לרוץ, לתרום, לשתף - המירוץ למציאת מרפא למחלת ה - ALS

| שתף |

תעבירו את זה הלאה: לרוץ, לתרום, לשתף : 16.6.16 – המירוץ למציאת מרפא למחלת ה – ALS

תאריך: 08/06/16, מאת: SPORTWEB

Friends4ALS – מירוץ החברים למען חולי ה- ALS בישראל (ואולי גם בעולם) יוצא לדרך בפעם החמישית במטרה להחיש את המחקר למציאת תרופה למחלה הקטלנית, ולתמוך בחולים ובבני המשפחה. את המירוץ יזמו העמותות פרס לחיים, שבראשה עומד שי ראשוני, מרתוניסט ואיש ברזל לשעבר, שחלה בגיל 45 ב- ALS ובחר לשלב בין אהבתו לספורט לרצונו העז למצוא מרפא ולהייטיב עם החולים בכל דרך אפשרית ועמותת ישראלס. גם אם אין כוונה לרוץ, ניתן להירשם, לתרום ולרתום חברים נוספים לפעול למען החולים, באתר האינטרנט של המירוץ.

המירוץ ה-5 יתקיים ביום חמישי ה– 16.6.16 בשעה 18:00 ברמת השרון ויכלול שני מקצים "משפחתיים" - 2 או 4.2 קילומטרים בהליכה או ריצה. לצד המירוץ יתקיים הפנינג למשתתפיו הכולל פעילויות לילדים ולהורים.

בישראל חיים כיום כ-700 חולי ALS, מחלה ניוונית חשוכת מרפא, המותירה את החולים כלואים בגופם - בגוף משותק ומוח צלול. תוחלת החיים מיום אבחון המחלה נעה בין 3 – 5 שנים. בכל שנה מאובחנים כ-120 חולים חדשים ונפטר מספר דומה של חולים.

כספי המירוץ ה-4 אפשרו בשנה האחרונה לעמותת פרס לחיים לבצע מספר בדיקות גנטיות מלאות לחולי ALS, מסך הבדיקות הנדרשות במסגרת הפרויקט הבינ"ל Project MinE למיפוי גנטי של חולים ולקדם את פיתוח האפליקציה ALS Mobile Analyzer לניטור אובייקטיבי ורציף של התקדמות המחלה בקרב חולים ברחבי העולם. עמותת ישראלס נעזרה בכסף שגויסו במירוץ למימוש תוכנית לאיתור ולטיפול בחולים בני המגזר הערבי, למימון מלגה לפוסט דוקטורנט המתמחה במחלת ה-ALS במעבדה מובילה בתחום בארה"ב ולביצוע ביקורי הנגשת תקשורת, להתאמת פתרונות טכנולוגיים הולמים שיאפשרו לחולי ALS להמשיך לתקשר עם יקיריהם.
 

להרשמה למירוץ: www.friends4als.org.il

סגור