לקראת מרתון בוסטון 2016

| שתף |

היום תתקיים המהדורה ה-120 של מרתון בוסטון, אחד המרתונים הותיקים והיוקרתיים. כל הפרטים כאן

תאריך: 18/04/16, מאת: דפנה פרחי

מרתון בוסטון הוא המרתון הוותיק והמסורתי ביותר בעולם ועבור האמריקאים מהווה את אחד המרתונים היוקרתיים, הן בשל ההילה שנוצרה עקב הצורך ב"כרטיס כניסה" (הצגת קריטריון זמן ממרתון אחר), ועצם היותו מרתון קשה עם לא מעט עליות לאורך המסלול. למרות היותו מרתון קשה, המסלול שלו שמתחיל בשכונת הופקינטון ומסתיים במרכז בוסטון אינו נחשב למסלול תיקני של ה- IAAF והתוצאה המהירה בכל הזמנים שנקבעה עליו ב-2011 (ג'פרי מוטאי קבע 2:03:02 שע') אינה נחשבת כאמור לשיא העולם.

מרתון בוסטון "סובל" בדרך כלל ממזג אוויר לא צפוי, היו שנים של חום כבד, והיו גם שנים של סופות וסערות וסכנת ביטול למרוץ. השנה צפוי מזג אוויר נוח לריצה, אך כמובן שישנם משתנים רבים אחרים ישפיעו על טבלת המנצחים.


רצים על שדרות בויליסטון לסיום / Victah Sailer / photorun.net

אחד המשתנים האלו הוא העובדה שאין מכתיבי קצב מה שמותיר ריצה טקטית, שבה הכל יכול לקרות. מספר רצים מהירים מאד צפויים להשתתף, בינהם: לליסה דסיסה, מנצח השנה שעברה שינסה להגן על תארו, בעל שיא אישי של 2:04:45 שעות, טסגאי מקנון האתיופי שרץ השנה כבר 2:04:46 שעות, ימנה צגאיי האתיופי שסיים שני בבוסטון שנה שעברה עם שיא אישי של 2:04:48 שעות, ועוד מהירים מ 2:05: היילה למי ברהאנו, גטו פלאקה, סמי קיטאוורה. מהירים מ 2:06: ווילסון צ'בט, דריבה רובי.

 

מרוץ הנשים אשר מוזנק תמיד חצי שעה לפני מרוץ הגברים צפוי להיות מעניין לא פחות.  השנה תשתתפנה שלוש רצות עם תוצאות מהירות מ 2:20: טיקי גלנה (האלופה האולימפית מלונדון 2012), בזונש דבה, טירפאי צגאיי, וכן מספר רצות מהירות מ- 2:23, בינהן: אמנה בריסו, אטסדה באייסה.

וכמובן - קרוליין רוטיץ', מנצחת השנה שעברה תנסה להגן על תארה.

 

 

  • לליסה דסיסה

    photorun.net

סגור