מדברים על פריז

| שתף |

אתמול (שלישי) התקיים המפגש הראשון של הרצים למרתון פריז בשיתוף חנות ברוקס מרתוניה ופרוגרס-תורס. במפגש הרצה נחשון שוחט ממועדון ארוחת הבוקר על פריז, על מרתון ומחשבות נוספות על ריצה. יצאנו עם המון מוטיבציה.

תאריך: 26/01/11, מאת: מערכת עולם הריצה

אין ספק שההפקות של חנות הקונספט "ברוקס מרתוניה" מלוות בהשקעה רבה. מי שהגיע אתמול לחנות בהדר יוסף היה יכול להנות מערב שכולו ריצה. ככה זה, כשמכניסים לתוך חדר אחד קרוב לשבעים רצים סביר להניח שהשיחה על ריצה תהיה ארוכה וקולחת. נוסיף לזה את האירוח של דניאל ואריה, מנהלי החנות שפרסו עבור הרצים לפריז כיבוד וטעימות של חטיפים ומשקאות אנרגיה. החנות היתה מלאה עד אפס מקום.

נחשון שוחט, רץ למרחקים ארוכים וחבר במועדון ארוחת הבוקר הירושלמי, עו"ד במקצועו, הגיע לדבר על פריז. שוחט, רץ וותיק ומנוסה הצליח לרכוש לעצמו קהל קוראים רב במשך השנים משום גישתו לריצה למרחק עליה הוא מרבה לכתוב. את החלק הראשון של השיחה הוא הקדיש לפריז כעיר תיירותית, עוד לפני העובדה שיש בה מרתון. שוחט רץ במרתון פריז בשנת 2004 והגיע אליה לטיול משפחתי בן שמונה ימים. המסר העיקרי שלו היה (בהשראת מדריך טיולים שפגש) הוא שיש את פריז של התיירים ויש את פריז האחרת. "אל תרוצו לאייפל, ללוברה, לשער הניצחון ולכל שאר המקומות שכולם הולכים אליהם, תקחו סל ותלכו לשוק, תקנו יין וגבינות טובות, אחר-כך תשבו על אחד הגשרים ותנשמו את פריז, תחושו את הקצב שלה".

את החלק השני של המפגש הקדיש שוחט לשיחה כללית על תוכנית אימונים למרתון. ואולי המסר החשוב ביותר שהרצים יכלו לקחת איתם היה שם: בשביל להנות מכל התמונה צריך לחוות גם את המקומות הפשוטים.
Constancy- פרוש המילה הוא קביעות או "כל זמניות" והכוונה היא להאמין בתהליך עצמו וביכולת לייצר את התמונה הגדולה. מה שהכי חשוב מכל האימונים זה עצם העמידה בתוכנית כולה גם אם קשה בדרך, ויש אימונים פחות טובים, לדעת להיות גמישים ולהישמר לא להיפצע.

לאחר מכן דיבר שוחט על המחזוריות של האימונים. בכל מחזור אימונים שבועי חייבות להיכנס ריצות התאוששות, ובמחזור חודשי חייב להיכנס שבוע קל וכך גם אחרי המרתון, לתת לגוף להתאושש. "אין קצב לריצות התאוששות", אומר שוחט.
את סוף ההרצאה הקדיש לשיחה על המסלול במרתון פריז, ונתן עצות לרצים שיעמדו בעוד פחות משלושה חודשים על קו הזינוק. שוחט סיפר מנסיונו על הריצה במרתון פריז ומלבד הצפיפות שצפויה בתחילתו והפניות שיש כמעט לקראת הסיום, המרתון הוא מרתון מהיר ומתאים לשבירת שיאים אישיים. לבסוף ניתן זמן לקהל הרצים לשאול שאלות ולהתייעץ עימו.

בסוף המפגש אמר שוחט בלי להוסיף הרבה כי הוא נהנה מאד מהמפגש. התגובות בקרב הרצים היו נלהבות ביותר. "יש בו משהו מרגיע", אמרה אחת המשתתפות, "זויות שלא חשבנו עליהן עד היום בנוגע לאימונים", הוסיפה. ששוחט מדבר פתאום האימונים למרתון נשמעים ככיף גדול, ובייחוד שמדובר בפריז. "אני מקנא בכל מי שיושב כאן בחדר", אמר שוחט.

בהמשך התוכנית לרצים למרתון פריז יתקיימו עוד מפגשים בחנות הקונספט "ברוקס מרתוניה" במסגרת ההכנה למרתון פריז. ההרצאות יהיו פתוחות לקהל הרחב ומידע נוסף יפורסם בהמשך.
 

תמונות מההרצאה יפורסמו בעמוד הפייסבוק

סגור