לקראת מרתון פריז 2013

| שתף |

בעוד שבוע בדיוק יוזנק מרתון פריז היוקרתי בשדרת השאנז-אליזה. בכתבה הבאה סקירה לקראת המרוץ.

תאריך: 31/03/13, מאת: SPORTWEB

שיא המסלול של מרתון פריז העומד על זמן של 2:05.10 שע' (סטנלי ביוואט) יעמוד בסכנה במהדורה ה-37 של המרוץ. זאת בעקבות השתתפות שדה רצים בכירים מקניה ואתיופיה.

לראשונה במרתון פריז התגייסה חברת ענק כנותנת חסות תחת השם של המרתון "שניידר אלקטריסיטי". נותנת החסות חתמה חוזה של ארבע שנים תחת המוטו של החיבור בין אנרגית החשמל לאנרגיה של הריצה במרתון. בכך מצטרפת שניידר אלקטריסיטי לחברות ענק התומכות במרתונים הגדולים בעולם בינהם: ברלין, ניו-יורק, לונדון ואמסטרדם.

ראש עיריית פריז ירה את יריית הזינוק בשעה 8:45 בשדרת השאנז אליזה המפורסמת ויזניק שיא משתתפים של כ-50 אלף רצים. שמונה רצים בכירים הם בעלי שיא אישי מהיר מ- 2:07 שע' כאשר הפייבוריט לניצחון הוא האתיופי טדסה טולה, שלישי במרתון דובאי 2013 עם זמן של 2:04.49 שע'. 

בין הנשים המרוץ עוד יותר פתוח ומי שמושכת את תשומת הלב כרגע על הנייר היא יוניס קירוואה הקנייתית שקבעה במרתון אמסטרדם 2012 זמן של 2:21.41 שע'.

במקצה אופני היד צפוי קרב בין מנצח השנה שעברה, הצרפתי ג'וליאן קסולי לבין מנצח המרוץ ב-2010 ו-2011 השוויצרי היינץ פריי.

השנה יתקיים מקצה שליחים ומי שמושכות את שתושמת הלב הן ארבע נשים שזכו בתואר "מיס צרפת" כל אחת בשנה אחרת, והן תשתתפנה בריצת השליחים כקבוצה וכל אחת תרוץ כ-10 ק"מ, זאת במטרה לגייס כספים לצדקה. עוד ארוע צדקה שיתקיים השנה במסגרת ארועי המרתון הוא ריצת "קילומטר מהלב", ריצה שבה ישתתפו אנשי בידור ותקשורת ידועים מצרפת שיגייסו תרומות לעמותה שעוסקת בטיפול בילדים עם מחלות לב.


 

  • זינוק מרתון פריז

    Victah Sailer / photorun.net

סגור