לקראת מרוץ אייל 2013

| שתף |

מזל שלום, אחותה של זהבה שמואלי ומי שהיתה רצה בכירה בפני עצמה מספרת למה כדאי להירשם למרוץ אייל.

תאריך: 04/11/13, מאת: דפנה פרחי

מרוץ אייל הוא מרוץ משפחתי עם הרבה נשמה. מצד אחד, אף אחד לא שוכח אפילו לרגע אחד שיש כאן משפחה ששכלה את בנה, כאשר שם המרוץ נושא את שמו של אייל, קשה לפספס. מצד שני, עבור רצים רבים זהו "עוד מרוץ" מיני רבים. "מרוץ אייל הוא מרוץ שבו התחברו כאב לצד איכויות של מקצוענות והשקעה אישית", אומרת מזל שלום, אחותה של זהבה שמואלי. בשנות השבעים והשמונים זהבה ומזל התחרו במגוון מרחקי הריצה והיו לשתי הנשים הראשונות שהשלימו מרתון בישראל, במהדורה הראשון של מרתון טבריה - אז מרתון הכינרת. "המרוץ נולד מכאב אישי של רצה אולימפית כהנצחה לבנה האהוב שאהב לרוץ. זהו מירוץ שבו הרצון לתת ידע מקצועי ברמה הגבוהה ביותר בשילוב עם הנצחה ראויה", מסבירה שלום, מדוע היא מעודדת אנשים להשתתף במרוץ.

"עולם הריצה התפתח הרבה בארץ, יש שלל מרוצים וכמות הרצים גדלה גם כן. כמובן שאינני אובייקטיבית במה שיש לי לספר, אבל עדיין, אם נוציא את הקשר האישי שלי למרוץ אייל יש הרבה מה להגיד. אייל, בן אחותי, רץ מרתון וחווה הרבה ריצה בחייו. הוא ראה אותנו הולכים לתחרויות בהווי המשפחתי ורצה לחוות גם כן כיצד חשים רצי מרתון, בתקופה שהריצה לא היתה פופולרית. אייל קבע תוצאה נאה במרתון הכינרת, למרות שזהבה חששה לו, הוא הוכיח שהוא יכול לעמוד במאמץ. הוא היה מאד גאה באימו וגם אדם שקט וצנוע באישיותו. הוא היה נעודד את אימו באימונים, "קדימה, אמא!" הוא היה צועק לה לאחר כל סיבוב באיצטדיון. את האולימפיאדה ראינו יחד מהבית שזהבה השתתפה בלוס-אנג'לס. כך חוויתי את אייל יחד עם האח הכמעט תאום שלו טל. המרוץ מנציח חלק מאהבתו לעיר שבה נולד, רמת השרון, ואהבתו לספורט ולריצה", אומרת מזל. "למרות שיש הרבה מרוצים בארץ והרבה דומים אחד לשני, אך אני רוצה להאיר את מרוץ אייל. למרוץ אייל יש מספר יתרונות - ארגון מצויין, מסלול טוב, מראות ונופים. תוצאות ומדידה נכונה, הפנינג חוויתי ועוד, והכי חשוב היחס האישי, מרוץ אייל הוא לא עסק כלכלי ויש בו רווח מסוג אחר - אישי. במרוץ אייל המשתתפים מרוויחים להשתתף במרוץ איכותי, ובתמורה המארגנים זוכים במשהו שקשה לתאר אותו, לכן נשמח לראות כמה שיותר אנשים במרוץ".

השנה זו השנה השניים עשר לקיום המירוץ. את העשייה של קיום המרוץ ממשיכה זהבה שמואלי ומשפחתה יחד עם עזרה גדולה מחברי מועדון רצי רמת השרון. העשייה כרוכה בעבודה במשך חודשים רבים על מנת להפיק מירוץ איכותי שכל המשפחה יכולה להנות בו.

בשנים האחרונות נוספו מקצה הילדים למרחק של 2 ק"מ ומקצים עממים של הליכת 5 ק"מ וריצת 2 ק"מ. במקצים אלו יכולים ליטול חלק כל בני המשפחה והמלווים את הרצים שירוצו על המסלול המסורתי של ה-15 ק"מ. בשני המקצים התחרותיים (15 ק"מ ו-5 ק"מ) יוענקו פרסים כספיים למקומות הראשונים. במקצה ה-15 ק"מ פרסים לששת המקומות הראשונים.

מסלול המירוץ של 15 ק"מ משלב בתוכו ריצה ברחובות הראשיים של רמת השרון וריצה בפרדסים. בתקופה זו של השנה הריצה בשטח היא נוחה אך האתגר שבמסלול הוא העלייה כ-2 ק"מ לסיום. המסלול המאתגר מושך אליו את מיטב הרצים הבכירים בארץ. מירוץ אייל, מהווה מבדק של רמת הכושר בקרב הרצים בשל מיקומו בתוכנית האימונים לקראת מרתון טבריה. מבדק 15 הקילומטרים הוא נקודת ציון למתאמנים למרתון, לפני חצי מרתון בית שאן ולאחר מכן המרתון עצמו.

מידי שנה חברת נייקי היא נותנת החסות הראשית למירוץ והמסורת בהענקת שי לרצים ממשיכה. לצד החולצה והמדליות יהיה כיבוד כיד המלך באזור הכינוס והסיום. מרגש לראות את חברי המועדון תומכים ועוזרים למשפחה ובהפקת המירוץ דבר שמעניק למירוץ אווירה משפחתית ונעימה. מחלקת הספורט של עיריית רמת השרון אף היא שותפה פעילה ותורמת ביד רחבה יחד עם כל הגורמים להצלחת המירוץ. 

כינוס החל מהשעה 6:00, בבית הספר התיכון רוטברג ברחוב הזית ברמת השרון. קהל המשתתפים מוזמן בשעה 8:00 לאיצטדיון לטקס זיכרון לזכרו של אייל שמואלי ז"ל, ליד האנדרטה לזכרו. 


זינוק ילדים / צילום באדיבות משפחת שמואלי

להרשמה למרוץ אייל

  • צילום באדיבות משפחת שמואלי

סגור