מחר - איש ברזל לנזרוטי, ספרד

| שתף |

מחר משלחת ישראלית הולכת לכבוש את אחת מתחרויות איש הברזל הקשות ביותר בעולם, איש ברזל לזרוטי באיים הקנאריים

תאריך: 17/05/13, מאת: SPORTWEB

גווין קנינג מאמן קבוצת My way יוביל מחר לקו הזינוק וילווה 12 ישראלים באחת מתחרויות איש הברזל הקשות בעולם. "כאשר אדם ניגש לאיש ברזל הוא צריך להחליט האם הוא רוצה להתחרות או להשתתף ... ואם הוא מחליט להתחרות השאלה היא נגד מי הוא הולך להתחרות, שכן כנראה שאת אלוף העולם הוא לעולם לא ישיג ..." אומר קנינג.

"אחת הסיבות שבחרתי לקחת משלחת של ישראלים לתחרות כזו היא ההתמודדות הפיזית והנפשית, כוח רצון הפנימי והעוצמה שחייבים לגלות בה... לנזרוטי מיועדת לח'ברה שכבר עשו איש ברזל אחד או שניים וכרגע מחפשים סיבה להתרגש מחדש ולהתמודד שוב מול השאלה המרכזית, המעוררת פרפרים בבטן - האם אני מסוגל לסיים את התחרות. זו התרגשות שמתפוגגת לה אחרי כמה תחרויות ונעלמת", הוסיף.
 

מחר יעמדו 12 הישראלים על קו הזינוק באחד האזורים היפים בעולם. לנזרוטה שבאיים הקנריים בספרד ידוע כאזור יפיפה, רבוי הרי געש וחופים מרהיבים. מול כל היופי של הטבע יתמודדו מול מסלול קשה במיוחד.

מתוך תיאור המסלול של צביקה פישמן, שהשתתף בעבר בתחרות:

מסלול השחיה מתבצע בפורטו דל קרמן בפלייה גראנדה. המסלול הוא של שתי הקפות עם יציאה קלה מהמים לתשואות הקהל, מי שלא שחה באוקיאנוס מימיו צפוי לחוויה מדהימה.
מסלול הרכיבה הוא בעצם מה שהופך את התחרות הזאת למיוחדת. מעל 2500 מטר טיפוס מצטבר עלפני 180 ק"מ של הקפה אחת שלמה סביב האי, כך שזוכים להנות מכל מה שיש לאי להציע, החל בעוצמה של טבע געש וולקני עם נופים עוצרי נשימה לאורך המסלול, דרך מעבר בכפרים ועיירות ציוריות, בהם כל הכפר יוצא החוצה לעודד את המשתתפים וכמובן, טיפוסים עם נופים עוצרי נשימה.
(cut off 11h after race start)

מסלול הריצה כולל 3 הקפות (הקפה ראשונה של 21 ק"מ ואח"כ- 2 הקפות של 10.5 ק"מ) במסלול שטוח לאורך הטיילת של חופי הים (Playa Honda , Avenida de Las Playas, Puerto del Carmen) המלווה בתמיכה ססגונית לאורך כל המסלול.

חברי המשלחת הישראלית נסעו בשיתוף חברת פרוגרס ספורט האחראית על הליווי  המקצועי של המתחרים. החל מהטיסות, מעברים, הובלת הציוד, הסעה לאקספו שנמצא בצידו השני של האי, סיור מודרך על מסלול הרכיבה וכמובן מלווה, בוגר התחרות שיכול לעזור בטיפים והנחיות מקצועיות בזמן אמת.

בהמשך היום נעביר דיווחים ותוצאות של המתחרים הישראלים.


 

  • Steve Lovegrove - Fotolia.com

סגור