לקראת ריצת טיול - מוריד הגשם

| שתף |

ביום שישי תתקיים ריצת טיול מוריד הגשם, מעיינות ואמות מים בגוש עציון. כל הפרטים בכתבה הבאה

תאריך: 04/11/14, מאת: SPORTWEB

הריצה תתקיים בי"ד בחשוון (7.11), יום שישי.

לכבוד הגשמים הראשונים ששטפו את הארץ במהלך השבוע האחרון, נצא לריצת טיול בארץ המעיינות ומפעלי המים הקדומים בגוש עציון.

את הריצה נפתח כמיטב המסורת בקפה חם ועוגה אל מול הנוף הנפרש מגבעת הדגן, הנמצאת בקצה הצפוני של אפרת. מן הגבעה נרד אל לב מערכת אמות המים- אל בריכות שלמה. הביקור בבריכות מתואם עם צ.ה.ל ומהווה הצצה נדירה אל מפעל המים האדיר שהוביל מים לירושלים מאות שנים.

מן הבריכות נרוץ בדרך הנופית מעל הכפר ארטס ונבקר בחורבה המזוהה כעיטם המקראית. נמשיך ונטפס עד שנגיע לתוואי אמת המים של הערוב ונבקר בחווה חדשה שהוקמה בסמוך לה. במהלך הדרך מלווה את הרצים ג'יפ ובעצירה בחווה נהנה גם מפירות יבשים ובננות לחיזוק הרצים. נסיים בביקור בעין ביאר ובנחל הפירים ומשם חזרה לרכבים שבגבעת הדגן.


בחדר האוכל של בית ספר שדה כפר עציון תחכה ארוחת בוקר נאה שתהיה אקורד הסיום לטיול. הטיול כולו יוצא במסגרת קבוצת הרצים של "בנתיבי ארץ" קבוצת ריצה זו משלבת את עולם הריצה בעולם הטיולים ובמהלך הריצות אנו מגיעים לפינות קסומות ולא מוכרות שידועות רק ליודעי חן. הטיול הוא הרפתקני וכולל ריצה בשטחים מורכבים אך יחד עם זאת הוא מפנק ומושקעת חשיבה רבה בנוחות הרצים ובחווית הריצה שלהם. מתוך תפיסה זו אנו דואגים לג'יפ מלווה לרצים לאורך כל הדרך, להפסקות עם כיבוד קל, לקפה ועוגה ולארוחה דשנה.

את הריצות מוביל ומדריך אסף בן יאיר, מורה דרך מוסמך ורץ תחרותי בעברו.

המעונינים בחוויה יוצאת דופן של הרפתקת טיול וריצה, מוזמנים להגיע. 

לפרטים והרשמה

צילום שער: זאב רוטקוף

סגור