מחר: מי ייקח את הכרטיס ללונדון במים פתוחים?

| שתף |

שני השחיינים הבכירים של ישראל, מיכאל דימטרייב ויובל ספרא, יאבקו ביניהם על המקום באולימפיאדה בתחרות המיון בפורטוגל.

תאריך: 09/06/12, מאת: SPORTWEB

מחר (ראשון) אחר הצהריים (16:00, שעון ישראל) תצא לדרך תחרות המיון האחרונה לקראת האולימפיאדה בשחייה למים פתוחים בסטובל, פורטוגל. 102 שחיינים (61 גברים ו-41 נשים) מ-45 מדינות נרשמו למשחה האולימפי למרחק 10 ק"מ ויתחרו על 15 הכרטיסים הנותרים למשחקים האולימפיים, בכל קבוצת מין, לאחר שעשרת הראשונים נקבעו אשתקד באליפות העולם בשנחאי.

לתחרות נרשמו בכירי השחיינים בעולם והמאבק על הכרטיס האולימפי יהיה מעניין מאד ולבטח יספק רגעים דרמטיים. השחיינים הישראליים מיכאל דמיטרייב ויובל ספרא שיאבקו ביניהם על הזכות לייצג את ישראל בלונדון (כל מדינה שולחת נציג אחד) יפגשו בין היתר, את הארגנינאי דניאן בלאום, הברזילאי אלן דו קרמו, הבולגרי פטר סטוייצ'ב, האנגלי דייויד דייויס, האיטלקי ולריו קלרי, הרוסי יורי קודינוב , הדרום-אפריקאי צ'ד הו והתוניסאי אוסמה מלולי האלוף האולימפי מבייג'ין במשחה 1,500 מ' חופשי.

מלולי אמר לקראת המשחה המכריע: "המים קרים במקצת, אבל זה יגרום למשחה מהיר יותר. משחה המים-הפתוחים בלונדון יערך אחר תחרויות השחייה. כל הלחץ יעלם. אוכל להתמקד גם במשחה הארוך ואני מאמין כי אוכל להצליח. אני מתחרה על המדליה האולימפית" הדגיש התוניסאי. ואמנם, מזג-האויר הוא שיחת היום במקום האירוע. חום המים הוא 17 מעלות בלבד והטמפרטורה באיזור היא 15 מעלות.

בין 61 המתחרים, ניתן גם למצוא את הפלישתינאי אחמד גברל, אשר תהיה לו זו התחרות הראשונה בקנה-מידה עולמי.

בינתיים חוותה המשלחת הישראלית תקרית דיפלומטית. בארוחת הערב החגיגית ולאחר נאומי הפתיחה, הזכירו את ישראל בנשימה אחת עם מדינות ערב וחילקו תשורה לכל אחת מהמדינות המשתתפות. צילמו את נציגנו, אך שכחו לתת את התשורה - ניחשתם לנציגים הישראלים. לאחר 10 דקות של מבוכה, מארגני האירוע נזכרו כי לא העניקו את השי לישראלים, התנצלו על התקלה וחילקו את התשורה.

  • מיכאל דמיטרייב

    צילום: חבייאר בלווקוז

סגור