מארו טפרי ואגזה גואדה קבעו את הקריטריון לריו

| שתף |

רצי המרתון מארו טפרי ואגזה גואדה קבעו ברוטרדם את הקריטריון בריצת מרתון למשחקי ריו 2016. טפרי: "אני המאושר באדם!" תהא זו משלחת האתלטיקה הגדולה בתולדות ישראל במשחקים האולימפיים במקצועות האישיים

תאריך: 10/04/16, מאת: SPORTWEB

משלחת האתלטיקה הישראלית למשחקים האולימפים ריו 2016 גדלה היום בשניים נוספים ומונה כעת שמונה אתלטים ואתלטיות. היום (ראשון) קבעו את הקריטריון רצי המרתון מארו טפרי ממכבי ת"א ואגזה גואדה מהפועל עמק חפר במרתון רוטרדם. טפרי, חניכו של דן סלפטר, קבע 2:18:19 שע', שיפר את שיאו האישי ב-56 שנ' וסיים במקום ה-23 הכללי. גואדה, חניכו של זוהר זימרו, קבע 2:18:54 שע' במרתון הבכורה שלו. השניים הבטיחו את מקומם במשלחת האולימפית לריו, והגדילו את כמות האתלטים, נכון לעכשיו, בשליש (מ-6 ל-8).

טפרי תיאר בסיום התחרות: "הייתה ריצה טובה, בתנאים מצוינים שאפשרו לנו לרוץ בדבוקה ישראלית, אותה הובלנו אני ובריהון עד הקילומטר ה-32. לאחר מכן אני ואגזה רצו יחד עד הקילומטר ה-38 ומשם פתחתי צעד ורצתי לבד עד הסוף, ראשון מבין הישראלים". לאחר מכן עבר הרץ בן ה-24 לתאר את תחושותיו ולהודות לכל תומכיו: "אני המאושר באדם! אני חייב להודות לצוות האימון שלי שכולל את דן סלפטר וגל לוי, לכפר הנוער בן-שמן, לאגודת מכבי ת"א, לחברת אדידס שמאמצת אותי, להייפייב, פולאר, ליגאל הלב המעסה שלי ולאיגוד האתלטיקה שליווה אותי בכל התהליך והדרך לקביעת הקריטריון לריו".

רפי פלד, יו"ר איגוד האתלטיקה שהתעדכן במשך כל זמן המרתון בדבר תוצאות הביניים של הישראלים, אמר לאחר היוודע התוצאות הרשמיות: "היום שוב התמלאנו גאווה גדולה עם עוד שני אתלטים שיישאו בגאווה ובגאון את דגל ישראל ברחבי ריו, לעיניהם של גדולי הספורטאים, המאמנים ורבים מתושבי העולם. משלחת האתלטיקה הישראלית מונה כעת 8 אתלטים ואתלטיות, ובטוחני שטרם נאמרה המילה האחרונה מבחינת הרשימה הסופית של האתלטיקה לריו. אני מברך את מארו ואת אגזה, את צוותי האימון שלהם ואת האגודות שלהם שיכולות לזקוף לעצמן הישג נוסף בהיסטוריה ארוכת השנים של נציגים אולימפיים. כעת לפניהם עבודה קשה לא פחות, שהרי ההשתתפות אינה המטרה המרכזית, אלא האמצעי להשגת היעד הסופי שיהיה מבחינתם דירוג גבוה ככל האפשר במשחקים עצמם".


גואדה אגזה / צילום: טיבור יגר

אגזה גואדה אמר בסיום הריצה:
"זו הייתה ריצת המרתון הראשונה שלי. הרגשתי כבר זמן רב שיש לי ברגליים את הקריטריון. למעשה את אופן הריצה וטיפים מצוינים קיבלתי מהמאמן שלי עד לרגעים האחרונים שלפני הזינוק. בקילומטרים הראשונים זוהר רץ אתנו והכתיב לנו את הקצב עד ל-10 ק"מ. לאחר מכן רצנו דבוקה של ישראלים ועזרנו מאוד אחד לשני. הייתה שם עבודה קבוצתית מצוינת. אני עדיין מופתע מאוד מההישג שלי. אחרי הכול, כבר במרתון הבכורה לסיים עם תוצאה כזו זה בהחלט הישג ראוי. אני מאושר מאוד ומודה, ראשית, לבורא עולם, ולאחר מכן למאמן שלי, לחברים שעזרו לי במחנה האימון, לאגודה שלי, הפועל עמק חפר, ולעומד בראשה, שמואל סונגו שזיהה את האש בעיניים שלי ונתן בי אמון ותמיכה מלאים לקראת המרתון הזה, ואחרונים חביבים למשפחה היקרה שלי שתומכת ועוזרת מתחילת הדרך ועכשיו גם הם שמחים יחד אתי".

במשחקי סידני 2000 ייצגו את ישראל 9 אתלטים שהיוו את משלחת האתלטיקה הגדולה בתולדות המשחקים האולימפיים בהם השתתפה נציגות ישראלית, אולם חלקם ייצגו את ישראל ברביעיית השליחים 4x100 מ', ואילו בריו, כל הנציגים שקבעו עד כה את הקריטריון הנם אתלטים ואתלטים במקצועות האישיים בלבד, ובכך הם מהווים את משלחת האתלטיקה הישראלית הגדולה בהיסטוריה של המשחקים האולימפיים בכל הזמנים.

יצוין כי למרות שלא הצליחו לקבוע את הקריטריון הדרוש, שלושה רצים נוספים שיפרו במרתון רוטרדם את שיאיהם האישיים: ימהרן יוסף מעמותת הצבי שסיים במקום ה-40 בתוצאה 2:21:20 שע', שיפר את שיאו ב-54 שנ'; מלקאם ג'מבר מעמותת הצבי סיים 41 ב-2:21:34 שע' המהווים שיפור של 45 שנ' לשיאו, ואילו אסרט ממו מהסוללים ירושלים שקבע 2:21:47 שע' וחצה את קו הגמר במקום ה-43, שיפר את שיאו ב-32 שנ'. בריהון וובה מעמותת הצבי סיים במקום ה-33 הכללי ושלישי בין הישראלים בתוצאה 2:19:50 שע'.


 

  • מארו טאפרי

    צילום: מאיר ארצי

סגור