורד - טקאץ) ועומד על 3:32.99 דק' בתחרות שנערכה בפריז בתאריך 30.08.03.

לרשימת שמות המשתתפים במקצי ריצות שליחים 4X400 מ' (גברים) 

לרשימת שמות המשתתפות במקצי ריצות שליחים 4X400 מ' (נשים) 

ללוח הזמנים המעודכן בליגת ניו-בלאנס מחזור א' - לחץ כאן

 

סגור