מוטאי וקיפרוטיץ' יתחרו במרתון ניו-יורק 2013

| שתף |

קרב מעניין בין האיש המהיר בכל הזמנים לבין האלוף האולימפי ואלוף העולם יתקיים במרתון ניו-יורק

תאריך: 23/09/13, מאת: SPORTWEB

שדה הרצים למרתון ניו-יורק שיתקיים ב-3 לנבומבר פורסם בסוף השבוע האחרון. מסתמן קרב ענקים בין האיש שרץ את התוצאה המהירה ביותר בכל הזמנים, ג'פרי מוטאי (2:03.02 שע', בוסטון 2012) לבין אלוף העולם והאלוף האולימפי סטפן קיפרוטיץ'. מוטאי הוא גם מי שמחזיק בשיאי המסלול של מרתון בוסטון ומרתון ניו-יורק. אליהם יצטרף גם סטנלי ביוואט בעל שיא אישי של 2:05.12 שע'.


(משמאל) מוטאי בדרך לניצחון בבוסטון / Victah Sailer / photorun.net

הרצים האמריקאים שישתתפו הם מב קפלזיגהי שניצח במרתון ניו-יורק 2009, והאמריקאי המהיר בכל הזמנים - ריאן הול (2:04.58 שע').

עבור קפלזיגהי, מרתון ניו-יורק יהיה המרתון הראשון מאז השתתפף במרתון האולימפי וסיים במקום הרביעי. לאחר מכן הכוון להשתתף במרתון ניו-יורק שבוטל ופרש בגלל פציעה ממרתון בוסטון. הול לא השלים מרתון מאז ינואר 2012, הוא פרש מהמרתון האולימפי ולאחר מכן גם ממרתון בוסטון בטענה שהאימונים שלו אינם מתקדמים כמתוכנן.

הרץ היפני המצויין יוקי קוואוצ'י ישתתף גם כן. קוואוצ'י התפרסם בזכות היותו רץ עילית אשר גם עובד למחייתו במשרה מלאה. כמו כן נראה גם את ווסלי קוריר הקנייתי, ומי שהיה רביעי במרתון בוסטון בשנתיים האחרונות ג'ייסון הרטמן האמריקאי.


אין ספק שהקרב בין קיפרוטיץ' למוטאי יהיה המעניין ביותר, וסביר להניח כי הזמנתם של שני ענקי הריצה הללו נועדה לספק יחסי ציבור ולמשוך צופים לעבר המסלול. מעניין יהיה לראות מה קיפרוטיץ' יכין לנו הפעם, כזכור לכם במרתון באליפות העולם הוא לא נתן לאף אחד "לשבת" עליו. 

במסיבת העיתונאים אמרה מארי וויטנברג, מנהלת מרתון ניו-יורק: "שדה הרצים מהעולם, בינהם אלופים וכאלו אשר מעוניינים לנצח בסדרת חמשת הגדולים הם רצים מגוונים בדיוק כפי שניו-יורק היא עיר מגוונת", אולם בין כל רשימת הרצים לא נמצא אף רץ מאתיופיה, ונראה כי הרצים האתיופים בחרו בכל המרתונים האחרים שיתקיימו בסתיו.
 

  • קיפרוטיץ' מנצח במוסקבה

    Victah Sailer / photorun.net

סגור