לקראת שיא עולם במרתון רוטרדם?

| שתף |

"זה המסלול המהיר ביותר שראיתי בחיי. אם יש סיכוי לשיא עולם זה יהיה כאן", אמר מוזופ לאחר שביקר ברוטרדם על מנת לבדוק את מסלול המרתון.

תאריך: 26/03/12, מאת: SPORTWEB

מוזס צ'ריוט מוזופ, רץ המרתון השני הכי מהיר בהסטוריה, ינסה לשבור את שיא העולם יחד עם שדה רצים חזקים במרתון רוטרדם ה-32 שיתקיים ב-15 באפריל.

מוזופ קבע 2:03.06 שע' במרתון בוסטון 2011, התוצאה השנייה המהירה בכל הזמנים. מוזופ הקנייתי ביקר לאחרונה ברוטרדם באופן חשאי עם מאמנו רנטו קאנובה כדי לצפות במסלול המהיר הצפוי לו במרתון. קאנובה ישב עם מחברת על ברכיו, צייר את המסלול וכתב הערות חשובות.

"זה המסלול המהיר ביותר שראיתי בחיי. אם יש סיכוי לשיא עולם זה יהיה כאן", אמר מוזופ לאחר ביקורו. גם קאנובה היה מאד נלהב. מארגני המרתון הודיעו על עוד מתחרים חזקים בינהם האתיופי גטו פלקה בעל שיא אישי של 2:05.16 שע'. תוצאה שקבע במרתון אמסטרדם 2010.

יאמין אדנה (אתיופיה) פיטר קירוי (קניה) וראשיד קיסרי (מרוקו) בעלי תוצאה מהירה מ 2:07 שע'. מי שירוצו גם אך איטיים יותר מבחינת תוצאותיהם הם סטפן קיבט וסאמי קיטווארה. קיבט בעל שיא אישי של 2:09.27 שע' ממרתון דובאי בשנה שעברה. לפני מספר שבועות קבע בחצי מרתון 58:54 דק'. קיטווארה ירוץ מרתון בכורה אך באמתחתו תוצאה של 58:48 דק' בחצי המרחק.

"הרבה מהרצים שירוצו ברוטרדם נראה גם על קו הזינוק במרתון האולמפי בלונדון", אמר מאריו קאדיקס, מנהל מrתון רוטרדם. "בקרוב נכריז על עוד רצים בכירים שיגיעו לכאן", הוסיף.
 

תמונת שער באדיבות Victor sailer / potorun.net

  • מוזס מוזופ

    Victor sailer / potorun.net

סגור