לקראת מרוץ האופנים De Ronde

| שתף |

גדי שניצר כותב לקראת ה- De Ronde, 'הסיבוב', מרוץ מתמשך של מספר שעות שיוזנק היום (ראשון) ויסתיים 6.30-7.30 שעות ו-260 קמ לאחר מכן ב-Aankomst, בפאתי Oudenaarde.

תאריך: 06/04/14, מאת: גדי שניצר

היום (ראשון), בשעות הבוקר האמצעיות (10.30 שעון בלגיה), יצא לדרכו 'הסיבוב של פלאנדריה', שמוכר יותר כ - Ronde van Vlaanderen, ובקיצור De Ronde, 'הסיבוב', ויביא את עונת המירוצים של 2014 לשיא, בהבלחה, במפץ צבעוני אחד מתמשך של מספר שעות, ויסתיים 6.30-7.30 שעות ו-260 קמ לאחר מכן ב-Aankomst, בפאתי Oudenaarde.

למה ה'רונד' ולא כל מירוץ אחר? למה לא פאריס רובה למשל (בשבוע שלאחר ה'רונד'), או ליאז' באסטוניה ליאז', השיא של החלק השני של מירוצי האביב, בארדנים, קצת מאוחר יותר (27.4), ולמה לא מירוצי הקטעים הארוכים והקצרים, ובמיוחד ימי ההרים הגבוהים בתוכם, ואולי מירוץ הכביש באליפות העולם, אולי - בעצם כל אחת מהבחירות הנ"ל וגם אחרות לגיטימית, אז למה זה בכול זאת 'הרונד'? קשה לענות, בוודאי שלא תשובה משכנעת, מוחלטת, חד משמעית - אולי זה לא הרבה יותר מאשר בחירה אישית שחסרה כל אוביקטיביות, 'העדפה', כזאת שתשתנה שוב ושוב עם השנים החולפות, כפי שהיא השתנתה כבר בעבר; ואולי זה בסך הכול עניין של מקום, איפה נולדת, והתשובה לשאלה תפענח את התעלומה, וכך אם נולדת בפלאנדריה ה'רונד' הוא המירוץ היפה והקשה והנחשב ביותר בעבורך, והוא תמיד גם ישאר כזה, 'נוף מולדת', ואם אתה מוואלוניה, הרי שזה לעד יהיה ה'ליאז'-באסטוניה-ליאז'', מה לעשות, אי אפשר גם אם נדמה להתרחק מאוד מהבית - אבל מה קורה אם נולדת ביפו, ליד הים, מה אז?

אני אוהב את ה'רונד' יותר מכול המירוצים האחרים, ומצידי העונה יכולה להסתיים כבר ביום ראשון בערב - זה השיא, שיא השיאים, אין יותר מזה, אבל אני חייב להודות שכבר אהבתי בעבר כמה מירוצים אחרים (יותר מכול האחרים), ונשבעתי כבר יותר מפעם אחת במירוץ אחד, וגם 'הבנתי' יותר מפעם אחת מדוע, מדוע המירוץ המסוים הוא המירוץ החשוב קשה יפה נחשב מכולם, אבל מה, בחלוף איזה זמן 'הבנתי' דברים אחרים, וגיליתי עולמות חדשים ומירוצים אחרים, ולאחר זמן הצלחתי אף לפענח אותם, ואז נשבעתי שוב אמונים, אמונים של תובנות אחרות, 'גבוהות' יותר, למירוצים אחרים;
לא חזרתי בי, אך אף לא חזרתי לאהוב מירוצים שאהבתי בעבר שוב, מגלה תובנות חדשות והופך 'החלטותיי', מתאהב בהם שוב ומכתירם כגדולים מהשאר - המירוצים הם חלק מהחיים והחיים זורמים וזורמים, לכיוון כלשהו (או מבלי שום כיוון).

לא נולדתי בבלגיה, וגם לא בצרפת או באיטליה, או בספרד, נולדתי ביפו, ולמדתי מרוצי אופניים לא בעברית, ולא תוך כדי חיים במרחק נגיעה מההתרחשות, ואני אוהב את ה'רונד' יותר מכול המירוצים האחרים, עד להבנה הבאה.

 

בסרטון למעלה: יואן מוסיאו מטפס על 'הקפלמור' (שנפקד מהרונד בשנתיים האחרונות)

 

 

גדי שניצר


רוב הזמן עוקב וכותב (ורוכב), ובייחוד מנסה לפענח את כל הקשור ברכיבה ובמירוצי אופניים.
מפרסם גם את הבלוג La côte de la roche-aux-faucon rocheauxfaucons.blogspot.co.il
 

 

  • © benuch - Fotolia.com

סגור