לקראת מרתון בוסטון 2013

| שתף |

ווסלי קוריר ושרון צ'רופ יגיעו לנסות להגן על תוארם מן השנה שעברה. האמריקאים מגיעים להילחם במגרש הביתי.

תאריך: 04/02/13, מאת: SPORTWEB

ווסלי קוריר ושרון צ'רופ הקנייתים יחזרו ב-15 באפריל למרתון בוסטון כדי לנסות להגן על תוארם. לשניים צפוי מאבק לא פשוט בעקבות השתתפותם של רצים בכירים נוספים בינהם אתלטים אולימפיים, מנצחי מרתונים גדולים אחרים כמו שיקאגו, ניו-יורק ועוד.

מי שצפוי לסכן את התואר הוא המקום השני ממרתון בוסטון 2011, מוזס מוזופ (2:03.06 שע') שקבע באותה ריצה את הזמן השני המהיר בהסטוריה (שלא הוכר כשיא עולם בשל אופי המסלול). אליו יצטרף הרץ האולימפי ומנצח מרתון ניו-יורק 2010 גברה גברמריאם האתיופי. לגברמריאם יש גם כן נסיון על המסלול המאתגר בבוסטון שבו השתתף ב-2011 וסיים שלישי עם 2:04.53 שע'.

ריאן הול האמריקאי שקבע בבוסטון 2:04.58 שע' ובן ארצו מב קפלזיגהי נחושים לקטוף ניצחון "אמריקאי" ולכן ירוצו יחד. מנצח מרתון בוסטון בעבר ומי שהחזיק בשיא המסלול רוברט קיפרונו צ'ריוט מקניה יגיע גם כן. רץ מעניין נוסף שירוץ הוא גאור מריאל הסודני. מריאל נחשב לפליט בארה"ב לאחר ששמונה מבין אחיו ואחיותיו נרצחו במלחמת האזרחים בסודן. לאחר מכן מריאל הוכר כאזרח מן השורה ואף סיים את לימודי הקולג' שלו במדינה. מריאל השיג את הקריטריון שלו למרתון האולימפי וכיוון שלא היתה לו מדינה לרוץ עבורה הוא הוכר על ידי הוועד האולימפי ורץ תחת הדגל האולימפי.

מי שירוצו את מרתון בוסטון לראשונה הם עבדי עבדירחמן האמריקאי, האוסטרלי ג'פרי האנט האוסטרלי והקנדיים רובין ווטסון ואריק גיליס. עוד שני אמריקאיים הם ג'ייסון הרטמן ופרננדו קבאדה. הרטמן סיים בשנה שעברה רביעי וקבאדה מחזיק בשיא הלאומי ב-25 ק"מ. מי שירוצו את מרתון הבכורה שלהם הם לוקאס רוטיץ' הקנייתי בעל שיא אישי של 59:44 בחצי המרקח וכן מיכה קוגו (59:07 דק') שהוא גם מדליסט הארד מביג'ינג בריצת 10,000 מ' ומי שהחזיק בשיא העולם בריצת 10 ק"מ על כביש.

בין הנשים כאמור תגן על תארה שרון צ'רופ והיא תתמודד מול מי שניצחה פעמיים במרתון דובאי ומחזיקת שיא המסלול (2:19.31 שע') אסלפח מדסה מרגיה האתיופית, ואלופת העולם בחצי מרתון ומנצחת מרתון אמסטרדם (2:21.09 שע') מסרט היילו האתיופית. ריטה צ'פטו שניצחה בעבר במרתון בוסטון והיתה שנייה במרתון שיקאגו תתמודד גם כן, יחד עם המקסיקנית שמחזיקה בשיא הלאומי מדאי פרז. 
גם בין הנשים האמריקאיות מסתמנת נחישות עצומה על מנת להשיב את התואר לאמריקאים. לקראת מרתון בוסטון 2013 נראה שעניין זה נמצא במרכז ונעשים מאמצים רבים על מנת לקדמו בתקשורת. קארה גאוצ'ר ושאליין פלאנגן תתחרנה ותעשנה הכל על מנת לנצח. פלאנגן היתה מדליסטית הארד בריצת 10,000 מ' בביג'ינג וסיימה שנייה במרתון הבכורה שלה בניו-יורק. גאוצ'ר היתה שלישית במרתון בוסטון 2009 וחמישית ב-2011.

צפו בסרטון שבו מוצגת הנבחרת האמריקאית

  • קוריר וצ'רופ בסיום מרתון בוסטון 2012

    Victah Sailer / photorun.net

סגור