מאור טיורי קבעה את הקריטריון האולימפי במרתון

| שתף |

האתלטית סיימה את מרתון הבכורה שלה בתוצאה 2:42:22 שע' והפכה בכך לאתלטית התשיעית במשלחת הישראלית ולמרתוניסטית החמישית בכלל והשנייה בין הנשים

תאריך: 30/05/16, מאת: SPORTWEB

זה כנראה היה כתוב איפשהו – מאור טיורי תחגוג את יום הולדתה ה-26 בריצת מרתון אולימפית. אין אתלט או ספורטאי שלא היה מייחל לעצמו כזו מתנת יום הולדת. מאור טיורי מהפועל חולון סיימה היום (ראשון) את ריצת המרתון הראשונה שלה בקריירה, במסגרת מרתון אוטאווה, בתוצאה 2:42:22 שע' (מקום 7 כללי בין הנשים) והבטיחה בכך את הכרטיס למשחקים האולימפיים בריו, שם תשתתף ב-14 באוגוסט, יום למחרת יום הולדתה.

טיורי שמרה במהלך הריצה על קצב ממוצע של 3:51 ד' שהביאו אותה, כאמור, לתוצאה המיוחלת ולקריטריון האולימפי. האתלטית שמתאמנת בבולדר, בגבהים של קולרדו הייתה במחצית המרחק על 1:19:56 שע', אולם החצי השני התאפיין בעלייה תלולה יחסית לקראת המקטע האחרון, והקצב הואט, אולם היה מספיק כדי לקבוע את התוצאה הדרושה.
טיורי הפכה בכך לאתלטית התשיעית במשלחת האולימפית שהפכה להיות הגדולה בתולדות המשחקים האולימפיים של האתלטיקה הישראלית. התוצאה של טיורי מדרגת אותה רביעית בכל הזמנים של רצת מרתון ישראלית, ושנייה בין תוצאות המרתון שהושגו במרתון בכורה ע"י נשים ישראליות.
רפי פלד, יו"ר איגוד האתלטיקה: "אני מברך את מאור בברכת ברוכה הבאה למשלחת העילית של האתלטיקה הישראלית. מאור שמתאמנת קשה ומייצגת את ישראל בכבוד רב בארצות הברית במהלך השנה, הוכיחה שהיא אחת מרצות המרחקים הארוכים הטובות שגדלו בישראל, וכי ההשקעה, ההתמדה והרצינות הרבה אותה היא מגלה, משתלמים ומניבים את הפרות. מאור עשתה צעד משמעותי בדרך להגשמת מטרה עליונה של כל אתלט ואתלטית – להשתתף במשחקים האולימפיים. כעת אני מאחל לה שתייצג אותנו בריו בכבוד, ואף שתשפר שם את שיאה הטרי".
 

  • צילום: נועם נאמן

סגור