מה עשו השחיינים הישראלים בסוף השבוע?

| שתף |

בעיקר הרשימו. יורי סמויליץ' ניצח את איאן ת'ורפ בלוכסמבורג, קופלב ועברי שלטו בבריכה האולימפית. שחייני המים הפתוחים פתחו עונה והשחייניות האומנותיות מוכנות לקדם אולימפי

תאריך: 30/01/12, מאת: דני בורשבסקי

השחיינים הישראלים התחרו בסוף השבוע האחרון ברחבי העולם בכל החזיתות האולימפיות וזה אומר שחיה בבריכה אולימפית, שחיה במים פתוחים ושחיה אומנותית. שחייני הבריכה התחרו ב"מפגש היורו" בלוכסמבורג, כאשר הבכירים שביניהם הצליחו להשיג מקומות בפודיומים. המצטיינים במשלחת הישראלית היו יהונתן קופלב ועמית עברי, שכל אחד מהם זכה בשתי מדליות זהב. קופלב ניצח במשחים ל-50 ו-100 גב, כשבמשחה הקצר יותר והלא אולימפי הוא גם קבע את תוצאת השנה בעולם, אבל צריך לזכור שברוב המקומות מתחרים כרגע בבריכות קצרות משום שמדובר בעונת החורף. הזמנים שקופלב קבע היו 25:16 שניות ב-50 גב ו-55:00 שניות ב-100 גב, והם בהחלט מרשימים יחסית לשלב כזה של העונה. 

עמית עברי ניצחה במשחים ל-50 ו-100 מטרים פרפר. במרחק הקצר יותר היא קבעה 26:88 שניות והיתה רחוקה ב-52 מאיות משיאה הישראלי. במרחק הארוך יותר והאולימפי היא קבעה 1:00:09 דק'. גם אלון מנדל סיים תחרות מוצלחת כשזכה במדליות זהב, כסף וארד. מנדל ניצח במשחה ה-100 פרפר בזמן של 53:56 שניות והקדים שחיינים מלוכסמבורג ויוון שהיו מהירים ממנו במוקדמות. יום לפני כן הוא זכה במדליית הכסף ב-50 פרפר עם זמן של 24:23 שניות ובמדליית הארד ב-200 פרפר בזמן של 2:00:53 דקות.

מי שלא ישכח את התחרות הזאת הוא יורי סמויליץ' מאגודת ירושלים רבתי, שהתאמן לאחרונה עם נמרוד שפירא בר אור בארצות הברית והוכיח שזה השתלם לו. לא רק שסמויליץ' ניצח במשחה ה-200 חתירה, הוא גם הקדים בגמר את איאן ת'ורפ האגדי, שהגיע גם הוא לתחרות כהכנה לקראת עונת הקאמבק שלו בבריכות אולימפיות. סמויליץ' עצר את השעונים בזמן של 1:50:96 דק' והקדים ב-13 מאיות את מרכוס דייבלר הגרמני. ת'ורפ סיים במקום הרביעי בלבד ונמרוד שפירא בר אור הסתפק במקום השביעי.

שחיין נוסף שזכה במדליית זהב בלוכסמבורג היה יעקב טומרקין, שניצח את משחה ה-200 גב בזמן של 2:00:65 דק' והקדים את נמרוד שפירא בר אור שקבע 2:01:88 דק'. דווקא השחיין הישראלי הבכיר, גל נבו, פחות בלט בתחרות הזאת וסיים במקום הרביעי במשחה ה-400 מעורב ובמקום השישי ב-200 מעורב. בסוף השבוע הבא תתפצל נבחרת ישראל באירופה, כשהשחיינים הבכירים יתחרו בגרנד פרי שטוקהולם, בעוד שהשחיינים הצעירים יתחרו בפורטוגל.

שחייני המים הפתוחים ציינו את פתיחת סבב הגביע העולמי שכולל שבע תחרויות ויצא לדרך בסנטוס שבברזיל. יובל ספרא סיים את המשחה ל-10 קילומטרים במקום ה-37 ובזמן של 2:18:11 שעות. שחר רסמן סיים במקום ה-48 מבין 57 מסיימים בזמן של 2:20:59 שעות. בתחרות לגברים ניצח אלוף העולם היווני ספירידון ג'יאניוטיס שקבע 2:11:39 שעות והקדים בשתי שניות את ניקולה בולזונלו האיטלקי ובשלוש שניות את אלוף משחקי פאן אמריקה, ריצ'ארד ווינברגר הקנדי. במשחה לנשים ניצחה מרטינה גרימאלדי האיטלקיה, שקבעה 2:22:23 שעות. היא הקדימה בשתי שניות את הגרמניה הוותיקה אנג'לה מאורר ובחמש שניות את אנה מרסלה קוניה הברזילאית.

צמד השחייניות האומנותיות, אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה, התחרו בסוף השבוע באליפות צרפת הפתוחה כהכנה לתחרות הקדם אולימפית שתקבע אם הן ישתתפו באולימפיאדה שלישית. הצמד הישראלי סיים במקום השביעי בגמר הדואט הטכני ובמקום השישי בגמר הדואט החופשי.
 

  • מימין: גל נבו, מאמן הנבחרת לאוניד קאופמן, אלון מנדל, גיא ברנע (לא מתחרה כרגע עם הנבחרת), יהונתן קופלב ועמית עברי

    צילום באדיבות איגוד השחייה

סגור