מארי אליאס אלופת ישראל ב-5000 מ'

| שתף |

מארי אליאס ניצחה אתמול (שבת) באליפות ישראל בריצת 5000 מ'. זהו התואר הראשון שאליאס זוכה בו על המסלול.

תאריך: 15/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

מארי אליאס ממועדון איילות כבר מתחילת הריצה פתחה פער על שאר המתחרות על המסלול. נראה היה כי אליאס הולכת על כל הקופה -  פתיחת פער גדול באומץ רב שיכול להוביל לכישלון אולם אליאס הוכיחה שהיא ידעה מה היא רוצה ובוודאי מה היא מסוגלת. לפני שלושה שבועות באליפות ישראל בריצת 10000 מ'  סיימה שנייה עם תוצאה מאכזבת מבחינתה אולם בשבוע שעבר במירוץ הרצליה הוכיחה כי היא בכושר מצויין. מארי הוכיחה כי הפתיחה המהירה היתה בגבולות יכולתה ואכן שמרה על קצב מצויין עד הסיום, בזמן של 17:25.09 דק' תוך שהיא משפרת את שיאה האישי ב-18 שניות. מיגל אטיאס, שזכתה בשבוע שעבר באליפות ישראל בריצת 3000 מ' מכשולים סיימה שנייה אחרי אליאס בזמן של 17:49.49 דק', גם כן שיפור לשיאה האישי ב- 28 שנ'.  קורלימה לונה, עובדת שגרירות קניה סיימה שלישית אולם דנה לוין  שסיימה רביעית כללית קטפה את מדליית הארד באליפות ישראל עם זמן של 17:52.01 דק', שיפור של 23 שנ' לשיאה האישי.  ריקי סלם מאס. רמה"ש, אלופת ישראל במרחק הכפול, שיפרה את שיאה האישי ב-33 שנ' אחרי שסיימה רביעית בין הישראליות עם 18:03.93 דק'.

אליפות ישראל בריצת שליחים - 4X100 מ'
מכבי ת"א (גברים) ומכבי ראשל"צ (נשים) זכו בתואר (מאת אורן בוקשטיין)

באליפות ישראל בריצת שליחים 4X100 מ' לא רשמו הפתעות. אגודת הנשים של מכבי ראשל"צ, אליה שייכות מרבית האצניות הבכירות בארץ זכתה בזהב עם תוצאה של 47.19 שנ'. אולגה לנסקי שפתחה את הריצה, העבירה את המקל לאמה, אירינה שפתחה פער לפני שהעבירה את המקל לרותם בטאט-גולן. ברגע שהעברת המקל האחרונה עברה חלק לנועה לוי, הניצחון הובטח. בנות הפועל חולון (אלינה דרוזדוב, ליאת ענו, ענת אפריים וריטה פוגרלוב) סיימו שניות בזמן 50.03, לפני רביעיית מכבי חיפה (מרווה לנגר, נועה לוי, סיוון ביטרמן וטל בן ארצי) שזכתה בארד בזמן של 50.39 שנ'.

בין הגברים הקרב היה צמוד יותר, אבל דמיטרי גלושצ'נקו שהיה הרץ המסיים ברביעיה של מכבי ת"א, הבטיח את התואר. אלכס ארונוב פתח עבור מכבי ת"א, ואחריו היו אלו רם מור וצבי בלון שהעביר את המקל, כאמור, לגלושצ'נקו שעצר את השעון על 41.94 שנ'. במדליית הכסף זכתה רביעיית אס"א טכניון חיפה עם רביעייה שכללה את תום שפי, אורי עשת, אמיר דאי ומיקי בר-יהושע שעצר את השעון על 42.44 שנ', 21 מאיות לפני רביעיית מכבי ראשל"צ (אלכסנדר טרמבאץ', ינון ישראלי, גיל שטייניץ ויורי ביכמן) שזכו בארד.
 

סגור