מדליית כסף לטומרקין באליפות אירופה

| שתף |

מדלייה שנייה לישראל באליפות בלונדון. שיא ישראלי לשליחים 4X100 ולקרן זיבנר

תאריך: 22/05/16, מאת: SPORTWEB

מדליית כסף שנייה לישראל באליפות אירופה בשחייה בלונדון. אחרי גל נבו, מי שעשה זאת בגדול והשלים יום מצוין לישראל בבריכה הוא יעקב טומרקין, שסיים שני במשחה ל-200 מטר גב עם זמן טוב של 1:56.97 והגיע אחרי הפולני ררודלב קבנצקי שקבע 1:57.22.

טומרקין הנרגש, שקיבל את מדליית הכסף על הפודיום בלונדון מידיו של נועם צבי, יו"ר איגוד השחייה לשעבר, אמר בסיום הגמר: "אני בעיקר תשוש, אבל שמח. אפשר להגיד שייחלתי למדלייה, לא חשוב באיזה צבע, אבל כמובן שהתכנון היה לעמוד על הפודיום. התוצאה קצת פחות טובה מהשיא שלי, אבל אני שמח שאני כבר ברמה כזו טובה שאני לא צריך לשבור את השיא כדי לעמוד על הפודיום. זה נותן לי המון כוח וביטחון חודשיים לפני ריו, ואני מאוד מרוצה".
לאוניד קאופמן, מאמן הנבחרת, אמר: "יעקב קבע תוצאה שיכולה להביא אותו לגמר אולימפי. זו הייתה המטרה ואני מאוד שמח שהוא עמד בה".

עמית עברי, שעלתה לחצי גמר ראשון שלה באליפות, במשחה ל-50 מטר חזה, קבעה זמן של 31.94 שניות וסיימה במקום ה-15.
קרן זיבנר קבעה שיא ישראלי חדש במשחה ל-200 מטר פרפר. זיבנר קבעה 2:11.04 דקות (שיפור של 55 מאיות לשיא שלה), שלא הספיק לה לעלות לגמר והיא סיימה במקום ה-13.
שיא ישראלי נוסף קבעה נבחרת השליחים (בנים) 4X200, והפתיעה עם עלייה לגמר. הנבחרת קבעה זמן של 7:16.25, ועלה מהמקום השמיני. בגמר עצמו הגיעה הנבחרת שמינית ושחתה מעט איטי יותר.
אנדי מורז העפילה לחצי גמר נוסף, ב-50 חופשי, אבל שוב לא הצליחה להעפיל לגמר וסיימה במקום ה-15 עם זמן של 25.56.

  • טומרקין עם מאמן הנבחרת לאוניד קאופמן ועם עוזר המאמן

    צילום: איגוד השחייה

סגור