מדליית ארד לסנפורד באליפות אירופה

| שתף |

דונלד סנפורד זכה לפני זמן קצר במדליית הארד באליפות אירופה בריצת 400 מ' עם שיא ישראלי חדש

תאריך: 16/08/14, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

בערב יום שישי, דונלד סנפורד זכה במדליית הארד באליפות אירופה בריצת 400 מ' עם שיא ישראלי חדש - 45.27 שנ', שיפור של 12 מאיות לשיא אותו קבע לפני יומיים בחצי הגמר. דונלד הפך לישראלי הראשון שזוכה במדליה כלשהי על המסלול בבמה הבין-לאומית הגבוהה (אליפות אירופה, עולם ומשחקים אולימפיים) והשני בכלל אחרי אלכס אברבוך. עם כניסתו לאזור הראיונות יצאה מגרונו של סנפורד צעקה שהגיעה גבוה גבוה. הוא נשכב על הארץ ובכה מאושר.

"זו המדליה הראשונה שלי בקריירה בזירה הבינלאומית ואין מאושר ממני. הדבר היחיד שחסר לי עכשיו זה אשתי דניאל ובתי איימרי כדי שאחבק ואנשק אותן, כי הכל הושג בזכותן. המדליה הזו היא המענק האולטימטיבי שלי למדינת ישראל, לאזרחיה ובעיקר לחייליה". על העובדה שהצליח לשפר את השיא הישראלי פעמיים תוך יומיים, הוא ציין: "אתלט ברמתי מתאמן בדיוק לדברים האלו. אנחנו יודעים שיהיה עלינו לרוץ מספר פעמים תוך שלושה, ארבעה ימים ולזה אנו מתכוננים".


סנפורד עם בתו באליפות ישראל / צילום: דניאל קמחי


סנפורד זכה להתייחסות גדולה גם מצד העיתונות הרבה המצויה באליפות. כשנשאל ע"י העיתונאים הזרים אם משפחתו הקרובה נמצאת כאן כדי לתמוך בו? השיב סנפורד, בהצביעו על חברי המשלחת של איגוד האתלטיקה הישראלי: "אורן הוא המשפחה שלי, רוגל הוא המשפחה שלי, שי הוא המשפחה שלי. אמנם המשפחה הגרעינית שלי תומכת בי מרחוק כרגע, אבל המשפחה השנייה שלי נמצאת כאן אתי".

  • צילום: דניאל קמחי

סגור