לקראת מרוץ הלילה של אתגרים - כותבים על חזי רול ז"ל

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • לקראת מרוץ הלילה של אתגרים - כותבים על חזי רול ז"ל

טל אטקס, מתנדבת בעמותת אתגרים כותבת על חזי רול ז"ל, לקראת מרוץ הלילה של עמותת אתגרים. ההרשמה תסתיים היום!

תאריך: 03/06/13, מאת: SPORTWEB

סיפור ההיכרות שלי עם חזי / מאת טל אטקס

ההתחלה:
לפני שלוש שנים אחותי שמעה מחברה שדרושות מתנדבות לליווי בטריאתלון נשים, ושאלה אותי אם אסכים לעזור? צריך רק לשחות. לא הכרתי את חזי ואת צפי – שארגנו את המלוות לחברות בעמותת אתגרים. אז הבקשה התגלגלה אלי ולא היה לי כמעט כל קשר עם חזי וצפי.
עשיתי כבר את הטריאתלון לבד (מקצה עממי) שלוש פעמים, למרות שאין לי חיבה לרכיבה על אופניים (בלשון המעטה...) והתאים לי לשחות בלבד ועוד לעזור על הדרך.
הגעתי לקחת את הערכה וראיתי קבוצה גדולה של אנשים (הכל יחסי – היום הקבוצה ענקית!) וכולם נמרצים ועסוקים, בינהם איש עם קוקו שכולם שאלו אותו שאלות.

לאחר מספר חודשים הייתה לי פגישה בעבודה עם מישהי בשם צפי – שם לא שגרתי, לכן שאלתי אותה אם היא קשורה לפעילות של אתגרים...כמובן! צפי ספרה לי על עוד מיזם של חזי – טיול בשביל ישראל עם עיוורים ולקויי ראיה. זה נשמע לי כיף גדול ושאלתי אם אפשר להצטרף – "את צריכה לעבור אישור של חזי". היא ענתה לי. צפי שלחה לו תמונה שלי והיה לו ספק, אז היא אמרה לו שאני זו ששחתה בטריאתלון וכך התקבל האישור המיוחל.

חזי טמן לי מלכודת דבש:
"לפני שאת יוצאת לטיול של יומיים (כולל לינה בשטח) עם אנשים שאת כלל לא מכירה, אולי תגיעי לראות אימון של קבוצת הריצה שרוב המטיילים חברים גם בה?" הגעתי לראות אימון ומאז, שנתיים וארבעה חודשים, שאני מגיעה בקביעות,כמעט כל שבוע .
הפסדתי אולי 5 אימונים, ויש לי תירוץ טוב – התאמנתי עם ירמי (רץ עיוור) למרתון הראשון של שנינו. כל כך התלהבתי מקבוצת הריצה שחשבתי שהטיולים יכולים לחכות – אבל חזי לא ויתר ואני שמחה על כך, הגעתי לטיול הראשון והייתה לי עוד חוויה נפלאה.

לא הכרתי את חזי זמן רב, לצערי לאחר מספר חודשים הוא נהרג בתאונה. גיא – מאמן הקבוצה, ערך לנו שיחה קבוצתית על מנת להקל קצת על ההלם. כל מי שרצה סיפר על חזי מנקודת המבט שלו, והסיפורים היו כמעט זהים:

"חזי אמר לי לעשות מירוץ/טריאתלון/משימה כלשהי שנראית בלתי אפשרית..." מי שניסה להשיב שאין ביכולתו להשלים את המטלה נתקל בנחישות של חזי ואכן הסתבר שמה שנראה לכאורה בלתי אפשרי הוא למעשה אפשרי ואפילו מהנה ביותר.

את האהבה של המתנדבים לחזי גילתה המשפחה שלו, כאשר הגענו לתמוך בביתו גאיה בטריאתלון הראשון שלה:
קבוצת אנשים שלא מכירים אותה כלל, נוסעת לצפון כדי לעודד (עם שלט גדול, פונפונים והרבה רעש...) שני מלווים שהיו איתה לכל אורך הדרך ובקטע הריצה הצטרפנו כולם.

אני שמחה שיש מירוץ על שם חזי שנועד להקמת קבוצות נוספות כמו הקבוצה הנהדרת שלנו.זו דרך ראויה להנציח אותו.

 


קבוצת הריצה של אתגרים באימון משותף / צילום רוני כהן

 

רצים ביחד - מרוץ הלילה של אתגרים ע"ש חזי רול

ביום העיוור הבינלאומי ניפגש בפארק הירקון לריצה מיוחדת. תחילה בשל היותה לזכר אדם יקר מעמותת אתגרים. חזי רול ז"ל היה פעיל בקבוצות הרכיבה של לקויי ראייה, ליווי והכנה של בנות "אתגרים" באימוני ותחרויות טריאתלון. במשך שנים הקים וטיפח את קבוצות "הרצים וההולכים" לעיוורים ולקויי ראיה ומוגבלויות אחרות של עמותת אתגרים. חזי היה ספורטאי בגופו, בנשמתו ובנפשו והשתתף בתחרויות סבולת כולל חצי איש ברזל. 

ב-2011 חזי רול ז"ל נפגע קשה מכלי שיט בעת אימון שחייה לקראת תחרות "איש הברזל" ונפטר תוך זמן קצר בבית החולים בחדרה. 

"רצים ביחד - מרוץ הלילה של אתגרים", הינו מרוץ התרמה שכל הכנסותיו יועברו לפיתוח וקידום קבוצות ההליכה והריצה לאנשים עם לקויות ראייה. במרוץ יתקיימו מגוון מקצים: 10 ק"מ , 5 ק"מ, 2 ק"מ לילדים עד גיל 16 ו-2 ק"מ הליכה/ריצה עממית. בנוסף, יהיו קטגוריות מיוחדות לחברי עמותת אתגרים.


עמותת אתגרים על הפודיום במרוץ סאקוני ת"א / צילום: ליליאן ביטון
 

ההרשמה תסתיים היום (ב') בשעה 22:00, אין הרשמה במקום.

לחצו להרשמה - רצים ביחד - מרוץ הלילה של אתגרים

 
  • במרכז: חזי רול ז"ל עם חברי קבוצת אתגרים

סגור