מדבר, מנזר, הר, קידר - לא מוזר?

| שתף |

התאמנתם קשה למרתון טבריה? סימנתם לכם כבר את המירוץ הבא כיעד ? אז מה דעתכם לנסות בין לבין משהו יוצא דופן? שילוב של ריצה עם הדרכת טיולים איכותית, למשל...
זה סיפורה של קבוצת בנתיבי ארץ שמנסה לשלב בין שתי אהבות גדולות, מבלי לאבד את הקסם שיש בכל אחת מהן - ריצה למרחקים ארוכים ואהבת ארץ-ישראל.

תאריך: 15/01/12, מאת: SPORTWEB

צפון מדבר יהודה צופן בתוכו כמה וכמה שכיות-חמדה של ארצנו היפה - ואדי קלט על מעיינותיו השופעים, מנזרי המדבר הנחבאים לצלעות הנחלים, אמות מים עתיקות שבאמצעותם התקיימו חיים באיזור ונקודות תצפית מרחיבות-לב. כמה מכם ודאי זוכרים בנוסטלגיה את הימים בהם היה ניתן לשוטט במדבר בצורה חופשית ונעימה. עכשיו החליטו בבית-ספר שדה שער הגיא לאפשר לכם חוויה אמיתית של חופש - סיפורו של מירוץ "הר, מנזר ומדבר" שמתקיים ב-3 לפברואר 2012.

התאמנתם קשה למרתון טבריה? וסימנתם לכם כבר את המירוץ הבא כיעד ? אז מה דעתכם לנסות בין לבין משהו יוצא דופן? שילוב של ריצה עם הדרכת טיולים איכותית, למשל...
זה סיפורה של קבוצת בנתיבי ארץ שמנסה לשלב בין שתי אהבות גדולות, מבלי לאבד את הקסם שיש בכל אחת מהן - ריצה למרחקים ארוכים ואהבת ארץ-ישראל.

איך זה קורה בפועל? אנחנו מאתרים עבורכם את האיזורים המתאימים, מסמנים עליהם את הנתיבים שבהם נרוץ (וכמובן שגם רצים אותם קודם פעם אחת ויותר...) וכל מה שנותר לכם זה רק להגיע ולרוץ.
אה, שכחנו...כל כמה קילומטרים, אנחנו עוצרים סביב נקודה נופית או הסטורית כדי לספר סיפור ולקנות עוד בידיעת ארצנו הקטנטונת. העצירה קצובה, כמובן, למספר דקות בצורה כזו שלא תפגע ברצף הריצה ועל מנת לתת לכם טעימה הדרכתית שתגרום לכם לרצות לרוץ שם פעם נוספת עם חברים או סתם לרצות לבוא ולטייל עם המשפחה ביום פנוי.

אז נכון, זאת לא ריצה תחרותית. אין את האדרנלין שיש כשאתה יודע שאתה הולך להתחרות כנגד השיא של עצמך או כנגד רצים אחרים ברמה הקרובה לשלך. במקום זה יש ריצה שאנו מגדירים כריצה חבֵרִית - וזה מה שקרה במהלך מספר החודשים שבהם פעלה הקבוצה עד כה - נוצרה אווירה ביתית וחמה של ידידים שעושים ביחד משהו אהוב. עד כה הספקנו לשוטט תוך כדי ריצה בחבל עדולם, ביער בן-שמן, בהרי יהודה, סביב לטרון, בחולות פלמחים ובחולות ניצנים.

הפעם נשים פעמינו לעבר מדבר יהודה - בעונתו היפה ומסבירת-הפנים לריצה של חצי-מרתון. אנו נצא מקידר הישנה, דרך ובינות אוהלי קידר ונביות אל הר המונטאר, פסגה מקומית בגובה 324 מטרים המשקיפה על ארץ רבה, נמשיך על גבעות הקירטון העגלגלות המאפיינות איזור זה לעבר תצפית על היפה במנזרים המצויים בארצנו- מנזר המרסבא העתיק (1500 שנים), הדבוק למצוק הדרומי של הקדרון, ציורי ושובה-עין. לאחר מכן נמשיך לאורך הגדה הצפונית של הקדרון ומשם נטפס דרך הערוצים הצחיחים שבאיזור בחזרה לקידר. במקביל יתקיים גם מסלול של 10 ק"מ.
לצפייה בפרטים המלאים ניתן להקיש כאן  . לאתר הפייסבוק של הקבוצה ובו מפת מסלול ומפת גבהים ניתן להקיש כאן .

אז...לכל מי שהשמות והנופים כבר עוברים לנגד עיניו... ניתן ליצור קשר כבר עכשיו עם בית-ספר שדה שער הגיא בטלפון 02-5331665.


 

סגור