לקראת מרתון תל אביב 2011

| שתף |

כ- 18,250 איש נרשמו לאירועי "מרתון ג'ילט תל־ אביב", מספר שיא של משתתפים. מרתון תל אביב ייערך ביום שישי והוא
המירוץ הגדול ביותר שנערך אי פעם בישראל.

תאריך: 04/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה

מרתון ג'ילט תל־אביב שובר שיאים!

עיריית תל־אביב-יפו וחברת כפיים המפיקות את האירוע נדרשו להיערכות מיוחדת והודיעו על תגבור נקודות ההזנקה, הוספת מקצים ואף הוזמן משלוח מיוחד של אלפי צ'יפים נוספים מחו"ל עבור הרצים. 
ראש עיריית תל־אביב-יפו, רון חולדאי:
"זהו המרוץ הגדול ביותר שהיה אי פעם בישראל. יש לנו למעלה מ-18 אלף משתתפים. אני מברך את כל משתתפי המירוץ. זה הכל בזכותכם. יישר כוח".

מרתון ג'ילט תל־אביב יתקיים ביום שישי, 8 באפריל 2011, אבל כבר עכשיו הוא שובר שיאים: עם סיום ההרשמה, נרשמו 18,250 רצים למסלולים השונים:
מרתון מלא: 1,300 רצים, חצי מרתון: 4,800 רצים, 10 ק"מ: 9,400 רצים , 4.2 ק"מ: 2,400 רצים, אופני יד ורולר בליידס: כ- 350 מחליקים.

נתונים אלו הופכים אותו למרוץ המקצועי הגדול ביותר שנערך בישראל. בנוסף, כ-60,000 מעודדים אמורים להגיע לאירועים.
עיריית תל־אביב-יפו וחברת "כפיים" המפיקה את המרתון, נערכות בימים אלו לכמות האדירה של הרצים. בין היתר, הוחלט להוסיף מסלול נוסף של 10 ק"מ כדי לעמוד בביקוש, הזנקות נוספות, עמדות מים, פייסרים ועוד. כמו כן, הוזמנו במיוחד מחו"ל אלפי צ'יפים נוספים המזהים ומודדים את הישגי הרצים.

אירוע המרתון, שהפך כבר למסורת, מהווה את אחד מאירועי העוגן הבינלאומיים בתל אביב, ומציע השנה 7 מסלולי ריצה שונים בדרגות קושי שונות ומאפשר לרצים בני כל הגילאים לקחת חלק במקצים השונים.

בעיריית תל־אביב-יפו אימצו את מודל המרתון המתקיים בסידני, אוסטרליה: אירוע רחב היקף, המציע פעילויות לרצים ברמות שונות ופעילויות לכל המשפחה וביניהן אף מסלול מיוחד לקטנטנים באורך 420 מטר ומסלול עממי - מרוץ "גם אני יכול" של 4.2 ק"מ, המאפשר לרצים חובבים ומתחילים לקחת חלק בחווית הריצה. לראשונה בישראל יתקיים במסגרת המרתון גם מקצה רולרבליידס מיוחד, בו ייקחו חלק מחליקי רולרבליידס מכל הארץ, וביניהם חברי נבחרת ישראל בספידסקייטינג. רוכבי הרולרבליידס ישתתפו בחצי המרתון והצפי הוא להשתתפות של מאות רוכבים מקצוענים וחובבנים כאחד.

מסלולי הריצה המרהיבים עוברים לאורך חופי הים ובאתרי התיירות האטרקטיביים של תל־אביב-יפו לאורך שדרות רוטשילד, נמל תל־אביב, טיילת רידינג ופארק הירקון, יפו העתיקה ונמל יפו.

המרתון יוזנק על ידי ראש עיריית תל־אביב-יפו, רון חולדאי, בשעה 06:30 לחוף ימה של תל־אביב-יפו בגן צ'ארלס קלור.

חלוקת ערכות לרצים תתקיים בכיכר רבין בתל אביב במסגרת אירועי "אקטיב תל אביב" 31 במרץ-6 באפריל. הרצים יקבלו חולצה, צ'יפ, מספר חזה, וערכת פינוקים והטבות.

 

 

סגור