לקראת תחרות "מלך ההר" באילת

| שתף |

זו הפעם השלישית שתחרות "מלך ההר" יוצאת לדרך והפעם הראשונה שמתקיים מקצה ריצה. מדובר בריצה בנחל שלמה, החל מחוף הים של קצא"א (קו צינור אילת אשקלון, כמה מאות מטרים דרומית לדולפין ריף) ועד לפסגה של הר יואש החולש על איזור הרי אילת. התחרות תתקיים בסוף השבוע של ה-12 במאי

תאריך: 17/04/11, מאת: גלעד קראוז

המסלול, מתחיל בכביש סלול (פחות מק"מ) עד חוות הגמלים. הופך לדרך כורכר נוחה עד כמה מאות מטרים לאחר חציית כביש 12 (אילת-עובדה), שם שוב הופך, לכביש משובש - הלא הוא מעלה אילת הטוב והישן.
התחרות למעשה מתחילה לאחר חציית כביש 12. אז מתחילות העליות המעניינות באמת. עד אז מדובר בעלייה מתונה לאורך כל הדרך. הנוף מקסים, הרי אילת בתפארתם, יעלים עם קצת מזל ועופות דורסים עם עוד טיפת מזל.
סך הכל עד חציית הכביש מדובר בעלייה מתונה וארוכה ללא שינויי שיפוע מורגשים יותר מדי.
המסלול לוקח שמאלה במזלג בכביש, ליד חוות הגמלים ושם על מסלול האדום עד לחציית הכביש. בסך הכל להיצמד לימין ומגיעים. לאחר חציית הכביש עליה קצרה ותלולה ואז העליות של מעלה אילת, הכביש הישן שחיבר את אילת עם הצפון, חולפים מעל גשר עתיק, ניתן לראותו במבט אחורה לאחר פיתול הכביש ימינה ומתפתלים עם מעלה אילת עד שחוברים בירידה קטנה לכביש 12, עליו נרוץ כק"מ (מי שמכיר את העליה באופניים של עין נטפים בערך מאבן דרך 8 ועד 9) וחוצים אותו לשמאל ומתחילים עליה של כק"מ נוסף את הר יואש, לא לפני שרצים במגמת ירידה בהר כ-200 מטר. לא לחשוש, ממש ממש בסיום, 100 מטר אחרונים עליה רבתית ובלתי מתפשרת לפסגה.
בפסגה נתפנק מרוח ומנוף מרשים ביותר של הרי ומפרץ אילת.

המרוץ נפלא כמו שהוא ובפרט יכול להוות חידוד מעולה לרצי "הר לעמק" הממשמש ובא.

הירידה אחרי חציית הכביש ולפני מעלה אילת- תצורות גיאולוגיות מרשימות (הר שלמה נישא מימין לתמונה (תמונה שלישית). כן אני יודע שלא רואים, בשביל לראות את הר שלמה הסגלגל צריך להגיע למרוץ). יהיו 3 או 4 תחנות שתיה אבל בכל זאת נא ל"תדלק" לפני - מדובר באילת, יבש, סביר להניח שיהיה חם למרות השעה המוקדמת. כפי הנראה אפילו נהנה מחלקים שלמים של ריצה בצל ההרים, אבל יש להקשיב לגוף ולפעול בהתאם.
טרקטורון יסייר ויסייע לרצים במידת הצורך.

לפרטים והרשמה

סגור