לקראת מרוץ הרצליה 2011

| שתף |

המרוץ לזכרו של יוסי אבני, מי שהיה בעבר יו"ר איילות, ייערך יום שבת הקרוב בפעם השישית. מספר שיא של משתתפים, מזג אויר בהזמנה ואוירה משפחתית הייחודית למרוץ הבית של מועדון איילות.

תאריך: 05/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

זו הפעם השישית שמרוץ הרצליה ייצא לדרכו. מירוץ הידוע במסלולו השטוח והמהיר העובר ברחובות העיר.  דובר איילות, יובל עופר המקפיד לנתח סטטיסטיקות מרוצים ברחבי הארץ ניתח את מספרי המשתתפים והמספרים כדלקמן: למרוץ השנה נרשמו 1535 נרשמים. במקצה 10 ק"מ - 1164 נרשמים מתוכם 24% נשים, במקצה 2 ק"מ כ-371 נרשמים מתוכם 28% ילדות. כ-250 חברי איילות ייקחו חלק במרוץ וכן מאות משתתפים מליגת רצים בעבודה בחסות הפועל שינסו להמשיך לצבור ניקוד לקראת מרוץ סיום הליגה שייערך ביום חמישי ה-9.6.

ביום שני האחרון, מוטי מזור יו"ר איילות כתב בפורום הקבוצה: "לא קל בימים אלו כשיש כל-כך הרבה מירוצים בארץ, להביא כמות שיא של משתתפים ,ואנו מברכים על כך. מתנדבי איילות בשתוף עירית הרצליה וחברת מיזונו עושים את מרב המאמצים להצלחת המירוץ. הזמנו כמויות מים בהתאם,כמו כן חולצות, מדליות, פירות העונה . אנו מעריכים שבחרתם במירוץ זה ,וכולנו נעשה מאמץ להצלחתו".

תחרות הגברים:
בהתקיים הליגה הבינאגודתית באתלטיקה קלה בהדר יוסף באותו היום, רצים בכירים רבים ייעדרו מהמרוץ. הרץ הבכיר והפייבוריט לניצחון במרוץ הוא אמרה גירמה מאתלטי אורן השרון ובעל חסות של חברת מיזונו. גירמה הוא סגן אלוף ישראל ב - 10,000 מטרים, שניפץ לאחרונה את שיאו האישי ב-41 שנ' והעמידו על 29:30.03 דק'. בשבת לאחר מכן גירמה סיים שלישי במסגרת הליגה הבינאגודתית כשקבע 3:54.74 דק' בריצת 1500 מ'. גירמה שרץ בחסות חברת מיזונו, עתיד להשתתף בגביע אירופה עד גיל 22, הזמן שקבע ב-10,000 מטרים באליפות ישראל מהווה קריטריון לתחרות גביע אירופה שתיערך בעוד חודש וחצי בנורווגיה. לתחרות זו יצטרף אלוף ישראל ב-10,000 מטרים, מוגס טסמה.

רץ נוסף שלא מפסיק לככב לאחרונה הוא מוטי מזרחי שעבורו זו ריצה ביתית. מזרחי שחזר בשנה האחרונה להתחרות שיפר את שיאו האישי על המסלול באליפות ישראל כשקבע 31:16.07 דק' וניצח את המקצה השני באליפות. מזרחי סיים במקום הרביעי בשיקלול הסופי. בנוסף נכנס מזרחי לרשימת 50 המהירים בכל הזמנים במקצוע זה. עוד כוכב עולה בקרב הרצים הותיקים הוא אביו של מוטי, יעקב מזרחי, אף הוא ממעדון איילות. מזרחי הצליח לקבוע בגיל 57, זמן של 36:27:38 דק' במסגרת אליפות ישראל ב-10,000 מ'. תוצאה זו מציבה את מזרחי האב בין המקומות הראשונים בישראל לגילו.

איתי מגידי, הרץ האולימפי ושיאן ישראל ב-3000 מ' מכשולים חוזר בימים אלו לכושר וגם הוא ייקח חלק במרוץ. שיא המסלול בהרצליה, 30:53 דק' שייך לשיאן ישראל בשלל המרחקים הבינוניים והארוכים - יוסף גזצ'או. את השיא קבע גיזצ'או בשנת 2009. 

תחרות הנשים:
אלופת ישראל בחצי מרתון ובריצת מרתון, יערה זנגי תיקח חלק במרוץ וביחד עם סגנית אלופת ישראל ב-10,000 מטרים מארי אליאס יהיה מעניין לראות מי תצליח לנצח במרוץ השנה. אלופת ישראל בריצות הרים ובמרוצי שדה, מיגל אטיאס תתמודד בשעות הערב באליפות ישראל ב-3000 מ' מכשולים ותיעדר מהמירוץ. 

קטגוריות במרוץ: סה"כ במרוץ יחולקו גביעים ופרסים ל - 23 קטגוריות גיל ובשני מקצים שונים - במקצה ל-10 ק"מ ובמקצה הילדים ל-2 ק"מ.

פרסים כספיים למנצחים (אזרחי מדינת ישראל בלבד) - מקום ראשון (גברים ונשים) - 1750 ש"ח, מקום שני - 1250 ש"ח, מקום שלישי - 1000 ש"ח ומקום רביעי - 500 ש"ח.

על יוסי אבני ז"ל – נשמת הספורט - מאת צביקה יהלום
את יוסי הכרתי בערך בשנת 1997. אז בקושי רצתי פעם בשבוע, וחבר דרבן אותי לעבור לתחביב זה, היות והייתי בשלבי פרישה ממשחק הסקווש. אותו חבר היה וותיק בברנג'ה והכיר היטב את יוסי.
בקושי הצלחתי לסיים 10 ק"מ, אך יוסי המשכנע לא הרפה, ודרש שאופיע למרוצים. בזמנו כשעדיין לא היינו מאונטרים כל כך, הכול נעשה בשיטות היותר קונוונציאליות. יוסי היה פשוט מצלצל אלינו כשבוע לפני מרוץ, והיה "סוחט" השתתפות. פשוט אי אפשר היה לסרב לקולו הצרוד והמשכנע. וכך ב- 31 במאי 1997, הופעתי למרוץ גליל-ים. יוסי התרוצץ שם ממקום למקום ברכב שלו, ובדק שהכול כשורה. המרוץ הוזנק והוא עדיין בדאגה לכל הפרטים הקטנים. לאחר מספר דקות שמעת מאחוריך את שאון הקטר ההולך ומגיע. לכל אחד זורק מילה ובד בבד ממשיך לרוץ, ומהר. הרי הוא צריך להגיע לקו הסיום ולראות שהכול דופק. וכך זה פעל גם במרוץ דן אכדיה ב-01 בנובמבר 1997, ובמרוץ השלום בגעש ב-22 בנובמבר 1997. אחרי תקופת מה "אונסתי" ע"י יוסי להירשם למועדון איילות, כי יוסי הסביר ונימק מדוע זה חשוב, ופשוט אי אפשר היה לסרב לו. קשה היה להבין איך יש לאדם כל כך הרבה אנרגיה ומוטיבציה. עשה רושם כאילו הוא עוסק בעבודת קודש. וכך חלף הזמן, ואני כבר מעורה יותר, וגם היחסים עם יוסי המשיכו כרגיל. אני הוספתי עוד נדבך לריצה, רכיבה על אופניים בשבת בבוקר מרעננה לבית ליד וחזרה. אחד מסמליו המסחריים של יוסי היה הרכיבה על אופניים, ולא משנה המרחק או מזג האוויר. ואז הגיע הים המר, והבלתי נמנע קורה, משאית פוגעת ביוסי באופן קשה. גם במקרה זה יוסי מתעשת ונצמד לאגזוז של המשאית ומציל את עצמו ממוות בטוח. בבית החולים "מאיר" כשביקרנו אותו, היו לו הרבה עליות וירידות. הכאבים מחד וחוסר הפעילות מאידך, הוציאו אותו משלוותו. גם מזה הוא התאושש איכשהו. את מרוץ גליל-ים תמיד אזכור כשדמעה נקוות בעיני. יוסי ממטת חוליו בביה"ח, מזניק דרך הפלאפון באמצעות הרמקול את המרוץ. בקהל הייתה התרגשות מיוחדת כשהוא איחל לנו הצלחה, ואנו איחלנו לו לשוב במהרה אל חיק הרצים. מצבו הפיזי השתפר איכשהו, ואפילו ראינו אותו מסתובב בינינו במרוץ רמת השרון, אך תסכולו ואכזבתו ממצבו הגופני, והידיעה שלא יוכל לשוב ולרוץ הכריעה אותו. 
אני אזכור את יוסי כמין פנומן, אולי משהו בסגנון איזה מלאך שהגיע ארצה בשליחות, שאותה בצע כמו שרק מלאכים מסוגלים לבצע.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


עולם הריצה במירוץ הרצליה - הרצים ובני משפחותיהם מוזמנים לבקר בדוכן מגזין עולם הריצה ולהנות ממחיר מיוחד ברכישת מנוי למגזין ביום המירוץ.לפרטים על מרוץ הרצליה 2011 - לחץ כאן 

סגור