לרוץ בצילם של הגברים

| שתף |

"ב-2011 הלכתי עם מקאו לחגוג את שיא העולם שלו, והפעם הלכתי עם קיפסאנג. אני מאושרת, אבל אני חושבת שגם אנחנו (הנשים) יכולות להביא את שיא העולם לקניה", פלורנס קיפלאגט מדברת על איך זה להיות "האישה שליד".

תאריך: 07/10/13, מאת: SPORTWEB

פלורנס קיפלאגט הקנייתית עדיין לא שלמה עם הישיגה, תתפלאו. במהלך שלוש שנים היא ניצחה בשני מרתונים גדולים. ב-2011 קבעה במרתון ברלין את שיאה האישי המצויין - 2:19.44 שע', שהוא הזמן השני המהיר בכל הזמנים שנקבע על-ידי קנייתית. אולם, הישגה חסר התקדים "נבלע" בתוך השמחה הגדולה שהיתה באותו היום בזכות בן ארצה פטריק מקאו ששבר את שיא העולם וקבע 2:03.38 שע'. 

לפני קצת יותר משבוע קיפלאגט חזרה לברלין, ניצחה שוב, עם זמן מצויין של 2:21.13 שע', אך גם הפעם, ווילסון קיפסאנג גנב לה את ההצגה, כששבר את שיא העולם וקבע 2:03.23 שע'. "החשבתי את עצמי כמבורכת ובעלת מזל, כאשר פעמיים נשבר שיא העולם על-ידי קנייתי, ואני ניצחתי בין הנשים. ב-2011 הלכתי עם מקאו לחגוג את שיא העולם שלו, והפעם הלכתי עם קיפסאנג. אני מאושרת, אבל אני חושבת שגם אנחנו (הנשים) יכולות להביא את שיא העולם לקניה. זה לא תמיד גברים, גברים, גברים כל הזמן! אני הולכת לתכנן עכשיו איך עדנה (קיפלאגט), מארי קייטני ואני נוכל לעבוד ביחד ולשבור את השיא של פולה רדקליף", אמרה קיפלאגט לראיון בתקשורת לאחר קבלת הפנים שנערכה לקיפסאנג בקניה.


קיפלאגט וקיפסאנג / Victah sailer / photorun.net

נהוג בקניה לערוך קבלת פנים מלכותית לרצים הבכירים כאשר הם חוזרים הביתה מתחרות חשובה, ובמיוחד עם שיא עולם הביתה. "למה אנחנו, הנשים הקנייתיות, לא יכולות לעשות מה שהם עשו ולהביא את שיא העולם הביתה? נמאס לי ללוות את הגברים שלנו לשיאי עולם ולהיות שם כאשר חוגגים את החזרה שלהם! הזמן שלנו הגיע!" הוסיפה קיפלאגט. "תראו מה קרה היום, הטיסו אותי בפעם הראשונה בחיי בהליקופטר, זה מדהים, הוא יכול לנחות בכל מקום, אפילו בכפר שלי (קאפקיטוני). אבל זה היה עבור קיפסאנג, בפעם הבאה, אני רוצה שזה יהיה בשבילי. כבר טסתי במטוסים גדולים ובמטוסים קטנים, אבל אף פעם לא בהליקופטר, ואם זה אומר לשבור את שיא עולם, את זה אני אתכנן". עוד רמזה קיפלאגט כי שני שיאני העולם ששירתו במשטרה הקנייתית, נפגשו לאחר חזרתם הביתה עם מפקד המשטרה שכנראה בישר להם על קידומם בעקבות שבירת השיא.

"אני יודעת שזה לא יהיה קל. 2:15 זה מאד רחוק מה-2:19 שלי, אבל דיברתי עם ווילסון ומקאו והם אמרו לי שאני פשוט אצטרך להתאמן קשה יותר ממה שהתאמנתי עד היום". במרתון ברלין האחרון, הסבירה קיפלאגט, היא תכננה לשבור את שיאה האישי, אך כיוון שהיתה רוח פנים חזקה היא סיפרה: " כאשר הגברים סיימו, הרוח היתה יותר חזקה, רציתי לשבור את השיא האישי, אבל בסוף זה נהפך קשה מאד לשרון (צ'רופ) ולי".

ב-2010 ניצחה קיפלאגט באליפות העולם בריצות שדה ואליפות העולם בחצי מרתון. ב-2006 זכתה במדליית הכסף בתור נערה באליפות העולם לנוער בריצת 5000 מ'. אולם קיפלאגט מכוונת לזכות ביותר תהילה עבור ארצה: "מעטים מהרצים הקנייתים יכולים להגיד שיש להם מדליות זהב מאליפות העולם בריצות שדה, חצי מרתון ומדליית כסף לנוער. עכשיו, אני רוצה להוסיף לזה אליפות עולם וכמובן אולימפיאדה".

"שלא כמו עדנה וקייטני, אני עדיין צעירה, ויש לי עוד הרבה מה ללמוד במרתון, לכן, אני אשיג את כל הדברים האלו אם תהיה לי סבלנות, אהיה מפוקסת ואשמור על משמעת". אמרה קיפלאגט בת ה-26 בלבד, כשהתייחסה לפעמיים אלופת העולם ומנצחת המרתון האולימפי.


מכוונת לשיא העולם /  Victah sailer / photorun.net
 

  • "גם אני ניצחתי בברלין", פלורנס קיפלאגט

    Victah sailer / photorun.net

סגור