מה לא עושים בשביל הכסף? פיסטוריוס נגד סוס

| שתף |

ה"בלייד ראנר" הבין ככל הנראה שקשה להרוויח כסף בשנה פוסט-אולימפית ועשה חלטורה בקטאר, לפחות הוא ניצח. וגם, מי יהיה הכוכב הבא בהטלת הכידון?

תאריך: 14/12/12, מאת: דני בורשבסקי

אוסקר פיסטוריוס הוא לא האצן הראשון שמתחרה נגד סוס. רוב אלה שהקדימו אותו, עשו את זה די מחוסר ברירה. ג'סי אוונס הגדול נאלץ לעשות את זה כדי להתפרנס, כי למרות ההישגים האדירים שלו במשחקים האולימפיים בברלין 1936, צבע עורו היקשה עליו לזכות בתהילה ובזוהר להם היה ראוי. בשלבים מאוחרים יותר, גם בן ג'ונסון נאלץ לעשות את זה. בתור המגה-סטאר הראשון בתקופה המודרנית שנתפס על שימוש בחומרים אסורים, הוא נחשב ל"פושע" כל כך גדול, שגם לו היה די מובן שאי אפשר להשתקם מעבירה מהסוג הזה – אלא רק לחלטר. היה גם שחקן ראגבי דרום אפריקאי שניסה את מזלו במירוץ נגד צ'יטה, אבל השם הגדול הנוכחי הוא כאמור פיסטוריוס, האתלט קטוע הרגליים שרץ על להבים, והשיג את הניצחון האישי שלו כשהורשה להתחרות במשחקים האולימפיים האחרונים בלונדון.

ה"בלייד ראנר" השתתף באירוע ראווה בקטאר, שנשא את השם "לרוץ כמו הרוח". היריב של פיסטוריוס היה סוס ערבי בשם "מאזרטי", כשהאצן הדרום אפריקאי מקבל מקדמה של 15 מטרים במירוץ שאורכו הוא 115 מטרים. בסופו של דבר, "מאזרטי" התקשה מאוד בזינוק שלו, ופיסטוריוס ניצל את המקדמה כדי לנצח במירוץ. אגב, למען בטיחותו של פיסטוריוס, גדר חצצה בינו לבין הסוס שעליו היה כמובן רוכב מקצועי.
פיסטוריוס עצמו טען שלא ממש מדובר במופע ראווה, כי אם בקמפיין שלו שנועד להעלות את המודעות לכך שנכים יכולים לעשות הכל. אחרי הניצחון שלו הוא אמר: "העניין לא היה להראות מי ניצח, אלא לבוא לכאן וללמד אנשים שלא צריך לפסול אנשים שיש להם מוגבלויות. אני מקווה שהצלחתי לתרום לעניין הזה באזור הזה של העולם".

ג'וליוס ייגו ייככב בתקשורת בסי.אן.אן

מי שגנב את ההצגה בתחרות הטלת הכידון במשחקים האולימפיים בלונדון היה קשורן וולקוט הטרינידדי שזכה במדליית הזהב, אבל כוכב נוסף באותו גמר היה ללא ספק מי שסיים במקום ה-12, ג'וליוס ייגו הקנייתי. האתלט שהגיע מארץ שבה אין ציפיות מאף אחד במקצועות השדה, אמור לככב בחודש הבא בכתבת תחקיר של רשת הסי.אן.אן, שצוות שלה עקב אחריו בשבועות האחרונים בקניה, כמו גם בלונדון.

לפי הסיפור שיתפרסם במרכז הכתבה, ייגו טוען שהוא החליט להיות מטיל כידון על דעת עצמו, ושאת הטכניקה שלו הוא למד על ידי שעות של צפייה ביוטיוב. הסיפור המדהים הזה התפתח לכתבה אחת גדולה, שבה מצוטט ייגו כמי שאומר שהוא מתכוון ללכת על מקום בפודיום באליפות העולם הקרובה שתתקיים בקיץ 2013 במוסקבה. שיאו האישי של ייגו מלונדון 2012 עומד על 81.81 מטרים, כדי שיוכל לפנטז על מדליה ברוסיה, נראה שהוא יצטרך להשתפר בחמישה מטרים לפחות, אבל אחרי כמה דברים מטורפים שקרו לאחרונה באתלטיקה – כבר אי אפשר להתעלם מהקנייתי המוכשר הזה.

 

  • פיסטוריוס בלונדון 2012

    Victah Sailer /photorun.net

סגור